tesa

Sezon remontowy w pełni - przygotuj się!

data aktualizacji: 25-05-2020, 11:22 – artykuł promocyjny

Remont to wyzwanie, którego często podejmujemy się na wiosnę. W okresie, gdy musimy więcej czasu spędzić w domu, chętniej decydujemy się na zmiany w swoim otoczeniu. Do remontu warto przygotować się również teoretycznie, tak by później uniknąć przykrych niespodzianek. Jednym z takich ważnych tematów jest dobór odpowiednich drzwi. Poniżej kilka cennych wskazówek, jak kupić modne i praktyczne drzwi do kuchni i jadalni.

Sezon remontowy w pełni - przygotuj się!

Funkcjonalna kuchnia - na co warto postawić


Każdy z nas marzy o modnej i nowoczesnej przestrzeni do mieszkania. Nie możemy zapomnieć, że wnętrza muszą spełniać także określone funkcje, dlatego znajomość podstawowych zasad może okazać się cenną umiejętnością w czasie remontu. Nawet najmniejsze wnętrza można urządzić funkcjonalnie. Dobrze jest wówczas wybrać meble na wymiar, dzięki którym z łatwością zagospodarujemy całą dostępną przestrzeń, również miejsca nietypowe. Dużym ułatwieniem będą nowoczesne mechanizmy i systemy wewnętrzne pozwalające na perfekcyjną organizację i zwiększające pojemność typowych mebli. Zamawiając meble, warto zwrócić uwagę na szafy typu cargo oraz wygodne prowadnice z pełnym wysuwem. Znacznie przyjemniej korzysta się z mebli z cichym domykiem.

Przy wyborze drzwi bardzo ważne jest określenie, do jakiego wnętrza są one przeznaczone. Dobrze jest też dopasować je do stylu i kolorystyki dominującej w obu pomieszczeniach, które łączą.

W wielu kuchniach drzwi są ważnym elementem wyposażenia. Pomieszczenie to jest uznawane za serce domu i często to właśnie tu spędzamy najwięcej czasu. Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle montować drzwi do kuchni, ale jeśli zależy nam przytulnym charakterze wnętrza oraz chcemy zachować jego odrębność, o rozchodzeniu się zapachów i oparów nie wspominając, warto wybrać odpowiedni model drzwi.

Remont zazwyczaj zaczynamy od mebli, podłóg, ścian, a wybór drzwi uważamy za mniej ważny. Jednak drzwi to często wizytówka, która zaprasza nas do danego pomieszczenia. Pełnią one jeszcze jedną bardzo ważną funkcję związaną z oddzieleniem poszczególnych części domu, czyli muszą dobrze znosić warunki panujące w kuchni. A pamiętajmy, że to właśnie tu codziennie gotujemy, smażymy, pieczemy. Wszystkie te czynności mogą prowadzić do powstawania na nich trudnych do usunięcia plam czy drobnych uszkodzeń mechanicznych. Warto więc wybrać drzwi renomowanego producenta, co zapewni nam jakość na najwyższym poziomie.

Korespondująca ze sobą kolorystyka i bliskie sobie motywy sprawiają, że wnętrze nabiera klasy i jest dopracowane w najmniejszym szczególe.

 

Kupujemy drzwi do kuchni

 

Kupując drzwi do kuchni, musimy podjąć kilka decyzji. Najważniejsze z nich to:

  • Czas oczekiwania

Trzeba również pamiętać o tym, że na drzwi musimy zwykle poczekać, bo nie zawsze sprzedawca prowadzi stany magazynowe, a jeśli nawet prowadzi, to nie wszystkie modele są dostępne od ręki.

  • Szerokość

Kuchnia to pomieszczenie, z którego korzysta się nawet kilkanaście razy dziennie. Zdecydowanie wygodniejsze są drzwi szerokie. To dzięki nim będzie można z łatwością minąć się, zwłaszcza w czasie domowych przyjęć, czy uroczystości typu święta, rodzinne obiady.

