konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Zlewozmywak do małej kuchni

data aktualizacji: 25-08-2020, 03:25 – artykuł promocyjny

Mała kuchnia to dla większości osób standard. Dotyczy to zarówno mieszkań w blokach, również tych nowo budowanych, jak i wielu domów, gdzie kuchnia często funkcjonuje jako aneks. Niewielki metraż ma wiele zalet, a wybór odpowiednich elementów wyposażenia sprawia, że wnętrze pozostanie funkcjonalne, przejrzyste i wygodne. Zaprojektowanie ergonomicznej kuchni warto zacząć od lokalizacji głównych punktów, czyli lodówki, płyty i zlewozmywaka.

Zlewozmywak do małej kuchni

fot.: Zlew CHICHI, bateria EVORA

Najczęstszym problemem kuchni o małym metrażu jest niewielka powierzchnia blatu roboczego. Na co dzień nie jest to duże obciążenie dla naszej wygody, jednak w sytuacji, gdy musimy zmierzyć się z wyzwaniem przygotowania na przykład kolacji dla większej liczby gości, zaczyna nam to doskwierać. Okazuje się, że brakuje miejsca na wygodną pracę. Jak sobie poradzić z takim wyzwaniem?

Okazuje się, że wielkie znaczenie ma tu nasza decyzja dotycząca wyboru zlewozmywaka. Przy małym metrażu częściej mamy do czynienia z aneksem kuchennym, który na dobre wyparł już z budownictwa kuchnie zamknięte. Taki układ wymaga od nas doboru eleganckiego wyposażenia, które swoją estetyką będzie pasować również do strefy wypoczynkowej. Dlatego też wybór zlewozmywaka granitowego, wydaje się dobrą drogą. W ostatnich miesiącach w ofercie marki Laveo pojawiło się kilka propozycji dedykowanych właśnie małym pomieszczeniom. Szczególną uwagę zwracają trzy modele: Dafne, Chichi oraz Pionier, których cechą wspólną jest głęboka komora maksymalnie ułatwiająca codzienne czynności.

fot.: Bateria POLLA, zlew DAFNE

 

Dla każdego coś ładnego

 

Każdy z nas, przy wyborze zlewu do kuchni, na pierwszym miejscu stawia jego wygląd. Nie ma w tym nic złego, zwłaszcza w małej kuchni, gdzie będzie on jednym z najbardziej widocznym elementem wyposażenia.

Zwolennikom zaokrąglonych kształtów do gustu na pewno przypadnie model Dafne, zamknięty w okręgu o średnicy 51 cm, dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: beżu, szarości czerni oraz bieli. Z kolei osobom ceniącym standardowe, prostokątne bryły przedstawiamy dwie propozycje. Pierwsza z nich to zlew Chichi, który charakteryzuje się odwróconymi proporcjami, niż to bywa w przypadku większości zlewozmywaków. Jego szerokość jest mniejsza niż wysokość, dzięki czemu sięga dalej w głąb blatu, pozostawiając więcej przestrzeni po bokach. Z kolei zlewozmywak Pionier – najnowszy model w ofercie Laveo – został zaprojektowany tak, aby w jego bryle zmieścić niewielkich rozmiarów ociekacz, bez którego nie potrafią się obejść niektórzy użytkownicy.

Każdy z wymienionych modeli ma dodatkową zaletę w postaci specjalnego syfonu oszczędzającego miejsce w szafce – typ SPACE SAVING, dzięki któremu łatwiej będzie nam zorganizować przestarzeń na system segregacji odpadów.

fot.: Syfony SPACE SAVING

 

Właściwości granitu

 

Oprócz wspomnianych już względów estetycznych zlewozmywaki granitowe posiadają także szereg praktycznych właściwości. Jedną z nich jest powierzchnia odporna na uszkodzenia i zarysowania nawet w trakcie uderzeń. Dodatkowo możemy liczyć na wyjątkową trwałość koloru, nawet rozlany sok z cytryny lub buraków czy wino nie spowodują odbarwień. Co więcej, granit charakteryzuje się dużą odpornością na szok termiczny i wysoką temperaturę, nawet do 250 stopni Celsjusza. Przy systematycznej i odpowiedniej pielęgnacji dedykowanymi do tego środkami powierzchnia zlewozmywaków granitowych będzie nas cieszyć przez długie lata.

Wszystkie modele zlewów granitowych Laveo to w 100% polskie produkty. Począwszy od projektu, za który odpowiedzialna jest Maria Kubiak – Manager Projektu Produkcyjnego, na produkcji w fabryce pod Poznaniem kończąc.

Wszystko to sprawia, że zlewozmywaki granitowe mogły zostać objęte 10-letnim okresem gwarancyjnym (szczegółów należy szukać w karcie gwarancyjnej) oraz ogólnopolskim serwisem dojazdowym.

 

Co z baterią?

 

Wybór baterii do niewielkiej kuchni nie przysporzy nam już tylu ograniczeń. Jest jednak pewna zasada, której lepiej przestrzegać – paradoksalnie mały zlewozmywak warto zestawiać z bateriami w większych rozmiarach. W trakcie poszukiwań modelu idealnego warto zwrócić uwagę na dodatkowe cechy armatury kuchennej mogące ułatwić korzystanie z niej, a w szczególności na ruchome lub elastyczne wylewki.

Przewagą takich rozwiązań jest to, że – szczególnie w małych kuchniach – możemy swobodnie napełniać naczynia wodą bez konieczności wkładania ich do komory zlewozmywaka, a w niektórych przypadkach nie zdejmując ich nawet z kuchenki. Poza tym bateria zlewozmywakowa o większych rozmiarach stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Przykładem armatury łączącej w sobie użyteczność z efektowym designem jest seria Polla w wersji z elastyczną wylewką, która składa się z sześciu wersji kolorystycznych, co daje nam pewność, że będziemy w stanie dopasować odpowiedni do kolorystyki naszej kuchni model.

Zlewozmywaki granitowe dobrze komponują się również z klasycznymi bateriami, czego doskonałym przykładem jest połączenie zlewu Chichi z baterią Evora. Wielbicielom nowoczesnych rozwiązań przypadnie natomiast do gustu nowość z oferty Laveo – bateria Toro z oryginalnym i wygodnym przełącznikiem strumienia wody w wylewce.

fot.: Zlew PIONIER, bateria TORO

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki granitowe » zlewozmywaki stalowe » baterie zlewozmywkowe » akcesoria do zlewozmywaków: preparaty do zlewów granitowych » syfon kwadratowy 


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo

Podobne artykuły
Granitowa fuzja

zlewozmywaki

Granitowa fuzja

Prime Bicolor to zlewozmywak o niepowtarzalnym uroku. Jego wyjątkowość wynika z zaskakującego połączenia... więcej...

Formy zlewozmywaków

zlewozmywaki

Formy zlewozmywaków

Zlewozmywak to element, bez którego trudno jest sobie wyobrazić kuchenne wnętrze. Oprócz spełniania... więcej...

Box Center w nowej wersji - więcej niż zlewozmywak

zlewozmywaki

Box Center w nowej wersji - więcej niż zlewozmywak

Box Center to rozwiązanie, które z pewnością możemy nazwać kuchennym centrum dowodzenia. Urządzenie... więcej...