konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Amix

Metalowe półki w kuchni

data aktualizacji: 18-05-2021, 04:39 – artykuł promocyjny

Metalowe konstrukcje na dobre zagościły w wystroju nowoczesnych kuchni. I nie chodzi tu tylko o stojące półki i szafki, ale też elementy wiszące oraz mocowane do sufitu. Najczęściej są one w kolorze czarnym, co nadaj im surowego charakteru w stylu loft, który podbija nasze serca. Poniżej prezentujemy pomysły na aranżacje kuchni z takim właśnie elementem.

Metalowe półki w kuchni

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

Półka jako ozdoba

 

Półka stanowi przestrzeń do przechowywania. To niewątpliwie duży atut tego typu mebli w kuchni. Jednak w przypadku półek umocowanych pod sufitem chodzi o coś znacznie więcej. Jest to ozdoba, która wyznacza też pewien trend, styl. Można ją kojarzyć z włoską kuchnią, gdzie nad wyspą umieszczano patelnie, chochle i inne naczynia. Można ją też łączyć ze stylem loftowym, w którym symbolizuje przeszłość przemysłową. Jedno jest pewne - decydując się na półkę pod sufitem musimy wiedzieć, że stanie się ona głównym elementem aranżacji.

Półka jako ozdoba kuchni

fot.: STUDIO.O. organic design

 

Lampa jak półka

 

Coraz większe znaczenie w aranżacji wnętrz ma także oświetlenie. Jest duże i może pełnić również inne funkcje, np. jako półka. Ten ciekawy pomysł na warto wykorzystać na kwietnik lub miejsce do eksponowania ciekawych gadżetów. 

Lampa jak półkaMetalowa lampa

fot.: Lampa jak szklana klatka w aranżacji studia Jedyne Takie Wnętrza oraz Śnieżka

 

Metalowa półka pod sufitem w kuchni

 

Półka, która przymocowana jest do sufitu to awangardowa ozdoba. Najlepiej sprawdza się w kuchni otwartej tworząc swego rodzaju przesłonę lub elementem wyznaczającym podział na strefy użytkowe. To także wyjątkowy sposób na ciekawe wykończenie, które skupi wzrok. Półka nie musi być okazałych rozmiarów, zawsze będzie głównym punktem aranżacji.

Meble kuchenne - trendy

fot.: Ernestrust

 

Metalowa półka w zabudowie kuchennej

 

Dodanie elementów metalowych w ciąg zabudowy meblowej sprawdzi się w każdym wnętrzu. Nie musimy mieć kuchni w stylu loft by pozwolić sobie na tego typu dodatek. Dobrze jednak by we wnętrzu pojawiły się też inne elementy nawiązujące do tego stylu. Może to być stół z nogami w postaci metalowej ramy lub lampa wzorowana na industrialnym "pająku". Jeśli kuchnia jest otwarta warto powtórzyć tego typu zabieg również w części dziennej.  

Metalowa półka w zabudowie kuchennej

fot.: Red Cube Design - metalowe półki powielone zostały w kilku miejscach, dzięki czemu aranżacja wygląda spójnie i ciekawie

fot.: ZOBAL

Metalowa półka w zabudowie kuchennej

fot.: Bogacewicz Studio - metalowa rama półek z wypełnieniem z płyt w kolorze frontów

Metalowa półka w zabudowie kuchennej

fot.: Śnieżka

Metalowa półka to idealny sposób na górną zabudowę w kuchni. Pozbycie się szafek z frontami na rzecz otwartej formy nadaje wnętrzu lekkości, co w przypadku stylu loft jest mile widziane. Tego typu formy idealnie pasują do cegły, betonu oraz drewna. 

Metalowe elementy w kuchni w stylu industrialnymMetalowe elementy w kuchni w stylu industrialnym

fot.: Ferro - metalowe elementy w kuchni kojarzą się ze stylem industrialnym

Metalowa półka w zabudowie kuchennej

fot.: TK Architekci

Metalowa półka w zabudowie kuchennej

fot.: MikołajskaSTUDIO

Metal i drewno w kuchni

fot.: Cerrad - metal i drewno w kuchni komponują się idealnie

 

 

Metalowy regał w kuchni

 

Stojący regał metalowy to kolejna propozycja na wprowadzenie elementów loftowych do kuchni. Może stanowić dodatek i służyć jako stojak na ciekawe dodatki kuchenne lub być pełnowartościowym regałem na zastawę lub akcesoria.

