Amix

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

artykuł promocyjny

Mocne barwy, nietuzinkowe rozwiązania oraz aranżacje pozwalające na rozkwit życia rodzinnego to najważniejsze hity na 2021 rok w urządzaniu kuchni. Nowoczesne aranżacje mają służyć naszej wygodzie, być dopasowane do potrzeb rodziny, zwłaszcza w okresie, gdy mamy zostać w domu. Wśród trendów na rok 2021 spotkamy wiele nawiązań do natury, choć nie zabraknie również ekstrawaganckich wzorów i faktur. Urządź kuchnię tak, by spędzać w niej miłe chwile.

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Ferro

Sprawdź koniecznie >> Trendy w urządzaniu kuchni 2022 - modne rozwiązania

 

Jak łączyć kuchnię z innymi pomieszczeniami?

 

Otwarte przestrzenie łączące w sobie funkcje kuchni, jadalni i salonu to rozwiązanie, które mocno wypozycjonowało się wśród kuchennych trendów i wszystko wskazuje na to, że w tym kierunku warto iść. Ostatni rok dał nam okazję do tego, by wykorzystać potencjał takich aranżacji, ale wspólne spędzanie czasu z pewnością jest marzeniem każdej rodziny, a także pary. Układ w systemie open space sprawdza się w każdym domu i mieszkaniu, jednak za jego sukcesem stoi umiejętna aranżacja. W centrum uwagi pojawiło się miejsce do wspólnych posiłków – wyspa kuchenna z odpowiednią ilością krzeseł lub duży rodzinny stół.

Przegląd najciekawszych trendów na 2021 rok

fot.: GTV

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Trufle Mozaika

Przede wszystkim warto postawić na materiały dobrej jakości, które będą spójne stylistycznie, może również kolorystycznie (ten warunek nie jest konieczny). Wyposażenie typowej kuchni otwartej musi nawiązywać do stylu i sposobu umeblowania strefy dziennej. Do tego zawsze lepiej sprawdza się zachowawczy minimalizm i układ w zabudowie, dzięki któremu łatwiej zachować porządek, a nasza kuchnia w razie potrzeby może stać się tłem.

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Rehau - wybierając powierzchnie akrylowe REHAU zyskujemy odporność na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i promieniowanie UV

fot.: Zobal

Dobrym sposobem na zachowanie jedności wszystkich pomieszczeń jest stosowanie jednolitej podłogi. Mogą to być panele o strukturze drewna, które świetnie pasują zarówno do strefy pokojowej, jak i tej kuchennej. Dzięki nim ocieplimy aranżację i wprowadzimy miły akcent naturalnych tworzyw. Równie dobrze sprawdzą się płytki, najlepiej te w dużym formacie i o strukturze kamienia.

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Weninger

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Cerrad

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Barlinek

Trafionym pomysłem jest także zastosowanie swego rodzaju przesłon, które odgrodzą część kuchenną od pokoju, ale nie zaburzą jedności wszystkich pomieszczeń. W tej roli sprawdza się wyspa i półwysep kuchenny, delikatna przesłona lub zwyczajny stół postawiony w centralnej części.

 

WARTO PRZECZYTAĆ >> Trendy w kuchni - co się zmieni, a co zostanie na dłużej?

 

Modne materiały i barwy 2021 roku

 

Nadchodzący czas to etap dominacji kolorów. Już w 2020 roku można było obserwować silny wpływ mocnej kolorystyki w aranżacji wszystkich wnętrz. Dominujące barwy to ciepłe szarości i brązy, w tym bardzo ciekawy kolor taupe, a także grafity i czernie, ale głównie w towarzystwie nieco cieplejszych dodatków. Nie można powiedzieć, że biały stał się passe, jednak częściej jest dodatkiem niż kolorem przewodnim.

