patron działu Meble kuchenne Peka

Zamawiamy meble do kuchni - na co zwrócić uwagę

data aktualizacji: 18-06-2019, 09:13 – artykuł promocyjny

Wybór zabudowy kuchennej na wymiar to przede wszystkie gwarancja oryginalnego wnętrza, które będzie urządzone zgodnie z naszym zamysłem. Tylko w przypadku mebli na wymiar mamy możliwość stosowania finezyjnych kształtów, nietypowych rozwiązań oraz wykorzystania każdej przestrzeni. Decydując się na kuchnię na wymiar, musimy jednak wiedzieć czego oczekujemy. Jak przygotować się do wizyty w salonie meblowym oraz o czym pamiętać przy projektowaniu mebli?

Zamawiamy meble do kuchni - na co zwrócić uwagę

Projekt to podstawa

 

Do tego, że wykończenie kuchni warto oprzeć na dobrze przygotowanym projekcie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dotyczy to zarówno małej kuchni w bloku, w której sprytne triki aranżacyjne pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, jak także obszernych kuchni, gdzie można zaszaleć z innowacyjnymi rozwiązaniami. Kuchnie to coraz częściej również część większego kompleksu strefy dziennej - przestrzeń otwarta, w której toczy się życie rodzinne, towarzyskie. W takim przypadku warto pomyśleć o zgraniu zabudowy obu tych przestrzeni, można również je sprytnie połączyć lub sprawić, że będą się przenikały. To wszystko jednak wymaga przemyślanej koncepcji, którą warto najpierw stworzyć na papierze.  

Meble kuchenne - projekt to podstawa

fot.: Meble kuchenne powinny być dobrane do stylu i charakteru wnętrza, zwłaszcza jeśli ma ona charakter przestrzeni typu open space

W projekcie najważniejsze jest przewidzenie naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli zależy nam na pojemnej strefie przechowywania, powinniśmy pomyśleć o wysokiej zabudowie w stylu spiżarni. Jeśli kuchnia ma być sercem domu, dobrze by znalazły się w niej różnego rodzaju siedziska i wygodny, duży stół.

Meble do kuchni - funkcjonalny projekt

fot.: Zamawiając meble do kuchni uwzględnijmy potrzeby wszystkich domowników

Meble wykonane na miarę dają nam więcej możliwości aranżacyjne niż te modułowe. Do tego mamy możliwość wykorzystania przestrzeni pod skosem lub zaprojektowania nietypowego przebiegu ciągu zabudowy.

 

Studio kuchenne - pomoc specjalistów

 

Pierwszym, najbardziej dostępnym oraz w zasięgu każdego Kowalskiego sposobem na pomoc w stworzeniu projektu wymarzonej kuchni są studia kuchenne, w których pracują specjaliści od projektowania, produkcji oraz montażu - i świadcząc takie kompleksowe usługi, są w stanie spełnić wszystkie nasze wymagania. To bardzo duża pomoc, zwłaszcza że wielu z nas urządzanie kuchni przeprowadza w swoim życiu raz lub dwa. W tego typu miejscach mamy dostęp do nowinek z branży - różne rozwiązania, materiały oraz technologie. Do tego warto dodać dostęp do wielu realizacji - projektów przeniesionych już do wnętrza, którymi możemy się inspirować.  

Studio kuchenne - pomoc specjalistówStudio kuchenne - pomoc specjalistów

fot.: Trendy w produkcji mebli kuchennych lubią się zmieniać, jednak niektóre z nich są uniwersalne i ponadczasowe

Poszukiwanie inspiracji na wymarzoną kuchnię najczęściej opieramy na modnych zestawieniach kolorystycznych, formach wykorzystywanych w szafkach oraz sposobu wykończenia frontów kuchennych. Niesłabnącą popularnością cieszą się meble w jasnych kolorach w połączeniu z drewnem, szarościami, cegłą i betonem. Śmiało można powiedzieć, że to podstawowa wielu realizacji.

Zamawiamy meble na wymiar - o czym pamiętaćZamawiamy meble na wymiar - o czym pamiętać

fot.: Meble stanowią jeden z elementów wnętrza - muszą one współgrać również z wykończeniem ścian i podłóg

W kuchennych aranżacjach warto oddać swój charakter. Nawet w typowej zabudowie możemy wygospodarować elementy zaskakujące - otwarte półeczki, przegrody na wino lub nietypowy kwietnik. Duże znaczenie ma także dobór oświetlenia.