Metalowy regał w kuchni

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - metalowy regał został wykorzystany jako biblioteczka, a dekoracyjne pudełka pomieszczą wiele drobiazgów

Metal to tworzywo kojarzące się z surowością, ze stylem naturalnym, gdzie nie ma zbędnych ozdobników i powłok kryjących cenne powierzchnie. Do metalowych stelaży najlepiej zatem pasują drewniane półki, a ściana w tle może być z betonu lub kamienia.

Metalowy regał w kuchni

fot.: Franke - metalowy regał może zastąpić typową zabudowę kuchenną

Decydując się na modny akcent w swojej kuchni, zgodnie z najnowszymi trendami nie zawsze musimy robić wielkiej rewolucji i zmieniać całego wyposażenia. Czasem wystarczy dokupić kilka ciekawych elementów i ciekawa metamorfoza będzie udana. W przypadku metalowych półek na taką zmianą możemy pozwolić sobie i to niewielkim kosztem. 

Metalowy regał w kuchniMetalowy regał w kuchniMetalowy regał w kuchni

Metalowy regał w kuchni

fot.: Emako

Wieszak na winoOrganizer

fot.: tesa tape

Modułowe rozwiązanie z profili aluminiowych do projektowania szafek, regałów i stolików

fot.: Podwieszane półki z profili aluminiowych dostępne w ofercie Artvinyl-Pol

Stolik z metalową ramą

fot.: Artvinyl-Pol - metalowe ramy to także modny motyw w przypadku stolików pokojowych, które mogą nawiązywać do wyposażenia kuchni

 

Metalowe kosze i inne akcesoria

 

Jeśli nie chcemy lub nie mamy możliwości ingerowania w zabudowę kuchenną, możemy pokusić się o dodatki i akcesoria wykonane w podobnym klimacie. Z pewnością będą się prezentować bardzo modnie, a my nie wydamy na nie zbyt dużo.

Stylowy druciany kosz na owoce

fot.: Kuchnioland - stylowy druciany kosz na owoce

 

Półka nad wyspą kuchenną

 

Jednym z najbardziej reprezentacyjnym miejscem w kuchni jest wyspa. Efekt ten można jeszcze bardziej spotęgować. Wystarczy zastosować elementy wiszące nad nią. W takiej półce ukryjemy okap kuchenny, jeśli wyspa jest wyposażona w płytę grzewczą lub wygospodarujemy miejsce na ciekawe ozdoby. Do tego dzięki temu zabiegowi aranżacyjnemu możemy uzyskać efekt podzielenia przestrzeni, a ażurowa konstrukcja pozwala utrzymać lekkość zabudowy. Ciekawy jest też kolor - najczęściej czarny, który może stanowić wyróżnik i modny akcent. 

Półka nad wyspą kuchennąPółka nad wyspą kuchenną

fot.: STUDIO.O. organic design


Indystriaona wyspa kuchenna z metalową półką u góry

fot.: Nasciturus design

Biała półka z metalu nad wyspą kuchenną

fot.: TK Architekci

Koje26 AV6000 GL Lavagrau M

fot.: Studio Sto Procent

Okap wyspowy Spazio 180 Circle.Tech Okap wyspowy Spazio 180 Circle.Tech

fot.: Falmec Polska

 

 

TRENDY KUCHENNE - zobacz także:

 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ferro, Emako, Falmec Polska, tesa tape, Kuchnioland, Studio Sto Procent, ZOBAL, TK Architekci, Nasciturus design, Cerrad, Artvinyl-Pol, Śnieżka, TK Architekci, Ernestrust, Bogacewicz Studio, Jedyne Takie Wnętrza, STUDIO.O. organic design, Red Cube Design, MikołajskaSTUDIOPodobne artykuły
Wybieramy kolor do kuchni

trendy kuchenne

Wybieramy kolor do kuchni

W kolorach tkwi ogromna moc, dzięki nim kształtujemy nie tylko styl pomieszczenia, ale także oddziałujemy... więcej...

Wnętrzarskie trendy 2021 - nowe kolory drzwi PORTA

trendy kuchenne

Wnętrzarskie trendy 2021 - nowe kolory drzwi PORTA

Wśród najsilniejszych trendów wnętrzarskich pojawia się silna chęć powrotu do natury. Modne... więcej...

Kolor w kuchni - na jaki postawić?

trendy kuchenne

Kolor w kuchni - na jaki postawić?

Jasne czy ciemne, stonowane czy żywe? To jedno z pytań, które najczęściej zadają sobie osoby planujące... więcej...