Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

patron działu Meble kuchenne Peka

Siedzisko w kuchni - sposób na wyjątkową zabudowę

artykuł promocyjny

Drewniane ławki, skrzynie i zabudowane siedziska z poduchami pod oknem lub przy stole to jeden ze sposobów na niebanalną zabudowę w kuchni. Kojarzą się z miejscem wypoczynku, kącikiem do poczytania, a nawet tworzą namiastkę pokoju w kuchni. Takie elementy wielu z nas pamięta z dawnych czasów, gdzie w kuchni skrzynia pełniła jedną z czołowych ról. Dziś ten sposób aranżacji zyskuje coraz większą rzeszę miłośników.

Siedzisko w kuchni - sposób na wyjątkową zabudowę

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Kuchnia zyskała nowy wymiar. Jest to przestrzeń rodzinna, do wspólnego spędzania czasu, w której toczy się większa część codziennego życia. Stąd też często w zabudowie pojawiają się elementy kojarzące się z pokojem. Stylowe siedziska są tego najlepszym dowodem.

Kuchnia z siedziskiem - pomysł na niebanalną strefę komfortu w kuchni

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - siedzisko w zabudowie meblowej w sąsiedztwie kuchni

 

Kuchnia z siedziskiem - pomysł na niebanalną strefę komfortu w kuchni

 

Siedzisko pozwala na wygodny odpoczynek, relaks z książką w czasie, gdy na przykład coś się gotuje. Nieodzownym elementem powinny tu być miękkie poduszki lub specjalnie przygotowane obicia. Tego typu zabudowa najczęściej kryje również pojemny schowek - idealny do przechowywania.

Kuchnia z siedziskiem - pomysł na niebanalną strefę komfortu w kuchni

fot.: Laveo

Siedziska w kuchni najczęściej pojawiają się w strefie dziennej, czyli przy stole, na granicy kuchnia-pokój, pełniąc wówczas funkcję swego rodzaju półwyspu oraz jako element niskiej zabudowy pod oknem. Decydując się na wykonanie siedziska we wnęce w kuchni możemy mieć pewność, że to miejsce zyska największą popularność wśród wszystkich domowników.

Przeczytaj również >> Kuchnia nietypowa - sztuka projektowania

Koje09 Bali Sommereiche Cristall Carbon M

fot.: Studio Sto Procent

Kuchnia z dużą ilością okien to idealne miejsce na wygospodarowanie strefy odpoczynku. Możemy z niej korzystać również w wolnym czasie. Ten rodzaj zabudowy meblowej doskonale pasuje także na zagospodarowanie wnęki. Idealnie sprawdzają się w nich miękkie tkaniny, mogą być też pikowania lub po prostu poduszki.

Kuchnia z siedziskiem - pomysł na niebanalną strefę komfortu w kuchni

fot.: Rehau

Dla zapewnienia jeszcze większego komfortu można zdecydować się na wariant tapicerowany, jednak ze względu na specyfikę kuchni, lepszym rozwiązaniem jest wykończenie, które możemy zdjąć i uprać (np. w celu pozbycia się intensywnych zapachów z gotowania, które wnikają w tkaniny).

Siedzisko w kuchni - sposób na wyjątkową zabudowę

fot.: MikołajskaSTUDIO

W większości przypadków taki mebel trzeba wykonać na zamówienie. Możemy wówczas dopasować go do naszej wnęki, wkomponować w ciąg mebli lub dostawić do wyspy bądź stołu. Idealnym miejscem na siedzisko jest wykusz. Przedłużenie parapetu to alternatywa siedzisk, zwłaszcza jeśli w kuchni są wysokie okna. Możemy również pokusić się o pufy luźno ustawione na podłodze. Sprawdzą się zwłaszcza przypadku dzieci, które mogą wygodnie spędzić w oczekiwaniu na posiłek.

Kuchnia z siedziskiem - pomysł na niebanalną strefę komfortu w kuchniKuchnia z siedziskiem - pomysł na niebanalną strefę komfortu w kuchni

fot.: ernestrust

Innym rozwiązaniem jest zakup gotowej skrzyni, którą jedynie wyposażymy w tekstylia do siedzenia. Wówczas możemy ją ustawić w dowolnym miejscu, a mebel będzie mobilny.

Siedzisko tapicerowane do kuchni

fot.: Emako - stylowe siedzisko w stylu vintage

 

Ławka - stylowa alternatywa dla krzeseł

 

Jadalnia lub stół w kuchni kojarzy nam się z krzesłami. A gdyby tak zastąpić je ławką? Pomysł znany od lat, ale coraz częściej wykorzystywany w aranżacji nowoczesnych kuchni. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze zajmuje mniej miejsca, a w razie potrzeby przy stole zmieści się więcej osób, a po drugie tworzy klimatyczny nastrój we wnętrzu, który może kojarzyć się z rodzinnym spotkaniem wokół ogniska. Jeśli same ławki nie przekonują nas możemy połączyć je z krzesłami - z jednej strony ława, a po drugiej krzesła.

 Ławka - stylowa alternatywa dla krzeseł

fot.: Kameleon - siedzisko znajduje się w okolicy okna - tam ma postać tapicerowanego oparcia sięgającego sufitu oraz jako przedłużenie wyspy kuchennej

Zobacz także >> Stylowe krzesła - przeglądStylowa kuchnia łączy coraz więcej cech użytecznych. Ma być pięknie, ale też wygodnie i funkcjonalnie. Skrzynie i siedziska to rozwiązanie, które pojawiło się w stylu skandynawskim. Z czasem jednak zaczęło się pojawiać się w każdym innym wydaniu. Spotykamy je w dużych domach, ale też w mniejszych mieszkaniach w domu. Siedzisko to fajny sposób na urozmaicenie wnętrza. Możemy tu celebrować posiłki lub po prostu leniuchować.  

Siedzisko przy stole w kuchni

fot.: Flow Interiors

Siedzisko w kuchni - sposób na wyjątkową zabudowęSiedzisko w kuchni - sposób na wyjątkową zabudowę

fot.: Orange Studio

Siedzisko w kuchni - sposób na wyjątkową zabudowęSiedzisko w kuchni - sposób na wyjątkową zabudowę

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

fot.: Flow Interiors - huśtawka w roli siedziska w kuchni

Płytki stara cegła włoska

fot.: Elkamino Dom

fot.: Okapykuchenne.pl - zagospodarowania przestrzeni pod oknem na siedzisko na szafkach pozwoliło na stworzenie wygodnej przestrzeni w otwartej kuchni, w której zadbano o wydajny okap kuchenny

 

Urządzasz kuchnię i szukasz nietypowych pomysłów - mamy ich całkiem sporo:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Emako, Rehau, Elkamino Dom, Okapykuchenne.pl, Studio Sto Procent, ernestrust, Laveo, Kameleon, MikołajskaSTUDIO, Flow Interiors, Orange StudioPartnerzy


logo Amix     Peka

Magma

Hafele    GTV

BlumREJS
Colorimo  partner serwisu Hettich

Aurora Technika Świetlna

ernestrust

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram