Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

patron działu Meble kuchenne Peka

Segregacja śmieci może być wygodniejsza

artykuł promocyjny

Segregacja śmieci może wydawać się niełatwa i część osób jej nie prowadzi, mimo świadomości jak istotny jest recykling. Jednym z powodów decyzji o niesegregowaniu śmieci jest brak miejsca w kuchni, gdzie można by zorganizować osobne pojemniki. Wiele osób nie wie, jak się za to zabrać i jak odpowiednio zorganizować przestrzeń do sortowania. A to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Na zestaw do segregacji można przeznaczyć jedną dolną szafkę. Segregację mogą ułatwić gotowe systemy i wkłady do szuflad. To łatwy sposób, by zapewnić sobie wygodne sortowanie i w ten sposób zadbać o środowisko.

Segregacja śmieci może być wygodniejsza
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

 

Podział śmieci na frakcje

 

Segregacja śmieci polega przede wszystkim na podziale odpadów na poszczególne frakcje. Osobno zbieramy:

  • plastik i metale
  • szkło
  • makulaturę
  • odpady bio ulegające szybkim procesom rozkładu
  • produkty, które należy przekazać do odpowiednich punktów - elektroodpady, leki
  • pozostałe odpady zmieszane


Niektóre frakcje - np. szkło - trafiają do ponownego wykorzystania, a inne jak odpady komunalne lądują na wysypisku bądź w spalarni.

Taka segregacja wymaga posiadania w domu więcej niż jednego pojemnika na śmieci. Te jednak zajmują cenne miejsce. Czy jednak na pewno potrzeba na nie tak dużo miejsca jak może się wydawać? Niekoniecznie.

Wszystko zależy od tego, czy naszą segregację oprzemy na przypadkowych pojemnikach, wiaderkach itp. czy zastosujemy specjalny system do segregowania odpadów. W pierwszym przypadku pojemniki zajmą dużo miejsca, będą niedopasowane do siebie i mogą być nie do końca ergonomiczne i funkcjonalne. Powstała strefa odpadów będzie nieestetyczna i trudno będzie ją utrzymać w należytej czystości.

- Dlatego naprawdę warto postawić na rozwiązanie zaprojektowane z myślą o segregacji. Odpowiednie zestawy np. PRAKTIKO, JC czy Variant MULTI, maksymalnie wykorzystują przestrzeń, są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Można je dopasować do indywidualnych potrzeb – wybrać kosze o odpowiedniej dla nas pojemności poszczególnych frakcji i w końcu ustawić je tak, jak nam wygodnie. Można je w całości wysunąć z korpusu szafki, dokładnie tak jak szufladę, co gwarantuje łatwy dostęp do pojemników. Mało tego, wiele z dostępnych systemów REJS można zamontować w już posiadanych meblach! Bez remontu, zakupu nowych szafek czy przeorganizowania zabudowy! – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

Zestaw na odpady Segrego

 

Jak dostosować szafkę do segregacji?

 

Tradycyjnym miejscem na umieszczenie kosza na śmieci, które pozwala na wygodne z niego korzystanie jest szafka pod zlewem, obok zmywarki. W ten sposób przy odpakowywaniu, obieraniu i myciu produktów spożywczych, odpadki łatwo wrzucić do pojemnika, nawet kiedy w czasie przygotowywania posiłku mamy brudne czy mokre ręce.

W tym wariancie problematyczny może być jednak syfon baterii kuchennej, wystający w szafce. Może utrudniać wyciąganie worka z odpadami i zakładanie nowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest przyścienny zestaw odpływowy, który pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w szafce. Po wybraniu odpowiedniej średnicy odpływu zyskujemy więcej miejsca na kosze. Teraz można wybrać odpowiedni zestaw koszy. Który? To już zależy od danej szafki.

W wąskich szafkach (szerokości 30,40 albo 45 cm) można zamontować zestawy do segregacji JC i Variant MULTI. Pasują do szafek z frontem na zawiasach albo z frontem wysuwanym. W obu przypadkach cały stelaż wraz z pojemnikami jest mocowany na specjalnych prowadnicach przykręconych do korpusu.

Zestawy JC i MULTI są oferowane w kilku wariantach liczebności i pojemności pojemników.

Pojemniki JC

JC może składać się z 2 lub 3 koszy w 2 wysokościach. Zestaw uzupełnia praktyczna pokrywka z tworzywa(modele do szafek o szerokości 30 i 40 cm) albo metalu (modele 45 i 60 cm) zasłaniająca w całości kosze, co zapobiega rozprzestrzenianiu się brzydkiego zapachu. Pokrywka może też służyć jako dodatkowa półka.

Zestaw MULTI składa się z 2 albo 3 wiader z tworzywa o pojemnościach od 9 do 20 litrów oraz stelażu wykonanego z drutu. Są to funkcjonalne, lekkie systemu, łatwe w montażu i dostosowaniu do konkretnego mebla.

Variant MULTI

 

Zestawy do segregacji do szafek szerszych

 

W przypadku szerszej szafki możliwości jest jeszcze więcej. Zamontować można w niej nie tylko omawiane wcześniej stelaże JC, ale również kompletne systemy szufladowe, do których wystarczy wstawić pojemniki na odpady. Na przykład PRAKTIKO to zestaw kilku koszy umieszczonych na zbiorczej tacy. Dostępne są 3 rozmiary - do szafek o szer. 60, 80 i 90 cm, wystarczy wstawić do szuflady z wysokim frontem. Można wybierać między zestawami 2, 3 albo 4 wiaderek o pojemnościach od 7 do 20 litrów, a każdy kosz ma własną, szczelną pokrywkę. Do tego zestaw uzupełniają 2 albo 3 mniejsze pojemniki, które nadają się np. do trzymania starych leków czy zużytych baterii.

Zestaw pojemników Praktiko

W szafkach o szerokościach 45, 50, 60 czy 80 cm można zamontować także szuflady SEGREGO. Stanowi on całościowe rozwiązanie, które składa się z systemów jezdnych montowanych do ścian bocznych korpusu, koszy (od 2 do 4 o różnej pojemności), pokrywy, która może pełnić funkcję dodatkowej półki oraz stelaża umożliwiającego elektryczne otwieranie szuflady.

Najłatwiejszą do zastosowania opcją jest z kolei zakup pojedynczych koszy. Pojemniki wykonane są z grubego tworzywa i dostępne w wielu rozmiarach i pojemnościach, Można ustawić je w szafce albo powiesić na froncie, wykorzystując specjalny uchwyt. Można też wykorzystać specjalny stelaż SORTE, dzięki czemu pojemniki nie będą się przesuwać. Stelaż SORTE jest dostępny w szerokościach 60, 80 i 90 cm.

SORTE

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS

REJS Facebook   REJS instagram   Youtube REJS
Partnerzy


logo Amix     Peka

Magma

Hafele    GTV

BlumREJS
Colorimo  partner serwisu Hettich

Aurora Technika Świetlna

ernestrust

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram