konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

tesa

Jak urządzić kuchnię marzeń?

data aktualizacji: 16-05-2019, 09:11

Modna i stylowa, praktyczna i funkcjonalna, wypełniona zapachami i radosnymi rozmowami domowników i przyjaciół – taka kuchnia to marzenie większości z nas. Jak jednak urządzić kuchnię marzeń? Zadanie nie jest proste. Na idealną kuchnią składa się wiele elementów i czynników. Zobacz, co liczy się przy urządzeniu kuchni marzeń oraz jak osiągnąć harmonię pomiędzy poszczególnymi elementami.

Jak urządzić kuchnię marzeń?

Fot. Pinterest

Kuchnia to serce domu. Jest ona centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, a jednocześnie musi być pomieszczeniem na wskroś praktycznym. To tu bowiem przygotowuje się domowe posiłki i gromadzi zapasy spożywcze. Mnogość roli kuchennego wnętrza sprawia, że jego urządzenie wielu osobom nastręcza niemałych trudności.

Jak urządzić kuchnię marzeń?

Fot. homestolove.com.au


Modna czy tradycyjna – jaki styl aranżacji wybrać do kuchni?

W kuchni można zastosować wszystkie style aranżacji wnętrz od klasycznego przez chłodny minimalizm i design skandynawski do kolorowego stylu marokańskiego czy przesyconego bibelotami i barwami designu indyjskiego. To jak będzie wyglądać nasza kuchnia idealna, zależy od układu pomieszczenia, estetyki innych domowych wnętrz (szczególnie salonu) i naszej wyobraźni, której nie warto ograniczać ???? Dziś dobór mebli i sprzętu kuchennego do określonego stylu nie stanowi większego problemu. Na rynku znajdziemy urządzenia kuchenne i meble inspirowane każdym stylem – na zakupy można wybrać się do dużych sklepów, sklepów internetowych lub na pchli targ. Osoby, które nie odnajdą idealnej, gotowej zabudowy mogą wykonać ją na wymiar.

Jak urządzić kuchnię marzeń?Jak urządzić kuchnię marzeń?Jak urządzić kuchnię marzeń?

          Fot. plastolux.com                     Fot. myparadissi.com              Fot. myliving-interiordesign.com


Funkcjonalność i ergonometria w kuchni marzeń

Kuchnia marzeń ma być pomieszczeniem nie tylko stylowym, ale i funkcjonalnym. Gotowanie w niej nie powinno stanowić problemu i przeradzać się w czasochłonny proces. Sposobem na zachowanie ergonometrii w kuchni jest odpowiednie ustawienie sprzętów i mebli. Najpopularniejsze kompozycje to układ szafek w kształcie liter U lub L, bądź też rozmieszczenie ich po obydwóch stronach pomieszczenia. Aranżując kuchnię, należy również pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Chcąc podwyższyć funkcyjność kuchni marzeń, dobrze jest również sięgać po nowoczesne rozwiązania takie jak wyspy kuchenne, poszerzane blaty robocze, służące jako bar lub jadalny stolik czy szuflady cargo.

Jak urządzić kuchnię marzeń?Jak urządzić kuchnię marzeń?

Fot. mydomaine.com                                                  Fot. thekitchn.com


Sprzęty kuchenne w kuchni marzeń

Żadna kuchnia XXI wieku nie może obyć się bez sprzętów takich jak lodówka, piekarnik z termoobiegiem i grillowaniem, zmywarka czy zlewozmywak. Wybór sprzętu jest niezwykle duży. Różnią się one do siebie nie tylko ceną, ale i funkcjonalnością, jakością zastosowanych materiałów czy designem. Stąd też należy dobierać je do stylu kuchni, własnego poczucia estetyki i potrzeb. Kuchenny sprzęty można zabudować lub też postawić na opcję wolnostojącą. Ostatnie rozwiązanie sprawia, że design zlewozmywaka czy lodówki nabiera bardzo dużego znaczenia. Stylowe, o ciekawych kształtach i kolorach, z dobrej jakości materiałów sprzęty kuchenne mają pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale i ozdabiać wnętrze.

Jak urządzić kuchnię marzeń?

Fot. deardesigner.co.uk


Akcesoria i bibeloty

Kuchenne wnętrze warto ożywić akcesoriami i dodatkami. Jeśli nie lubi się tzw. kurzołapów, można postawić na funkcjonalne akcesoria, które będą dodatkowo ładnie wyglądać. Wśród takich wymienić można ekspresy do kawy, komplety garnków i patelni, bambusowe deski do krojenia, szkło stołowe, blachy do pizzy czy dodatki ułatwiające wykonywanie kuchennych czynności np. dozowniki na płyny do naczyń. Rolą takich dodatków jest również utrzymanie porządku w kuchni.

Jak urządzić kuchnię marzeń?Jak urządzić kuchnię marzeń?

    Fot. homestolove.com.au                                        Fot. dreamhouseideas.com

Kuchnia marzeń łączy w sobie estetykę i praktyczność. Przyjazna jest dla każdego domownika bez względu na to, czy chce w niej przyrządzić 5 - daniowy obiad, czy po prostu ogrzać się przy domowym ognisku. Co więcej, wdrożenie kilku prostych zasad sprawia, że kuchnia marzeń jest w zasięgu każdego. Przepis na sukces to dobrej jakości sprzęty i konsekwencja w aranżacji.

Kontakt w sprawie produktów:

Primagran Sp. z o.o.
ul. Żuławki 15C
82-103 Stegna
tel. +48 58 500 5 600
www: primagran.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki granitowe w atrakcyjnych cenach: modele jedno, półtora i dwukomorowe w różnych wariantach kolorystycznych dostępnych z ociekaczem lub bez
baterie kuchenne: chromowane, granitowe, z wyciąganą wylewką, retro, elastyczne
akcesoria: dozowniki, syfony, środki do pielęgnacji zlewozmywaków
 

Zobacz zdjęcia w galerii Prima Gran:

zlewozmywak Katania - Prima Granzlewozmywak Kopenhaga - Prima Granzlewozmywak Ibiza - Prima Granzlewozmywak Rzym - Prima Granzlewozmywak Mediolan - Prima Gran
Podobne artykuły
Zaoszczędź miejsce w kuchni dzięki nowoczesnym rozwiązaniom

porady

Zaoszczędź miejsce w kuchni dzięki nowoczesnym...

Duża, przestronna kuchnia o modnie i funkcjonalnie zagospodarowanej przestrzeni to marzenie większości... więcej...

Baterie kuchenne do 500 zł - co trzeba o nich wiedzieć

porady

Baterie kuchenne do 500 zł - co trzeba o nich wiedzieć

Ile trzeba wydać na baterię kuchenną by cieszyć się bezproblemowym poborem wody w kuchni przez długie... więcej...