  • Otwory wentylacyjne

Kolejny ważny aspekt dotyczy konieczności zapewnienia właściwej wentylacji w domu. W tym zakresie duże znaczenie ma wybór odpowiednich drzwi. W kuchni podobnie jak w łazience wymagana są specjalne podcięcia lub otwory wentylacyjne w dolnej części skrzydła. Zapewni to stały przepływ powietrza w domu oraz możliwość usunięcia z kuchni oparów i zapachów z gotowania.

  • Przeszklone czy pełne

Względy estetyczne to również ważna i trudna działka przy wyborze drzwi. Powinny one przede wszystkim współgrać ze stylem panującym w domu, z dominującą kolorystyką oraz odpowiadać gustom domownikom. W kuchni w stylu klasycznym doskonale odnajdą się drzwi pełne ze stylizowaną ramką. W nowoczesnych wnętrzach warto postawić na przeszklenia lub minimalistyczne drzwi gładkie. Co więcej, przeszklenia pozwalają na delikatną grę światłem i optycznie rozjaśniają wnętrze. Z pewnością takie cechy przydadzą się w małych lub ciemnych kuchniach (np. od północnej strony). Stolarka z pełnym wypełnieniem zapewni z kolei więcej intymności i mocniej wyciszy pomieszczenia. 

  • Kolor

To element, od którego większość osób rozpoczyna poszukiwania - drzwi mają być w danym kolorze. Drzwi mogą albo się wkomponować w tło - ich kolor powinien być zbliżony lub identyczny z odcieniem ścian, albo stanowić kontrast do ścian. Dostępna na rynku kolorystyka pozwala wybrać model idealnie spełniający nasze oczekiwania. Od klasycznych dekorów drewna, przez drzwi w uniwersalnym kolorze białym, po te w odcieniach szarości bądź błękitu.

W kuchni, zwłaszcza tej małej, możemy zdecydować się na rozwiązanie nieco bardziej funkcjonalne. Czasem nie potrzebnie rezygnujemy z drzwi, żeby zyskać więcej swobody. Gdy zabudowa kuchenna zorganizowana jest po obu stronach drzwi, otwieranie je na pomieszczenie nie będzie wygodne. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej zdecydować się na drzwi otwierane w stronę korytarza czy pokoju. Ciekawą alternatywą dla klasycznych skrzydeł na zawiasach są drzwi przesuwne, które mogą chować się w kasecie ściennej oraz drzwi łamane, które doskonale sprawdzają się przy oddzieleniu spiżarni lub pomieszczenia gospodarczego od kuchni.

Kontakt w sprawie produktów:

PORTA KMI POLAND
Szkolna 54
84-239 Bolszewo
tel.
www: www.porta.com.pl/
mail: wyślij wiadomośćdrzwi wewnętrzne i zewnętrzne » drzwi wejściowe do domu » drzwi łamane » drzwi suwane » drzwi techniczne »  klamki » ościeżnice » naświetla

Zobacz zdjęcia w galerii Porta Drzwi:

Porta drzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta Drzwi
Podobne artykuły
Jak zwiększyć ergonomię kuchennego wnętrza

porady

Jak zwiększyć ergonomię kuchennego wnętrza

Ergonomia to czynnik, od którego w głównej mierze zależy komfort użytkowania każdego kuchennego... więcej...

Czyszczenie szafek kuchennych - praktyczne porady i domowe sposoby

porady

Czyszczenie szafek kuchennych - praktyczne porady...

Szafki kuchenne narażone są na dość specyficzną mieszaninę kurzu i tłuszczu pochodzącego z gotowania.... więcej...

Drzwi kuchenne - wygoda czy zbędny dodatek

porady

Drzwi kuchenne - wygoda czy zbędny dodatek

Kuchnia pełni funkcję jednego z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu i jest uznawana jako jego 'serce'.... więcej...
Partnerzy

Peka  logo Elkamino Dom

Rejs Tesa

Electrolux     

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

  logo Śnieżka   

     Laveo   APM MORKOM

    nVent    Amix  

Kuchinox   Emako