patron działu Meble kuchenne Peka

Jak zrobić i utrzymać porządek w kuchennych szufladach

data aktualizacji: 17-11-2020, 07:42 – artykuł promocyjny

Któż z nas nie ma takiej szuflady, w której jest wszystko? I nie ma w tym nic złego o ile, to jest jedna szuflada. W pozostałych szufladach warto trzymać się prostych zasad organizacji, a porządek zagości w nich na stałe. Jak to zrobić? Oto rada!

Jak zrobić i utrzymać porządek w kuchennych szufladach

Nie ma znaczenia, czy szuflada znajduje się w kuchni, łazience, sypialni, salonie, czy biurze, zawsze jest miejscem idealnym do przechowywania, a zwłaszcza jeśli to model z pełnym wysuwem i miękkim dociągiem. Chętnie je wybieramy na rzeczy niewielkie – jak sztućce, przyprawy, kosmetyki, ładowarki, dokumenty i notatki, jak też całkiem spore – zastawę, środki czystości, ręczniki, a nawet ubrania i koce. O ile w przypadku tych drugich utrzymanie porządku nie sprawia większych trudności, to już wśród drobiazgów zazwyczaj staje się skomplikowane. Pewnie dlatego co jakiś czas jesteśmy zmuszeni do wyrzucenia całej zawartości szuflady w celu posortowania i ponownego jej ułożenia.

 

Na rzeczy niewielkie

 

Jak więc uporządkować wnętrza szuflad, tak by wszystkie rzeczy znalazły się na swoim miejscu (i na nim pozostały)? Przede wszystkim należy je odpowiednio zorganizować. Można to zrobić wyposażając je w proste akcesoria meblowe, które ułatwią funkcjonalne podzielenie wnętrza szuflad i uniemożliwią przedmiotom przesuwanie się i mieszanie. Do wyboru jest sporo rozwiązań, które można dopasować do specyfiki przechowywanych rzeczy.

Zacznijmy od tych niewielkich. Podstawę oferty systemów organizacji szuflad marki REJS stanowią wkłady z tworzywa sztucznego, a także pojemniki z nierdzewnej stali. Przeznaczone są głównie do kuchni, ale sprawdzą się też w innych szufladach np. biurowych i dziecięcych. Pozwolą ułożyć sztućce, ale też przybory szkolne i malarskie, małe zabawki jak koraliki, kosmetyki, a nawet drobne narzędzia jak śrubokręty. Wkłady plastikowe dostępne są w kolorze białym i szarym, w różnych rozmiarach i konfiguracjach podziałek, dzięki czemu można je wstawić do praktycznie każdej szuflady. Z kolei pojemniki metalowe REJS oferowane są w trzech długościach: 88, 176 i 264 mm i szerokości 88 mm.

Rozwiązaniem godnym uwagi są również maty antypoślizgowe, które można docinać na pożądany wymiar. Z jednej strony uniemożliwiają one przesuwanie się drobiazgów, a z drugiej tłumią dźwięk kładzionych przedmiotów. Maty polecane są również do szuflad płytkich, w których chcemy trzymać np. ostre przedmioty – korkociąg czy nóż do pizzy... Wówczas zabezpieczą dno przed zarysowaniem, a do tego ułatwią utrzymanie czystości (wystarczy je wyjąć i umyć).

Tym, którzy marzą o porządku na wyższym poziomie, spodobać się mogą np. specjalne wykłady na przyprawy. Metalowy, odpowiednio przycięty stelaż wystarczy włożyć do szuflady i ułożyć na nim szklane słoiczki, by wszystkie zioła były piękne wyeksponowane, a jednocześnie – łatwo dostępne. Z kolei metalowe uchwyty na talerze, nie tylko utrzymają je w równych stosach, ale też ułatwią ich przenoszenie np. do jadalni.

 

Na rzeczy nieco większe

 

Co zaś z rzeczami o większych rozmiarach? Tu wiele możliwości oferują systemy relingów i ścianek wewnętrznych stworzonych z myślą o szufladach Slim Box i Comfort Box marki REJS. Pozwalają one na dokładne rozplanowanie wnętrza, a co za tym idzie również przechowywanych w nich przedmiotów. Relingi uniemożliwiają wyższym produktom np. butelkom czy puszkom, przesuwanie się i przewracanie podczas otwierania i zamykania szuflady. Z kolei ścianki tworzą odrębne boxy pozwalające łatwo posortować zawartość np. kolorowe skarpetki.

Oferowane w dwóch kolorach – białym i szarym, ramy i przegrody można dopasować nie tylko do konkretnej szuflady, ale przede wszystkim do własnych potrzeb. Położenie poszczególnych relingów można w dowolnej chwili zmodyfikować i dostosować do zmieniających się przecież rozmiarów zapasów. Przesunięcie i zamocowanie systemu jest banalnie proste. Wykorzystując je możemy zapomnieć o plączących się kablach ładowarek, pomieszanych kosmetykach, a nawet wylanych sokach i rozsypanych płatkach.

 

I na rzeczy, które chcemy wyrzucić

 

Odrębną grupą rozwiązań stworzonych z myślą o utrzymaniu porządku są systemy do segregacji odpadów. W ofercie REJS znaleźć można co najmniej kilka przeznaczonych do szuflad zestawów pojemników, różniących się liczbą i pojemnością wiader, a także sposobem ich mocowania. Niektóre z zestawów np. PRAKTIKO wystarczy wstawić do głębokiej szuflady typu Comfort Box. Prowadnice z pełnym wysuwem ułatwią dostęp do wszystkich pojemników naraz, szczelne pokrywy zabezpieczą przed nieprzyjemnym zapachem, a czytelne oznaczenia na koszach ułatwią selekcję śmieci. Bo w końcu chodzi o to, by sprzątanie trwało krócej i… było rzadziej potrzebne.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Jakie fronty kuchenne wybrać - tradycyjne czy nowoczesne

meble kuchenne

Jakie fronty kuchenne wybrać - tradycyjne czy nowoczesne

Fronty meblowe mają to do siebie, że wpływają na ogólny odbiór wnętrza. Przede wszystkim... więcej...

Kuchnia gotowa na lockdown. Jak stworzyć nowoczesną spiżarnię w Twojej kuchni?

meble kuchenne

Kuchnia gotowa na lockdown. Jak stworzyć nowoczesną...

W ciągu ostatniego roku, wraz z wybuchem pandemii koronawirusa, świat mocno się zmienił. Ludzie utknęli... więcej...

Salony pokazowe Peka

meble kuchenne

Salony pokazowe Peka

Planujesz nową kuchnię i szukasz najlepszych pomysłów na organizację jej przestrzeni? A może robisz... więcej...