Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

stopka patrona Electrolux

Płyta gaz pod szkłem Optimex

artykuł promocyjny

Zarówno dla miłośników gotowania, jak i dla osób, które z gotowaniem są na bakier, wybór płyty grzewczej ma ogromne znaczenie. Każda kuchnia wymaga strefy przygotowywania posiłków, w której gotowanie odgrywa kluczowa rolę. Dostępne na rynku produkty oferują wiele wariantów. Sprawdź innowacyjne technologie, które właśnie wkraczają do kuchni.

Płyta gaz pod szkłem Optimex
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Innowacyjność

Solgaz połączył bezpieczeństwo, oszczędność i design, wprowadzając na rynek płytę gaz pod szkłem. Sztandarowy model GPC od lat cieszy się uznaniem wśród użytkowników. Estetyczna, designerska, bezpieczna, a przede wszystkim oszczędna. Gaz wciąż pozostaje w Polsce najtańszym źródłem energii, czego nie można powiedzieć o prądzie, którego ceny systematycznie rosną. Na tę oszczędność ma również wpływ cykliczna praca palników. Nic więc dziwnego, że solgazowy innowacyjny produkt zrobił niemałe zamieszanie na rynku AGD i również nie dziwi fakt, że marka w 2019r. wyszła do Klienta z udoskonaloną wersją dotychczasowej płyty gazowej GPC - jej następczynią, płytą OPTIMEX.

Innowacyjna płyta grzewcza

 

Oszczędność

Nawet do 50% mniej gazu zużywa płyta gaz pod szkłem. Wszystko to dzięki cyklicznej pracy katalitycznych palników, które wyłączają się w momencie uzyskania pożądanej temperatury. Gaz spalany jest w 800 stopniach, a każdy model płyty gazowej ma dodatkowo tzw. pole darmowe - wydzielone miejsce na urządzeniu, które nie pobiera gazu, a podgrzeje nam potrawę.

Innowacyjna płyta grzewcza

 

Ukryte palniki

Płyta bez płomieni Optimex to brak wystających rusztów, palników i kratek. Gładka powierzchnia, dzięki ukrytym palnikom sprawia, że utrzymanie Optimy w czystości jest niezwykle łatwe. Bez zakamarków, w których gromadzi się brud, bez uciążliwego ściągania rusztów, bez trudno dostępnych miejsc. Płyta gazowa gaz pod szkłem to gwarancja estetycznego wyglądu podczas codziennego użytkowania.

Innowacyjna płyta grzewcza

 

Design

Ponadczasowy minimalizm, prostota i estetyka - w tych kilku słowach możemy opisać wygląd płyty gazowej Optimex. Dzięki temu sprzęt wkomponuje się niemal w każdy wystrój kuchni. Dzięki większej powierzchni ceramiki gotowanie staje się jeszcze bardziej komfortowe (wymiary zewnętrzne płyty gazowej Optimex 4+1: 58x51,7, a jej głębokość to tylko 9cm). Swobodnie ustawimy na płycie 4 garnki jednocześnie, by przyrządzić posiłek dla dużej rodziny. Nowoczesnego wyglądu dodają również designerskie szczeliny, przez które wydostaje się ciepłe powietrze, a dzięki panelowi sterowania w łatwy sposób ustawimy pożądaną moc każdego z palników.

Innowacyjna płyta grzewcza

 

Bezpieczeństwo

Czy korzystanie z płyty gazowej Optimex jest bezpieczne? Jest, i to podwójnie. Ukryte pod ceramiką palniki, spalają gaz, zamieniając otrzymane ciepło na promieniowanie podczerwone. Każdy z palników katalitycznych wyposażony jest w indywidualny system uruchamiania płomienia i kontroli procesu spalania gazu. Kiedy coś wykipi, płyta automatycznie się wyłączy i da znać sygnałem dźwiękowym. Płyta gaz pod szkłem Optimex posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż tradycyjna kuchenka z otwartym płomieniem. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wspierane jest przez elementy, które kontrolują cały czas proces spalania, ciśnienie gazu i jego jakość, a widoczne na wyświetlaczu komunikaty podpowiedzą m.in., że powierzchnia jest jeszcze gorąca lub skończył się gaz w butli.

Innowacyjna płyta grzewcza

 

Płyta gaz pod szkłem - czyszczenie

Kto z nas nie chciałby, aby utrzymanie płyty gazowej w czystości było banalnie proste? W przypadku płyty gaz pod szkłem Optimex tak właśnie jest. Dzięki gładkiej ceramicznej powierzchni, bez wystających palników, czyszczenie trwa zaledwie kilka chwil. Co równie ważne – osad na garnkach czy na meblach nie wchodzi już w grę, zatem cieszymy się nie tylko czystą płytą, ale i czystym wyposażeniem pomieszczenia. Kratki wylotowe również nie stanowią problemu w codziennej eksploatacji, ponieważ można je wyciągnąć i umyć w zmywarce.

Innowacyjna płyta grzewcza

 

Płyta na każdy rodzaj gazu

Płyta gazowa Solgaz działają na każdy rodzaj gazu – zarówno ten z butli, jak i sieci miejskiej. Wystarczy montaż odpowiednich dysz.

 

A kiedy zabraknie prądu?

Poprawne działanie płyty Optimex wymaga również podłączenia jej do prądu  – dzięki czemu iskrownik automatycznie zapali gaz, a my sterujemy płytą za pomocą dotykowego panelu. Gdyby jednak w okolicy zabrakło prądu, nie musi to oznaczać końca gotowania. Rozwiązaniem jest zasilacz rezerwowy – specjalna bateria, która pozwoli w pełni korzystać z płyty nawet przez 2 dni.

Wdrożone zmiany pokazują, że polski producent innowacyjnego AGD wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i tworzy produkt "szyty na miarę". Wszystko po to, aby gotowanie było nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

Kontakt w sprawie produktów:

SOLGAZ sp. z o.o.
ul. Towarowa 28A
58-100 Świdnica
tel. 515 020 420
www: solgaz.eu
mail: wyślij wiadomośćpłyty gazowe: gaz pod szkłem, płyta gazowa bez płomieni » płyty indukcyjne » piekarniki » inteligentne okapy » akcesoria
 

Zobacz zdjęcia w galerii SOLGAZ:

SOLGAZ - Płyta gazowa GPC 4+1SOLGAZ - Płyta gazowaSOLGAZ - Płyta indukcyjnaSOLGAZ - piekarnikSOLGAZ - okap kuchenny

SOLGAZ Facebook   SOLGAZ instagram   Youtube SOLGAZ   SOLGAZ linkedin


Partnerzy


Electrolux
     logo novy
 

Lacanche  Okapykuchenne.pl

Emako      Franke

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram