Baterie kuchenne Deante

Jaką baterię wybrać do kuchni? Co warto wiedzieć przed zakupem?

data aktualizacji: 16-06-2020, 08:16 – artykuł promocyjny

Bateria kojarzy się nam z funkcją użytkową. Kiedyś musiała po prostu dostarczać nam wody, ale dziś jej rola w kuchennej aranżacji znacznie się zmieniła i coraz częściej zachwyca nas nie tylko wygodą i nowymi funkcjami, ale też wyglądem. Występuje w wielu odmianach - wysoka, niska, łukowata, prosta, sztorcowa, ścienna, jedno- i dwuuchwytowa, z wylewką obrotową, wyciąganą, składaną. Ogrom wyboru robi wrażenie, Jak zatem wybrać właściwy dla nas typ?

Jaką baterię wybrać do kuchni? Co warto wiedzieć przed zakupem?

Kiedyś niemal w każdej kuchni spotykaliśmy baterie ścienne dwuuchwytowe. Ich montaż był bardzo łatwy, bo mocowano je bezpośrednio do instalacji wodnej nad zlewem. Z czasem na popularności zaczęły zyskiwać modele stojące jednouchwytowe, zamontowane na obrzeżu zlewozmywaka albo na blacie, z instalacją ukrytą w szafce pod zlewem.


W przykładowej aranżacji z płytkami naśladującymi kamień szlachetny strefę zmywania ulokowano pod ścianą. Zastosowano tu model stojącej, jednouchwytowej baterii zlewozmywakowej Adore White/Chrome. Jej biała barwa, połączona z chromem, współgra z kolorem zabudowy meblowej. Obrotowa wylewka umożliwia dowolne sterowanie strumieniem – co szczególnie przydatne jest, gdy dysponujemy zlewem z dwiema komorami, do których z łatwością dotrze. Ważnym elementem jest perlator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej.

Ferro


Coraz częściej strefę zmywania umieszcza się na wyspie, czyli w centralnym punkcie kuchni, będącym granicą między strefą gotowania i zmywania a pokojem dziennym. Taka lokalizacja wymaga specjalnego poprowadzenia  instalacji wodno-kanalizacyjnej.


Jedni wybierają na wyspę baterię jak najmniej zwracającą uwagę, a inni wręcz przeciwnie – bardzo dekoracyjną.


W loftowej aranżacji z grafitowym zlewozmywakiem i czerwoną lodówką wykorzystano dopasowaną do zlewu niewielką, stojącą baterię Freya. To model z wyciąganą rączką natrysku, co pomaga w zmywaniu naczyń o nietypowych kształtach, a także umożliwia napełnienie wazonu czy wiadra bez umieszczania go w komorze zlewu. Bateria ma ceramiczną głowicę, obrotową wylewkę i automatyczny przełącznik natrysk/strumień. Jest w granitowym kolorze zlewozmywaka, więc niemal „znika” w jego towarzystwie.

Ferro

Przeciwieństwem niepozornego modelu Freya jest przykuwająca wzrok chromowana bateria o cytrynowej wylewce z pięknej kompozycji w klimacie prowansalskim. To Zumba z elastyczną wylewką, którą można wyginać, dowolnie ustawiać, by strumień wody dotarł do każdego zakamarka zmywanego naczynia. Wysokość wylewki da się regulować w zakresie od 280 do 440 milimetrów, a także można zmieniać jej zasięg od 150 do 350 milimetrów, co pomocne jest, gdy musimy uporać się z nietypowymi i dużymi przedmiotami do zmywania. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny, regulator strumienia i przyłącze elastyczne.

ferro
 

Jeśli planujemy umieścić zlewozmywak pod oknem, by móc cieszyć się widokami na ogród czy ulicę, powinniśmy zainteresować się baterią zaprojektowaną właśnie specjalnie z myślą o takiej lokalizacji. Chodzi  o model, który w każdej chwili można złożyć, by nie przeszkadzał w otworzeniu skrzydła okna. Przykładem podokienna chromowana Metalia 57 posiadająca składaną obustronnie, obrotową wylewkę z blokadą. Praktycznie, elegancko, nowocześnie.

Ferro

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

Podobne artykuły
Aerator START/STOP - ekologia na co dzień

baterie kuchenne

Aerator START/STOP - ekologia na co dzień

Woda jest jedną z niedołącznych rzeczy w życiu człowieka, na jednego mieszkańca Europy przypada średnio... więcej...

Bateria do wyspy kuchennej

baterie kuchenne

Bateria do wyspy kuchennej

Aranżacja kuchni z wyspą to obecnie jeden z najmodniejszych trendów urządzania kuchni w naszych... więcej...