 

Wymieniamy meble w kuchni

 

Urządzanie kuchni to nie to samo co jej wymiana. W tym przypadku trzeba podjeść z większym zaangażowaniem. Mamy też już pewne doświadczenie, dzięki któremu wiemy, co się sprawdzało, a co nas drażniło. Wykorzystanie potencjału wnętrza będzie łatwiejsze, jeśli nie będziemy bazować na pierwowzorze. Warto więc znać podstawowe układy kuchenne oraz zasady ergonomicznego projektowania wyposażenia wnętrza. Przede wszystkim pamiętajmy więc o możliwości stosowania takich funkcjonalnych rozwiązań jak wyspa lub półwysep kuchenny. Poza tym kierujmy się zasadą krótkich odległości między najważniejszymi strefami roboczymi w kuchni nazywanymi trójkątem roboczym (lodówka, zlewozmywak, płyta grzewcza). W każdym projekcie trzeba uwzględnić minimalne odległości oraz wygodę użytkowników - bezpieczne otwieranie wszystkich frontów, odpowiednia wysokość blatów kuchennych, czy strefa robocza między płytą grzewczą a zlewem.

Wymieniamy meble w kuchni - metamorfozaWymieniamy meble w kuchni - metamorfoza

fot.: Metamorfoza kuchni - zmienił się charakter zabudowy, układ mebli oraz zakres wykorzystanej przestrzeni

 

Ekipa montażowa

 

Montaż mebli to również bardzo ważna kwestia wpływająca na ostateczny efekt. Jeśli skorzystamy z usług profesjonalistów, możemy liczyć na ich doświadczenie. Wcześniej jednak należy zadbać o rozprowadzenie instalacji, co ułatwi przebieg późniejszych prac. Bardzo ważne jest także wykończenie ścian, głównie tej nad blatem. Najczęściej montaż jest usługą zapewnioną w ramach projektu i wykonania mebli. 

Wymieniamy meble w kuchni - ekipa montażowaWymieniamy meble w kuchni - ekipa montażowa

fot.: Meble kuchenne to także blaty i pozostałe wyposażenie - zlewozmywak, bateria, płyta, okap, lodówka - które muszą tworzyć całość

 

Meble na wymiar - na co zwrócić uwagę

 

Kolor to jedna z najczęściej wymienianych cech, na jaką zwracamy uwagę przy wyborze mebli. I słusznie, w idealnej kuchni musi czuć się komfortowo. Do tego z pewnością należy doliczyć charakter zabudowy i styl. Fronty mogą być gładkie z połyskiem lub frezowane w macie. Dzięki temu naznaczymy nasze oczekiwania - czy kuchnia będzie raczej klasyczna, czy nowoczesna. W wyborze mebli do kuchni kierujmy się naszymi upodobaniami oraz zwracajmy uwagę na trendy. Modne wykończenia oraz stosowane zabiegi aranżacyjne są w stanie zdziałać cuda.

Meble na wymiar - na co zwrócić uwagęMeble na wymiar - na co zwrócić uwagę

fot.: Projektując zabudowę w kuchni pamiętajmy o odpowiednim ustawieniu poszczególnych stref zgodnie z kolejnością wykonywanych czynności

Jasne meble mogą być doskonałą bazą, ale jeśli chcemy być na czasie, wybierzmy do nich ciemną ścianę lub uzupełnijmy zabudowę o czarne sprzęty AGD. Dla miłośników minimalizmu dedykowane są wysokie szafki dające dużo miejsca do przechowywania, ale żeby pomieszczenia nie wyglądało zbyt sterylnie, możemy zastosować otwarte półki w wybranej części lub zrezygnować z górnej zabudowy nad blatem roboczym. Otwarta kuchnia nie zawsze też musi oznaczać brak intymności w strefie gotowania. Możemy z powodzeniem zastosować różnego rodzaju przesłony, dzięki którym zachowamy układ wnętrza, ale zyskamy również pewną dozę swobody. 

Kontakt w sprawie produktów:

Wiomar - meble kuchenne Marcin Liżewski
Zajączkowo 34 A
83-111 Miłobądz
tel. 784 499 314 - właściciel Marcin
664 454 601 - projektant Mateusz
883 817 861 - projektant Kamil
www: meblewiomar.pl
mail: wyślij wiadomośćmeble kuchenne na wymiar: pomiar, projekt (wizualizacja) oraz montaż
 

Zobacz zdjęcia w galerii Meble WIOMAR-Marcin Liżewski:

Meble kuchenne WIOMARMeble kuchenne WIOMARMeble kuchenne WIOMARMeble kuchenne WIOMARMeble kuchenne WIOMAR
Podobne artykuły
Akcesoria meblowe - mały szczegół, duże zmiany

meble kuchenne

Akcesoria meblowe - mały szczegół, duże zmiany

Akcesoria meblowe pozwalają zwiększyć funkcjonalność zabudowy kuchennej oraz znacznie poprawić komfort... więcej...

Fronty meblowe - najmodniejsze dekory

meble kuchenne

Fronty meblowe - najmodniejsze dekory

Artvinyl-Pol działa na polskim rynku od 10 lat i specjalizuje się w dystrybucji folii PCV i PET. Zaopatruje... więcej...

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń szafki kuchennej

meble kuchenne

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń szafki kuchennej

Bardzo często spotykamy się z problemem głębokich szafek, w których trudno jest nam ulokować rzeczy... więcej...