patron działu Meble kuchenne Peka

Zagospodarowanie szafek wysokich - mechanizmy

data aktualizacji: 07-12-2018, 09:47 – artykuł promocyjny

Wygoda, funkcjonalność oraz ergonomia to cechy, których oczekujemy od nowoczesnych mebli. W przypadku wielu kuchni, ale zwłaszcza tych niedużych, bardzo często posiłkujemy się zabudową wysoką, która na pierwszy rzut oka wydaje się być mało komfortowa. We współczesnej kuchni nie może jednak być mowy o sięganiu po daną rzecz z przysłowiowego taboretu. Z pomocą przychodzą nam mechanizmy i systemy wewnątrzszafkowe, które same niejako podają nam zawartość kuchennych mebli.

Zagospodarowanie szafek wysokich - mechanizmy

Zagospodarowanie wysokich szafek oraz górnej zabudowy, w tym również narożników, w sposób optymalny pozwala na wykorzystanie każdej przestrzeni w kuchni przy jednoczesnym zachowaniu wygody korzystania z mebli. Moda na gładkie fronty w systemie bezuchwytowym, które często wyglądają na ciężkie sprawiła, że do wielu kuchni zawitały nowoczesne mechanizmy. Cichy domyk, czy pełny wysuw od jakiegoś czasu są już standardem mebli wykonywanych na wymiar pod indywidualne zamówienie. Coraz śmielej jednak korzystamy również z rozwiązań typu windy, wysuwane półki, karuzele i obrotnice.

Przeczytaj więcej: Nowoczesne mechanizmy w meblach kuchennych


CARGO MAXI obrotowe

fot.: Rejs - Cargo Maxi obrotowe daje równy dostęp do całej zawartości wysokiej szafki

Szafki typu Cargo to bardzo wygodne rozwiązanie, które zastępuje spiżarnię. Są pojemne, a przy tym dość lekkie, głównie za sprawą ażurowego wypełnienia. Druciane kosze pozwalają też lepiej przeglądać zawartość szafy.

fot.: Artvinyl-Pol - wysokie szafy cargo Inoxa

 

Mechanizmy wewnątrz szafek górnych

 

Windy, których mechanizm uruchamia lekkie pociągnięcie za dźwignię, modele wysuwane z tylnymi półkami przesuwającymi się do przodu, wyciągi z półkami oraz sprytne rozwiązania do szafek narożnych typu karuzele i obrotnice prezentują szeroką gamę rozwiązań oferowanych przez rynek meblarski. Jednym z ciekawszych rozwiązań pozwalających na zagospodarowanie stref tzw. wysokich to mechanizmy umożliwiające opuszczenie całej zawartości szafki na wysokość wzroku. Wystarczy lekko pociągnąć za uchwyt i wszystkie naczynia, urządzenia czy zapasy przechowywane na górnych półkach stają się łatwo dostępne.

Winda do szafki górnej PEKA iMoveInteligentny podnośnik do szafek górnych FREEswing

fot.: Peka - winda do górnej zabudowy oraz inteligentny podnośnik do szafek górnych

To co łączy wszystkie mechanizmy to bardzo prosta obsługa, która nie wymaga użycia siły. Delikatny dotyk sprawia, że nawet duży front samoistnie wędruje ku górze.  Dodatkowym atutem jest możliwość pozostawienia klapy w dowolnej pozycji, dzięki czemu zapewniona jest dobra kultura pracy.

fot.: Peka - mechanizmy typu dispensa Arena Classic, wysuwane na prowadnicach półki Extendo oraz składający się panel żaluzjowy front Climber dają ciekawe możliwości, również wizualneZobacz koniecznie:
Górna zabudowa w kuchni - pomysły na aranżację


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Peka, Rejs, Artvinyl-PolPodobne artykuły
Kuchnia marzeń - jak stworzyć takie wnętrze

meble kuchenne

Kuchnia marzeń - jak stworzyć takie wnętrze

Jak wygląda kuchnia idealna? Większość z nas marzy o takiej aranżacji kuchennej, jaką zobaczyć można... więcej...

Wiosenne porządki - jak je teraz przeprowadzić?

meble kuchenne

Wiosenne porządki - jak je teraz przeprowadzić?

Tegoroczne przedświąteczne porządki przebiegają zupełnie inaczej, niż co roku. Jednak zdaniem psychologów,... więcej...

Więcej niż kuchnia - RUST podczas MAKING ROOM - Housing for Changing America

meble kuchenne

Więcej niż kuchnia - RUST podczas MAKING ROOM...

Ogromnym sukcesem może pochwalić się firma Ernest Rust. Od 14 listopada 2017 roku zaprojektowane przez... więcej...