Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

patron działu Meble kuchenne Peka

Jak zaplanować otwartą kuchnię nowoczesną

artykuł promocyjny

Otwarta kuchnia od lat cieszy się popularnością. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które daje wiele możliwości i bardzo praktycznie organizuje wnętrze. Otwarta przestrzeń nie ogranicza nas ani nie przytłacza, dzięki czemu zyskujemy większą swobodę tak aranżacyjną, jak i życiową. Taki układ zapewnia przestronność, doskonale doświetla kuchnię, bo gwarantuje dostęp do wielu źródeł światła. W nowoczesnej kuchni często pojawia się także wyspa, dzięki której możemy jednocześnie gotować i rozmawiać z domownikami czy gośćmi.

Jak zaplanować otwartą kuchnię nowoczesną
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Kuchnia Mela Jasny Orzech

 

Modnie i funkcjonalnie

 

Otwarta na salon lub jadalnię kuchnia nowoczesna zazwyczaj posiada wyspę, która jest łącznikiem obu przestrzeni — roboczej w kuchni i wypoczynkowej w pokoju. W takiej aranżacji zaciera się granica między wnętrzami, a użytkownicy zyskują płynne przejście stref funkcjonalnych. Bardzo praktyczne w użytkowaniu jest połączenie wyspy ze stołem, dzięki czemu w trakcie biesiady możemy nawiązać stały kontakt z osobami przygotowującymi posiłki. Otwarta przestrzeń sprzyja celebracji życia rodzinnego.

Kuchnia Reflexa Gemma

W kuchniach nowoczesnych powstają również wysokie lady odgrywające rolę zakątka jadalnianego. Taki układ idealnie sprawdza się w domach i mieszkaniach, w których nie ma miejsca na stół z krzesłami czy osobnego pomieszczenia na jadalnię. Przy wysokich blatach kuchennych możemy umieścić hokery, które jeszcze mocniej zaakcentują nowoczesny charakter wnętrza.

 

Prosto i elegancko

 

Podczas aranżacji przestrzeni otwartych, powinniśmy spojrzeć na kuchnię z salonem jak na jedną spójną całość. Obie strefy muszą do siebie pasować, być kontynuacją, zwłaszcza jeśli chodzi o styl. Dobranie odpowiednich mebli i wyposażenia jest kluczowe dla zachowania wrażenia przestronnego i harmonijnego wnętrza.

Kuchnia Simplicia Dama

Meble do nowoczesnej kuchni wpisują się we współczesne trendy w aranżacji, a jednocześnie gwarantują pełną funkcjonalność. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzają się proste, minimalistyczne bryły. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dominuje biel, dekor drewna oraz ciemne barwy od szarości, przez grafity do czerni. Ogromne znaczenie ma też jakość materiału, który musi zapewniać ciekawy efekt oraz służyć nam przez lata. W nowoczesnych, otwartych wnętrzach chętnie wybierane są fronty z połyskiem. Lakierowane płyty wnoszą do aranżacji wrażenie luksusu, przy jednoczesnym potęgowaniu przestronności pomieszczenia. Jeśli zależy nam na efekcie optycznego powiększenia przestrzeni, warto rozważyć wybór połyskujących frontów o gładkiej powierzchni. Z kolei jasne kuchnie niewątpliwie ożywią małe mieszkania i kawalerki.

Kuchnia Mela Jasna Drewniana

Starannie zaprojektowana i wykonana kuchnia otwarta z pewnością przejmuje na siebie funkcję reprezentatywnej części domu, w której spędzamy najwięcej czasu. O takim triku powinni pomyśleć także właściciele tzw. ślepych kuchni bez okien, w których zabieg połączenia z salonem zagwarantuje dostęp do naturalnego światła.

Kuchnia Polis Canaletto

Nowoczesna aranżacja nie musi być ani surowa, ani zimna. Z powodzeniem możemy wykorzystać tu siłę dodatków, mieszać wpływy z innych stylów. Brak rzeźbień, łuków oraz przeszkleń we frontach możemy zastąpić ciekawymi uchwytami lub oryginalnymi dekorami z efektem drewna, betonu, czy kamienia. W nowoczesnej aranżacji dużą uwagę przykłada się także do oświetlenia, które powinno być zróżnicowane. Najczęściej wybierane są lampy LED pozwalające na oszczędne gospodarowanie energią. Jeśli chodzi o oprawy, to dobrze widziane są proste abażury w kształcie kwadratu, stożka, walca.

Oryginalne wzornictwo, modne wybarwienie i funkcjonalność – to właśnie wyróżnia nowoczesne kuchnie z oferty mebli Rad-Pol.
 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Rad-Pol
Partnerzy


logo Amix     Peka

Magma

Hafele    GTV

BlumREJS
Colorimo  partner serwisu Hettich

Aurora Technika Świetlna

ernestrust

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram