Amix

Świetlne trendy 2021: kuchnia w paski

data aktualizacji: 20-01-2021, 11:43 – artykuł promocyjny

Domeną nowoczesnej kuchni jest spójność, dlatego najlepiej sprawdzą się w niej taśmy LED, które pozwalają uzyskać jedną linię światła . Są piękną dekoracją i pozwalają budować atmosferę. W kuchniach z ciemnymi meblami, które są i będą w modzie, nastrojowe światło to bohater pierwszoplanowy.

Świetlne trendy 2021: kuchnia w paski

W kuchni najszybciej zmieniają się kolory. Zanikają jasne, ustępując miejsca ciemniejszym. W 2021 roku wszechobecne będą czerń, szarość i antracyt. Wielką trójkę ciemnych kolorów uzupełnią wykończenia w naturalnych barwach. – To szybki postępujący trend, który był wyraźny w 2020 roku. W 2021 coraz częściej będziemy widywać kuchnie w ciemnych kolorach połączonych z wykończeniem drewnianym lub wykonanym z materiałów imitujących drewno – przewiduje Michał Kichler, menedżer produktu i marketingu w firmie Häfele.

 

Barwa światła zdalnie sterowana

 

W parze z ciemnymi barwami musi iść odpowiednie oświetlenie, które wprowadza balans i podkreśla kolory. To ważne szczególnie w takich krajach jak Polska, gdzie liczba dni słonecznych nie przekracza stu, a jesienią i zimą zmierzch zapada szybko. – Musimy zatem często zastępować światło naturalne tym sztucznym. W znacznym stopniu wpływa to na nasze samopoczucie i nastrój. Odczuwamy to zwłaszcza teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu. Powinniśmy więc mieć możliwość dostosowania światła do pory dnia czy do aktualnego momentu, inaczej mówiąc: potrzeby chwili – wskazuje ekspert.

Chodzi o możliwość przełączania temperatury barwowej światła pomiędzy ciepłą a zimną. Barwa światła buduje nastrój, atmosferę, a to coraz ważniejsza rola światła, także w kuchni, gdzie inna barwa sprawdzi się o środku dnia, a inna wieczorem. – Możliwość zmieniania temperatury barwowej dają nam taśmy LED Multi White – informuje Michał Kichler. – Można je zintegrować z systemami nowej generacji, które pozwalają zdalnie sterować także natężeniem światła, a nawet programować swojego rodzaju świetlne sceny, scenariusze. Kontrolujemy światło przy pomocy telefonu lub przełącznika komunikującego się w technologii Bluetooth Mesh, całkowicie rezygnując z przewodów. To bardzo wygodne i funkcjonalne. Przyzwyczailiśmy się, że coraz więcej rzeczy w domu obsługujemy zdalnie. Tego samego chcemy od oświetlenia – dodaje.

Barwa światła zdalnie sterowana

 

Nastrojowe paski światła

 

To właśnie taśmy LED będą w nowym roku głównymi bohaterami, całkowicie zastępując bardzo popularne do niedawna światło punktowe. Nowoczesne kuchnie są bowiem wyrażone za pomocą linii, które przebiegają przez nią w sposób równomierny i ciągły. Paski światła wpisują się w ten trend znakomicie. – Najlepiej jak punkty świetlne, czyli diody LED w taśmach, są niewidoczne, a zlewają się w jednolite światło na całej długości taśmy – podpowiada Michał Kichler.

Taśmy mają jeszcze jedną cechę, która stała się bardzo pożądana w ostatnim czasie – mogą być schowane. Umieszcza się je tak, aby świeciły z tyłu mebla, z boku lub z dołu. Wtedy subtelnie ozdabiają wnętrze i wydobywają delikatnie meble z tła. Oświetlenie powinno być cienkie – dostępne są taśmy szerokości zaledwie 5 mm – i wywoływać wrażenie smukłego paska. – Minimalistyczne kuchnie, które są i będą w modzie, uwielbiają takie oświetlenie. Zresztą nie tylko kuchnie, bo taśmy LED dekorują obecnie wszystkie pomieszczenia – zauważa przedstawiciel firmy Häfele.

Nastrojowe paski światła

Temperaturę barwową taśm bez problemu można dobrać do stylu mebli, ale liczą się jeszcze inne elementy. W tej kwestii producenci oświetlenia musieli się dostosować do zmieniających się trendów, więc dodatkowo udostępniają profile, a nawet klosze w kolorze czarnym i innych ciemnych barwach.

Kiedyś najbardziej liczyła się użytkowa funkcja światła. Teraz chodzi przede wszystkim o dekorację i budowanie odpowiedniego klimatu, który dodatkowo można zmieniać w zależności od nastroju. I to kilkoma kliknięciami w telefonie.

Kontakt w sprawie produktów:

Häfele Polska Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 4d, Długołęka
55-095 Mirków
tel. +48 71 747 23 00
www: www.hafele.pl , www.hafele-systemy.pl
mail: wyślij wiadomośćokucia meblowe i rozwiązania do mieszkania » okucia drzwiowe i budowlane » systemy przesuwne » oświetlenie i okucia sterowane elektrycznie » narzędzia i materiały eksploatacyjne

Zobacz zdjęcia w galerii  Häfele Polska Sp. z o.o.:

Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o.
Podobne artykuły
Kolor w kuchni

trendy kuchenne

Kolor w kuchni

Kolor to nieodzowny bodziec w naszym życiu, który ma ogromy wpływ na nasze postrzeganie przestrzeni,... więcej...

Kolor w kuchni - na jaki postawić?

trendy kuchenne

Kolor w kuchni - na jaki postawić?

Jasne czy ciemne, stonowane czy żywe? To jedno z pytań, które najczęściej zadają sobie osoby planujące... więcej...

Kuchnia w kolorze antracytu i drewna

trendy kuchenne

Kuchnia w kolorze antracytu i drewna

Antracyt to kolor, który zdominował obecnie projekty nowoczesnych kuchni. Szczególną popularnością... więcej...