Emako

Nie marnuj żywności - pomysły od PLAST TEAM

data aktualizacji: 27-05-2020, 02:33 – artykuł promocyjny

Każdego dnia na świecie umierają ludzie z głodu. Codziennie w innej części świata wyrzuca się tony jedzenia. A co z naszym sposobem na racjonalne gospodarowanie żywnością? Święta, domowe przyjęcia, a nawet niedzielny obiad to okazje, by sprawdzić, czy potrafimy zarządzać nadwyżką pożywienia w naszej kuchni. Jedzenie ma to do siebie, że szybko się psuje. Poniżej podpowiadamy, jak przechowywać żywność by zachowała świeżość na dłużej.

Nie marnuj żywności - pomysły od PLAST TEAM

Plast Team podpisał pierwszą umowę licencyjną z duńską organizacją pozarządową: „Stop Marnowaniu Żywności”. Stop Spild Af Mad to największy w Danii ruch non-profit sprzeciwiający się marnotrawieniu żywności, który powstał w 2008 roku. Jej celem było zwrócenie uwagi na problem marnowania jedzenia oraz jego powszechne przyzwolenie. Działania, wsparte przez rząd duński, UE oraz ONZ przyniosły wiele dobrego w tej kwestii i rozlały się na cały świat.

Akcja Nie marnuj jedzenia

Dobrze widoczne produkty to podstawa organizacji w domowej spiżarni

Jaka jest recepta na niemarnowanie jedzenia? Otóż należy dbać o sposób przechowywania. Najlepiej sprawdzają się tu pojemniki ze szczelnymi pokrywkami. Nie zastąpiony jest również system z możliwością zapisania daty włożenia do opakowania.

Każdy z nas może przyczynić się do racjonalnego korzystania z dostępnej żywności. Nie marnowanie jedzenie to jeden z ważnych kroków dbania o planetę. Bycie eko i fit jest w modzie, dlatego warto zmienić swoje nawyki!

Akcja Nie marnuj jedzenia

Zróżnicowana wielkość pojemników pozwala oszczędzać miejsce i lepiej zarządzać dostępną żywnością

Marka Plas Team posiada w swojej ofercie pojemniki spełniające oczekiwania każdego gospodarstwa domowego. Wybierając odpowiedni zestaw, odczujemy zmiany, dzięki którym łatwiej będzie nam wprowadzić systematyczne i łatwe przechowywanie żywności. Jedną z najczęstszych przyczyn marnowania jedzenia jest brak świadomości, co mamy w zapasie oraz informacji o tym ile to ma dni. Dlatego do lodówki oraz zamrażarki warto stosować przezroczyste pojemniki z zapisanymi datami.   

Akcja Nie marnuj jedzenia

Pojemnik z pokrywkami chronią żywność przed mieszaniem się smaków i zapachów

Najczęściej wyrzucamy owoce i warzywa, pieczywo oraz wędliny. Znaczna część zepsutego jedzenia to efekt złego przechowywania. Jeśli zadbamy o odpowiednie warunki, możemy liczyć na dłuższy okres przydatności do jedzenia, a więc mniej wyrzuconej żywności i zmarnowanych pieniędzy. Do tego warto poznać zasady mądrego układania jedzenia w lodówce - poszczególne półki mają przypisane konkretne grupy produktowe, a jedzenie z krótszym terminem przydatności zawsze powinno być z brzegu, abyśmy szybciej po nie sięgnęli. I tak:

  • górna półka: produkty mleczne i konfitury, ciasta
  • środkowa półka: wędliny i sery, dania gotowe (zupy, sosy)
  • dolna półka: surowe mięso i ryby
  • półki na drzwiach: soki, przetwory, mleko, jaja
  • dolne szuflady: warzywa i owoce

Nie marnowanie jedzenia to odpowiedzialność społeczna. Warto dołączyć do grona osób, które postanowiły mądrze planować i zarządzać jedzeniem w swojej kuchni. Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków.

Kontakt w sprawie produktów:

Plast Team Poland Sp. z o.o.
ul. Kilińskiego 47
76-200 Słupsk
tel. 795-616-904
www: sklep.plast-team.pl/
mail: wyślij wiadomośćPrzechowywanie: pojemniki o pojemnościach od 0,4L do 134L » pojemniki na buty » pojemniki pod łóżko » skrzynki » organizery » koszyczki » skrzynki składane » skrzynie ogrodowe
Kuchnia: pojemniki do żywności » pojemniki do zamrażarki » pojemniki do mikrofalówki » pojemniki szklane do piekarnika » pojemniki hermetyczne » pojemniki na art. suche/sypkie » pojemniki na lunch » bidony » miseczki » dzbanki z miarką » deski do krojenia » dzbanki
Łazienka i czyszczenie: kosze na brudną bieliznę » kosze do prania » miski » wiadra » pojemniki na proszek do prania » klamerki » kosze na śmieci

 

Zobacz zdjęcia w galerii Plast Team:

Akcesoria kuchenne plast teamAkcesoria kuchenne plast teamAkcesoria kuchenne plast teamAkcesoria kuchenne plast teamAkcesoria kuchenne plast team
Podobne artykuły
Zdrowe gotowanie - postaw na garnki ze stali nierdzewnej

akcesoria kuchenne

Zdrowe gotowanie - postaw na garnki ze stali nierdzewnej

Kupując garnki warto wybrać zestaw, w którym znajdziemy różne rozmiary i kształty. Dobrze... więcej...

Zioła w kuchni - jak założyć własny ziołowy ogródek?

akcesoria kuchenne

Zioła w kuchni - jak założyć własny ziołowy ogródek?

Świeże zioła stanowią niezbędny dodatek do niemal każdej potrawy. Ich niepowtarzalny aromat jest w stanie... więcej...

Kuchnia w wielkanocnym klimacie - świątecznie i na kolorowo

akcesoria kuchenne

Kuchnia w wielkanocnym klimacie - świątecznie...

Wielkanoc to czas kojarzący się z feerią barw - pastele królują wszędzie i nawet nie przeszkadza... więcej...Partnerzy

Ergo International sp zo.o.  logo Teka

      logo Deante

   logo Peka       logo Helios

    Franke

Kuchinox  Emako

Electrolux      Laveo