Instytut Pantone na 2021 wybrał kolor w tonacji uspokajającej szarości i słonecznej żółci. Swoje decyzje argumentował skojarzeniem o nadziei na lepsze czasy dla wszystkich ludzi, co w kontekście istniejącej sytuacji jest w pełni zrozumiałe. Ta symboliczna droga dla trendów na cały rok ma mieć solidne fundamenty stąd szary oraz głowę wysoko podniesioną w stronę słońca, które daje energię, uspokaja myślenie i niesie nadzieję. Cały poprzedni rok był wyjątkowy, dlatego decyzją Instytut w tym roku zamiast jednego koloru, wyjątkowo pojawiły się dwa. 

 

Kolory roku 2021 według Pantone:

  • 17-5104 Ultimate Grey - "uspokajająca szarość"
  • 13-0647 Illuminating - "słoneczna żółć" 

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Porta

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok - kolor rokuPrzegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok - kolor roku

fot.: Och-Ach_Concept                                   fot.: Flow Interiors

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok - kolor rokuPrzegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok - kolor roku

            fot.: Inside                                                        fot.: ATELIER LILLET

 

Gold, black, copper

 

To te trzy barwy - złoto, czerń i miedź rządzą trendami od kilku sezonów i wszystko wskazuje na to, że w 2021 będą tylko wzmacniane. Idealnie pasują do nadania wnętrzu charakteru, ocieplą każdą aranżację lub wniosą element zaskoczenia. Dla miłośników minimalizmu polecane są wszelkie dodatki w czerni, jeśli wolimy wnętrza przytulne, postawmy na złoto lub miedź.

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Laveo

 

 

Trendy w meblach kuchennych 2021

 

Obok metalowych elementów, które najczęściej występują w kolorze czarnym, coraz częściej widoczne będą delikatne, lekki i subtelne dodatki w stylu boho, które nie tylko dodadzą wnętrzu subtelności, ale też wniosą większą dowolność. Meble zasadniczo przechodzą małą metamorfozę. Oprócz typowej zabudowy na wymiar, z minimalistycznymi frontami, coraz ważniejsze w aranżacji wnętrz stają się szafki stylizowane na vintage, w różnych kolorach, stylach, a nawet z różnych kolekcji. Oczywiście mogą to być stare i zabytkowe kredensy, ale równie dobrze będą się prezentować moduły wykonane na zamówienie.

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rokPrzegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

        fot.: ernestrust                                                                          fot.: Rad-Pol

Coraz większe znaczenie przypisuje się też wyspie kuchennej, która musi być wielofunkcyjna, może się zdarzyć nawet tak, że przejmie ona główne funkcje kuchni. Ten mebel coraz częściej zachwyca też swoim wyglądem, kształtem i  wielkością.

 

Zgrany duet, czyli rzecz o zlewach i bateriach

 

Zlewozmywak i bateria to elementy wyposażenia kuchni, które w ostatnim czasie mocno ewoluowały i coraz częściej stanowią ważny punkt w trendach na kolejny rok. Obecnie najmodniejsze są zlewozmywaki o wielu funkcjach, które możemy wykorzystać również do innych czynności niż tylko mycie. Baterie to kolejny element decydujący o stylu kuchni. Obecnie możemy wybierać wśród wielu kolorów, kształtów i funkcji.

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rokPrzegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Schock                                                       fot.: Alveus

 

Sprzęty najnowszej generacji - w domu jak w kawiarni, restauracji lub pubie

 

2021 rok to czas, kiedy nadal w domach spędzamy więcej chwil, pracujemy zdalnie, odbywamy wirtualne spotkania i taka rzeczywistość zmusza nas do dostosowania warunków do nowych realiów. To właśnie w domu częściej pijemy kawę, przygotowujemy ulubione potrawy, na które kiedyś wychodziliśmy do restauracji. Z chęcią więc inwestujemy w lepszy sprzęt AGD.

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Studio Sto Procent

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rokPrzegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Electrolux

Trwałość i funkcjonalność to również cecha naczyń. Zostając w domu gotujemy częściej i bardziej różnorodnie, dlatego warto wybrać pożądne naczynia o różnym przeznaczeniu.

