konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Polacy budują domy. Jakie kuchnie wybierają?

data aktualizacji: 23-02-2021, 09:56 – artykuł promocyjny

Domy jednorodzinne zyskują na popularności. Wrześniowy rekord pod względem liczby budowanych domów w jednym miesiącu pokazuje nowe tendencje Polaków. Wśród nich są również duże kuchnie, które pozwalają stworzyć funkcjonalną przestrzeń z możliwością podziału na strefy użytkowe. O jakich elementach wyposażenia nie można zapomnieć, by zmaksymalizować użyteczność i wygodę?

Polacy budują domy. Jakie kuchnie wybierają?

We wrześniu 2020 roku – według danych GUS-u – rozpoczęto budowę 8902 domów jednorodzinnych. Był to wrześniowy rekord wszechczasów w Polsce. To oczywiście efekt tego, że pandemia dobitnie przypomniała, zwłaszcza osobom żyjącym w niedużych mieszkaniach, o zaletach posiadania własnego domu, najlepiej z ogródkiem.

 

Po wybudowaniu – trzeba urządzić

 

Duża przestrzeń daje duże możliwości. Osobny pokój dla każdego, rozległy salon, a nawet gabinet do pracy zdalnej pozwolą na lepszą organizację życia rodzinnego. Starczy miejsca również na przestronną kuchnię, która będzie stanowić idealne miejsce codziennych spotkań domowników, a także pomieszczeniem do podejmowania gości.

Duża kuchnia daje większe pole manewru, jednak planowanie warto rozpocząć od planowania stref. W dużej kuchni to nie problem. Z powodzeniem damy radę wytyczyć strefę przechowywania, przygotowania, gotowania i zmywania. W wielu przypadkach starczy miejsca na jadalnię, a nawet na spiżarnię w sąsiedztwie.

– Dobre zaprojektowanie wszystkich stref roboczych to przepis na idealną kuchnię, dlatego stworzyliśmy koncept systemów kuchennych, uwzględniający funkcjonalne wymogi każdej z nich. Dzięki rozwiązaniom dedykowanym poszczególnym strefom kuchnia ma szansę stać się miejscem zdecydowanie bardziej przestrzennym, pojemnym, ergonomicznym i komfortowym – mówi Michał Kichler, menedżer produktu i marketingu w Häfele.

Szuflady Matrix P

Strefa przechowywania kojarzy się nam głównie z szafkami, ale od jakiegoś czasu na to miejsce coraz częściej wybierane są pojemne i praktyczne szuflady. To one zaczęły wieść prym w systemach dobrej organizacji strefy zapasów. Dlaczego? Powodów jest kilka, ale przede wszystkim okazuje się, że bezapelacyjnie najlepszym miejscem do układania sprzętów i akcesoriów kuchennych o różnej wielkości. Zapewniają też łatwiejszy dostęp. 

Szuflady Matrix P

– Po otworzeniu szuflady cała jej zawartość znajduje się poza obrysem szafki, więc wyciągnięcie rzeczy jest bardzo wygodne. Pełen dostęp to komfort, który doceni każdy. Otwierając szufladę, mamy do niej dostęp z trzech stron co nie jest możliwe w przypadku szafek – zauważa ekspert.

Szuflady Matrix PSzuflady Matrix PSzuflady Matrix P

Dodaje, że przedmioty czy sprzęty, z których najczęściej korzystamy, możemy umieścić w górnych szufladach, gdzie są łatwiej dostępne. – Jest i wygodniej, i bezpieczniej, i zdrowiej dla pleców – wymienia.

Co więcej, gwarantują dużą pojemność. Obecnie szuflady posiadają wiele podwyższeń, które zwiększają praktyczną przestrzeń. – Dodatkowo w szufladzie Matrix P, dzięki wewnętrznej stronie boku pod kątem 90°, jeszcze lepiej wykorzystujemy dostępne miejsce – podaje przykład Michał Kichler. – Można w niej przechowywać nawet większe sprzęty, gdzie dodatkowo warto wybrać prowadnice o udźwigu 50 lub 70 kg. Bez problemu zmieszczą się w niej akcesoria kuchenne codziennego lub okazjonalnego użytku – zapewnia. Fronty są bez uchwytów (technologia push-to-open z hamulcem). To rozwiązanie zachowujące minimalizm i praktyczność dzięki funkcji hamulca przy zamykaniu.

Szuflady Matrix P

Kolejny atut to – organizacja. W kuchni musi być porządek, a szuflady są sprzymierzeńcem poukładanego wnętrza. Wnętrze Matrix P – i kilku innych modeli z katalogu Häfele – da się ustawić w różnych konfiguracjach. Regulowane ograniczniki powodują, że przechowywane produkty pozostają w stabilnej pozycji. Dzięki temu każdy garnek i pojemnik jest zawsze tam, gdzie powinien się znajdować.

Szuflady Matrix P

W centrum kuchni w domu jednorodzinnym często znajduje się wyspa. Na niej, właściwie w niej, umieszcza się następne szuflady. Wyspa zazwyczaj pełni wiele funkcji, od strefy roboczej, która wiąże się z obecnością blatu, na którym możemy kroić i przygotowywać składniki do gotowania, po integracyjną, gdyż często wyspa to także stół. Jeśli zamontujemy na niej płytę grzewczą, to kolejną funkcją będzie gotowania. Posiadając wyspę, możemy spożywać przy niej codzienne posiłki, zostawiając jadalnię na większe spotkania. Aby powiększyć wyspę, montuje się system pozwalający na wysunięcie blatu np. Accuride 0116RC od Häfele. – Można go wysunąć zarówno do przodu, jak i w bok. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które prowadzą towarzyski tryb życia – ocenia Michał Kichler.

Duża kuchnia zachęca do spędzania w niej czasu. Wyposażona w szuflady i wyspę, z podziałem na strefy, spełnia nasze oczekiwania w zakresie wygody i wielofunkcyjności. W każdym domu jednorodzinnym odgrywa naprawdę ważną rolę – przebywa się w niej częściej i dłużej.

Kontakt w sprawie produktów:

Häfele Polska Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 4d, Długołęka
55-095 Mirków
tel. +48 71 747 23 00
www: www.hafele.pl , www.hafele-systemy.pl
mail: wyślij wiadomośćokucia meblowe i rozwiązania do mieszkania » okucia drzwiowe i budowlane » systemy przesuwne » oświetlenie i okucia sterowane elektrycznie » narzędzia i materiały eksploatacyjne

Zobacz zdjęcia w galerii  Häfele Polska Sp. z o.o.:

Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o.
Podobne artykuły
Zaprojektuj kuchnię ze Studiem Sto Procent

meble kuchenne

Zaprojektuj kuchnię ze Studiem Sto Procent

Nowoczesne projekty kuchni pod zabudowę łączą w sobie doskonałą jakość mebli, perfekcję sprzętu... więcej...

Klasyczne meble z nowoczesnym wyposażeniem

meble kuchenne

Klasyczne meble z nowoczesnym wyposażeniem

Łączenie elementów zaczerpniętych z różnych stylów to jeden z najsilniejszych trendów... więcej...

Dekoracyjna podpórka do półek wolnowiszących

meble kuchenne

Dekoracyjna podpórka do półek wolnowiszących

Kalabrone to dekoracyjna podpórka do półek wolnowiszących stworzona przez znaną i cenioną... więcej...