patron działu Meble kuchenne Peka

Wyciągi podblatowe - wszystko pod ręką w kuchni

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:50 – artykuł promocyjny

Przestrzeń w każdej kuchni jest bardzo ważna, dlatego warto zagospodarować ją w odpowiedni sposób. Aby zoptymalizować każdy centymetr mebli należy dobrać odpowiedni system  z serii wyciągów podblatowych. Stanowią one bardzo funkcjonalny dodatek, który pomoże zorganizować każdy drobiazg w kuchni.

Wyciągi podblatowe - wszystko pod ręką w kuchni

Do każdej szafki można dobrać odpowiednie rozwiązanie zapewniające komfort korzystania z kuchni. To praktyczne rozwiązanie pozwala na wydobycie zawartości szafki do przodu za sprawą mechanizmu odpowiedzialnego za lekkie wysuwanie i ciche domykanie. Systemy nadaje się do mebli o szerokości: 150, 200, 250, 300 i 400 mm. Jest to idealny sposób, aby zyskać miejsce na małe przybory kuchenne, sypkie produkty spożywcze czy butelki. Zlokalizowanie mechanizmu w sąsiedztwie zmywarki lub zlewozmywaka umożliwia również przechowywanie środków czystości. Gdy wyciąg jest usytuowany w pobliżu kuchenki, możemy umieszczać w nim produkty, z których korzystamy najczęściej podczas gotowania.

   

Jeśli w czasie projektowania okaże się, że pozostała nam niewielka przestrzeń, którą trudno wykorzystać z racji np. niedogodnego dostępu, najlepszym rozwiązaniem jest zagospodarować ją wąskim wyciągiem. Jest to sposób na to by wolne wąskie przestrzenie mebli, przy ich właściwym zagospodarowaniu, mogły pełnić nietypowe funkcje. Wyciąg wąski może posiadać opcje wyposażenia z wieszaczkiem na ręczniki, z uchwytem na blachy z piekarnika lub stolnice czy wyciąg dwupółkowy.

Czy pomyśleli Państwo o tym, że w kuchni niezbędne są środki czystości? My tak! Zabrudzenia są efektem pracy w kuchni i toczącego się w niej życia. Bardzo ważne jest, aby środki te nie były umieszczone na widoku, lecz w specjalnej do tego przeznaczonej szafce. System PORTERO umożliwiają utrzymanie czystości w szafkach zlewozmywakowych. Producent gwarantuje łatwy ich montaż do dna szafki oraz zintegrowany system cichego domyku. Warto również zwrócić uwagę, że koszyki można zdjąć ze stelaża i wygodnie przenieść w inne miejsce lub umyć.

   

Interesującym rozwiązaniem jest wyposażenie szafek w półki montowane na prowadnicach. Ze względu na sposób mocowania frontu wyróżniamy dwa typy systemów. Pierwszy system to półki typu cargo. Przeznaczone są do szafek, w których mocowanie następuje do dolnego kosza. Zaleta tego sytsemu jest możliwość wysunięcia dolnej półka razem z frontem, podczas gdy górną można wysunąć oddzielnie. Drugi system przeznaczony jest dla szafek, w których front mocowany jest na zawiasach.

   

Półki EXTENDO są idealnym rozwiązaniem nie tylko do kuchni. Sprawdzą się również w garderobie czy salonie. Mogą być stosowane jako półki zewnętrzne lub przy frontach na zawiasach z zerowym uskokiem. Otwartość systemu umożliwia bezpośredni dostęp z mozliwością przeglądania zawartości. Produkt został zaprojektowany w nowej linii Libell. Półka wykonana jest z jednolitej wyprofilowanej blachy, co nadaje jej indywidualny styl, a jej sztywność sprawia, że najlepiej sprawdza się w szafkach o szerokości od 600 do 1200 mm. Zaokrąglone kształty z wyprofilowanymi narożnikami umożliwiają łatwe czyszczenie oraz gwarantują wykorzystanie całej powierzchni półki. W standardowo kosz wyposażony jest w matę antypoślizgową.
 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Wkłady do szuflad

meble kuchenne

Wkłady do szuflad

Wkłady do szuflad na sztućce czy talerze to niezwykle praktyczne rozwiązania, które pozwalają nie... więcej...

Czy otwarta na salon kuchnia to dobry pomysł aranżacyjny?

meble kuchenne

Czy otwarta na salon kuchnia to dobry pomysł aranżacyjny?

Kuchnia to serce domu. Przestrzeń wypełniona nie tylko smakowitymi zapachami, ale i miłością rodzinną,... więcej...

Ekologiczne segregatory na śmieci

meble kuchenne

Ekologiczne segregatory na śmieci

Segregacja śmieci jest pożyteczna nie tylko z punktu widzenia troski o ekologię, ale również z... więcej...