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rokPrzegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rok

fot.: Fiskars

 

Ceramika i porcelana w stylu naturalnym

 

Moda na naturalne oraz postarzane wykończenie we wnętrzach przeniosła się również na grunt zastawy stołowej. Już nie tylko łupane kamienie do serwowania posiłków, ale także kamionkowe talerze, które wyglądają jak stworzone przez naturę. Takie naczynia to także powrót do korzeni i hołd w kierunku tradycji, bo beczki i słoje z kamionki są nie tylko ekologiczne, ale z pewnością kojarzą się nam z dawną kuchnią jak u babci.

SAGAFORM Nature - talerze i miski kamionkoweSAGAFORM Nature - talerze i miski kamionkowe

fot.: Garneczki.pl - SAGAFORM Nature - talerze i miski kamionkowe

Porcelana LubianaPorcelana LubianaPorcelana Lubiana

fot.: Helios

 

Zostań mistrzem organizacji!

 

Przestrzeń kuchni wymusza na nas mniej lub bardziej zaawansowane systemy organizacji. W tych najmniejszych liczy się pojemność i łatwa dostępność, tam, gdzie miejsca jest więcej, możemy dodatkowo postawić na ciekawy design. Ważne, by w kuchni panował ład i porządek. 

Przegląd najciekawszych trendów kuchennych na 2021 rokPojemniki na artykuły sypkie OSLO

                  fot.: Rejs                                                                       fot.: Plast Team

 

Less weste - na to warto postawić!

 

Ekologia jest już koniecznością w naszym życiu. Pozbywanie się plastiku w codziennym funkcjonowaniu służy nie tylko naszej planecie, ale również pozwala dbać o domowy budżet. Raz na zawsze porzućmy wszystko, co jednorazowe i pokochajmy wielorazówki, bo dzięki nim mamy szansę na lepsze jutro.

Kuchnia po pandemii - ciekawe propozycje zmian

fot.: Franke - filtrowana woda prosto z kranu pozwala ograniczyć ilość plastiku w domu

Bateria kuchenna Mungo z funkcją filtrowania wodyKuchenna ekologia

fot.: KFA

Życie w duchu eko to także mądre gospodarowanie odpadami, których generujemy z każdym rokiem coraz więcej. Oprócz sumiennej segregacji powinniśmy pomyśleć też o przetwarzaniu na przykład części organicznych na kompostownik. Mały krok, a tak wiele może zmienić. 

Sortowanie w szufladzie i w tradycyjnej szafce - co wybrać

fot.: Peka

REDAKCJA POLECA RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ferro, Electrolux, Rejs, Zobal, Barlinek, Helios, Laveo, Schock, Alveus, ernestrust, Rad-Pol, Cerrad, Porta, Plast Team, GTV, KFA, Peka, Fiskars, Garneczki.pl, Trufle Mozaika, Weninger, Franke, Studio Sto Procent, Rehau, Flow Interiors, ATELIER LILLET, Inside, Och-Ach_ConceptPodobne artykuły
Kolor w kuchni - na jaki postawić?

trendy kuchenne

Kolor w kuchni - na jaki postawić?

Jasne czy ciemne, stonowane czy żywe? To jedno z pytań, które najczęściej zadają sobie osoby planujące... więcej...

Najmodniejszy układ kuchenny - zobacz inspiracje

trendy kuchenne

Najmodniejszy układ kuchenny - zobacz inspiracje

Układ szafek w kuchni wymuszony jest powierzchnią oraz kształtem pomieszczenia. Coraz częściej jednak... więcej...

Biel ma moc - wprowadź ją do swojego domu

trendy kuchenne

Biel ma moc - wprowadź ją do swojego domu

Aranżując wnętrza, stawiamy często na biel. Wybieramy ten kolor głównie z uwagi na jego ponadczasowy... więcej...Facebook
Instagram