Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Naturalne piękno drewna w Twoim domu

artykuł promocyjny

Ekologiczne, praktyczne, stylowe – drewno jako jeden z najstarszych budulców towarzyszy nam właściwie od zawsze i mimo postępu technologicznego oraz mnogości architektonicznych alternatyw wciąż potrafi udowodnić wyższość nad innymi materiałami użytkowymi. Dzięki swojej uniwersalności może znaleźć zastosowanie w wielu aranżacjach. Jakie zatem zalety mają deski i dlaczego warto decydować się na drewniane podłogi w domu?

Naturalne piękno drewna w Twoim domu
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

BARLINEK - kolekcja Jean Marc Artisan - Dąb Voyageur

Wszyscy ceniący sobie naturalność i bliskość z przyrodą jednogłośnie stwierdzą, że żadne syntetyczne panele czy płytki nie zastąpią prawdziwego drewna. Parkietowe powierzchnie wiodą prym wśród wnętrz stylizowanych na rustykalne, przywodząc na myśl sielskie życie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Z uwagi na jego gatunkową różnorodność wykorzystanie drewna daje wręcz niewyczerpane możliwości aranżacyjne, dlatego deski doskonale skomponują się z bielą, odcieniami szarości i pastelami w skandynawskim wystroju – też przecież inspirowanym naturą – i równie świetnie wpasują do pomieszczeń z antycznymi meblami.

Barlinek - jesion lemon sorbet grande

BARLINEK – kolekcja Tastes of Life – Jesion Lemon Sorbet Grande


Drewniane podłogi - ekologia połączona z praktycznością

Surowym pomieszczeniom dodadzą ciepła, klasycznym unikatowego charakteru – deski sprawdzą się w każdej stylizacji wnętrz. Poza względami estetycznymi na drewno warto postawić także z uwagi na jego praktyczne właściwości. Rzeczywiście jest droższe niż laminaty, ale przy odpowiedniej pielęgnacji drewniana podłoga to inwestycja na długie lata.

Jej zaletą jest stosunkowo prosty montaż. Na przykład Deskę Barlinecką można montować w oparciu o nowoczesne złącza typu pióro-wpust – niezwykle popularne w montażu parkietów i paneli. Zasada jest prosta: w jednym elemencie znajduje się wpust, w który wkłada się pióro i całość się zakleszcza. Wykończenie listwami przypodłogowymi firmy Barlinek nada wnętrzu charakteru i spójności.

Ponadto drewno jest trwałe, bo jako naturalny surowiec podatne na regenerację. Wszelkie uszkodzenia i ślady zużycia - w przeciwieństwie do sztucznych odpowiedników - da się na drewnianych powierzchniach zeszlifować, zatuszować woskiem lub lakierem, ostatecznie ponownie zacyklinować, lecz bez potrzeby całkowitego demontażu.

Barlinek - dąb Joy

BARLINEK - kolekcja Senses - Dąb Joy


Drewno wybawieniem dla alergików

Częstą domową zmorą alergików są kurz, bakterie i roztocza, których siedliskiem oczywiście bywają również podłogi. Dlatego też warto zdecydować się na pokrycie ich naturalnym surowcem – jak antystatyczne deski Barlinek, które nie elektryzują, a więc nie przyciągają pyłów i bytujących w nich mikrożyjątek.

Ekologiczne drewno reguluje również mikroklimat pomieszczeń, ponieważ „oddycha” – wchłania nadmiar wilgoci z powietrza i oddaje ją, gdy zrobi się zbyt suche, co ma zdecydowanie prozdrowotny wpływ na użytkowników danego wnętrza.

Zwolennicy drewna chwalą je dodatkowo za tłumienie hałasów i odgłosów kroków oraz wrażenie ciepłej podłogi, która aż zachęca do bosych spacerów po mieszkaniu. Przytulność, zdrowe powietrze i ochrona przed nadmiernym osadzaniem się kurzu – tego raczej nie zapewnią nam syntetyki.
 

Kontakt w sprawie produktów:

BARLINEK S.A.
Al. Solidarności 36
25-323 Kielce
tel. +48 41 333 11 11
www: www.barlinek.com.pl
mail: wyślij wiadomośćdeska Barlinecka » listwy przypodłogowe » produkty do pielęgnacji i montażu » podłogi sportowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii BARLINEK:

BARLINEK Facebook   pinterest BARLINEK   BARLINEK instagram   Youtube BARLINEK

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram