konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Zlewozmywak do małej kuchni

data aktualizacji: 25-08-2020, 03:25 – artykuł promocyjny

Mała kuchnia to dla większości osób standard. Dotyczy to zarówno mieszkań w blokach, również tych nowo budowanych, jak i wielu domów, gdzie kuchnia często funkcjonuje jako aneks. Niewielki metraż ma wiele zalet, a wybór odpowiednich elementów wyposażenia sprawia, że wnętrze pozostanie funkcjonalne, przejrzyste i wygodne. Zaprojektowanie ergonomicznej kuchni warto zacząć od lokalizacji głównych punktów, czyli lodówki, płyty i zlewozmywaka.

Zlewozmywak do małej kuchni

fot.: Zlew CHICHI, bateria EVORA

Najczęstszym problemem kuchni o małym metrażu jest niewielka powierzchnia blatu roboczego. Na co dzień nie jest to duże obciążenie dla naszej wygody, jednak w sytuacji, gdy musimy zmierzyć się z wyzwaniem przygotowania na przykład kolacji dla większej liczby gości, zaczyna nam to doskwierać. Okazuje się, że brakuje miejsca na wygodną pracę. Jak sobie poradzić z takim wyzwaniem?

Okazuje się, że wielkie znaczenie ma tu nasza decyzja dotycząca wyboru zlewozmywaka. Przy małym metrażu częściej mamy do czynienia z aneksem kuchennym, który na dobre wyparł już z budownictwa kuchnie zamknięte. Taki układ wymaga od nas doboru eleganckiego wyposażenia, które swoją estetyką będzie pasować również do strefy wypoczynkowej. Dlatego też wybór zlewozmywaka granitowego, wydaje się dobrą drogą. W ostatnich miesiącach w ofercie marki Laveo pojawiło się kilka propozycji dedykowanych właśnie małym pomieszczeniom. Szczególną uwagę zwracają trzy modele: Dafne, Chichi oraz Pionier, których cechą wspólną jest głęboka komora maksymalnie ułatwiająca codzienne czynności.

fot.: Bateria POLLA, zlew DAFNE

 

Dla każdego coś ładnego

 

Każdy z nas, przy wyborze zlewu do kuchni, na pierwszym miejscu stawia jego wygląd. Nie ma w tym nic złego, zwłaszcza w małej kuchni, gdzie będzie on jednym z najbardziej widocznym elementem wyposażenia.

Zwolennikom zaokrąglonych kształtów do gustu na pewno przypadnie model Dafne, zamknięty w okręgu o średnicy 51 cm, dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: beżu, szarości czerni oraz bieli. Z kolei osobom ceniącym standardowe, prostokątne bryły przedstawiamy dwie propozycje. Pierwsza z nich to zlew Chichi, który charakteryzuje się odwróconymi proporcjami, niż to bywa w przypadku większości zlewozmywaków. Jego szerokość jest mniejsza niż wysokość, dzięki czemu sięga dalej w głąb blatu, pozostawiając więcej przestrzeni po bokach. Z kolei zlewozmywak Pionier – najnowszy model w ofercie Laveo – został zaprojektowany tak, aby w jego bryle zmieścić niewielkich rozmiarów ociekacz, bez którego nie potrafią się obejść niektórzy użytkownicy.

Każdy z wymienionych modeli ma dodatkową zaletę w postaci specjalnego syfonu oszczędzającego miejsce w szafce – typ SPACE SAVING, dzięki któremu łatwiej będzie nam zorganizować przestarzeń na system segregacji odpadów.

fot.: Syfony SPACE SAVING

 

Właściwości granitu

 

Oprócz wspomnianych już względów estetycznych zlewozmywaki granitowe posiadają także szereg praktycznych właściwości. Jedną z nich jest powierzchnia odporna na uszkodzenia i zarysowania nawet w trakcie uderzeń. Dodatkowo możemy liczyć na wyjątkową trwałość koloru, nawet rozlany sok z cytryny lub buraków czy wino nie spowodują odbarwień. Co więcej, granit charakteryzuje się dużą odpornością na szok termiczny i wysoką temperaturę, nawet do 250 stopni Celsjusza. Przy systematycznej i odpowiedniej pielęgnacji dedykowanymi do tego środkami powierzchnia zlewozmywaków granitowych będzie nas cieszyć przez długie lata.

Wszystkie modele zlewów granitowych Laveo to w 100% polskie produkty. Począwszy od projektu, za który odpowiedzialna jest Maria Kubiak – Manager Projektu Produkcyjnego, na produkcji w fabryce pod Poznaniem kończąc.

Wszystko to sprawia, że zlewozmywaki granitowe mogły zostać objęte 10-letnim okresem gwarancyjnym (szczegółów należy szukać w karcie gwarancyjnej) oraz ogólnopolskim serwisem dojazdowym.

 

Co z baterią?

 

Wybór baterii do niewielkiej kuchni nie przysporzy nam już tylu ograniczeń. Jest jednak pewna zasada, której lepiej przestrzegać – paradoksalnie mały zlewozmywak warto zestawiać z bateriami w większych rozmiarach. W trakcie poszukiwań modelu idealnego warto zwrócić uwagę na dodatkowe cechy armatury kuchennej mogące ułatwić korzystanie z niej, a w szczególności na ruchome lub elastyczne wylewki.

Przewagą takich rozwiązań jest to, że – szczególnie w małych kuchniach – możemy swobodnie napełniać naczynia wodą bez konieczności wkładania ich do komory zlewozmywaka, a w niektórych przypadkach nie zdejmując ich nawet z kuchenki. Poza tym bateria zlewozmywakowa o większych rozmiarach stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Przykładem armatury łączącej w sobie użyteczność z efektowym designem jest seria Polla w wersji z elastyczną wylewką, która składa się z sześciu wersji kolorystycznych, co daje nam pewność, że będziemy w stanie dopasować odpowiedni do kolorystyki naszej kuchni model.

Zlewozmywaki granitowe dobrze komponują się również z klasycznymi bateriami, czego doskonałym przykładem jest połączenie zlewu Chichi z baterią Evora. Wielbicielom nowoczesnych rozwiązań przypadnie natomiast do gustu nowość z oferty Laveo – bateria Toro z oryginalnym i wygodnym przełącznikiem strumienia wody w wylewce.

fot.: Zlew PIONIER, bateria TORO

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomośćzlewozmywaki granitowe » baterie zlewozmywkowe » akcesoria do zlewozmywaków: preparaty do zlewów granitowych » syfon kwadratowy » okapy kuchenne


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo
Podobne artykuły
Granitowa jakość od Deante

zlewozmywaki

Granitowa jakość od Deante

Jeśli szukamy tworzywa idealnego do kuchni koniecznie zwróćmy uwagę na kompozyt granitowy, który... więcej...

Zlewozmywaki nanogranitowe SCHOCK SIGNUS - piękno kwarcu i siła akrylu

zlewozmywaki

Zlewozmywaki nanogranitowe SCHOCK SIGNUS - piękno...

Zlewozmywak, podobnie jak inne elementy wyposażenia kuchni, narażony jest na wiele różnego rodzaju... więcej...