konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Zagospodarowanie szafek wysokich - mechanizmy

data aktualizacji: 11-03-2022, 09:59 – artykuł promocyjny

Wygoda, funkcjonalność oraz ergonomia to cechy, których oczekujemy od nowoczesnych mebli. W przypadku wielu kuchni, ale zwłaszcza tych niedużych, bardzo często posiłkujemy się zabudową wysoką, która na pierwszy rzut oka wydaje się być mało komfortowa. We współczesnej kuchni nie może jednak być mowy o sięganiu po daną rzecz z przysłowiowego taboretu. Z pomocą przychodzą nam mechanizmy i systemy wewnątrzszafkowe, które same niejako podają nam zawartość kuchennych mebli.

Zagospodarowanie szafek wysokich - mechanizmy

Zagospodarowanie wysokich szafek oraz górnej zabudowy, w tym również narożników, w sposób optymalny pozwala na wykorzystanie każdej przestrzeni w kuchni przy jednoczesnym zachowaniu wygody korzystania z mebli. Moda na gładkie fronty w systemie bezuchwytowym, które często wyglądają na ciężkie sprawiła, że do wielu kuchni zawitały nowoczesne mechanizmy. Cichy domyk, czy pełny wysuw od jakiegoś czasu są już standardem mebli wykonywanych na wymiar pod indywidualne zamówienie. Coraz śmielej jednak korzystamy również z rozwiązań typu windy, wysuwane półki, karuzele i obrotnice.

Przeczytaj więcej: Nowoczesne mechanizmy w meblach kuchennych


CARGO MAXI obrotowe

fot.: Rejs - Cargo Maxi obrotowe daje równy dostęp do całej zawartości wysokiej szafki

Szafki typu Cargo to bardzo wygodne rozwiązanie, które zastępuje spiżarnię. Są pojemne, a przy tym dość lekkie, głównie za sprawą ażurowego wypełnienia. Druciane kosze pozwalają też lepiej przeglądać zawartość szafy.

Cargo wysokie Wireli

fot.: Artvinyl-Pol - wysokie szafy cargo Wireli

 

Mechanizmy wewnątrz szafek górnych

 

Windy, których mechanizm uruchamia lekkie pociągnięcie za dźwignię, modele wysuwane z tylnymi półkami przesuwającymi się do przodu, wyciągi z półkami oraz sprytne rozwiązania do szafek narożnych typu karuzele i obrotnice prezentują szeroką gamę rozwiązań oferowanych przez rynek meblarski. Jednym z ciekawszych rozwiązań pozwalających na zagospodarowanie stref tzw. wysokich to mechanizmy umożliwiające opuszczenie całej zawartości szafki na wysokość wzroku. Wystarczy lekko pociągnąć za uchwyt i wszystkie naczynia, urządzenia czy zapasy przechowywane na górnych półkach stają się łatwo dostępne.

Winda do szafki górnej PEKA iMoveInteligentny podnośnik do szafek górnych FREEswing

fot.: Peka - winda do górnej zabudowy oraz inteligentny podnośnik do szafek górnych

To co łączy wszystkie mechanizmy to bardzo prosta obsługa, która nie wymaga użycia siły. Delikatny dotyk sprawia, że nawet duży front samoistnie wędruje ku górze.  Dodatkowym atutem jest możliwość pozostawienia klapy w dowolnej pozycji, dzięki czemu zapewniona jest dobra kultura pracy.

fot.: Peka - mechanizmy typu dispensa Arena Classic, wysuwane na prowadnicach półki Extendo oraz składający się panel żaluzjowy front Climber dają ciekawe możliwości, również wizualne

Dużym ułatwieniem w codziennym użytkowaniu przestrzeni kuchennej jest zastosowanie systemów drzwi przesuwnych. Meble z frontami bez uchwytów są nie tylko praktyczne, ale także dodają designerskiego stylu.

systemy wingline Hettich

fot.: Hettich - swobodnie poruszające się pakiety drzwi, systemy WIngLine mocowane do boku korpusu lub z prowadzeniem oferują szeroką gamę rozwiązań. Fronty różnych rozmiarów, o różnych ciężarach i wykonane z różnych materiałów mogą być wygodnie i bezpiecznie przesuwane

drzwi przesuwane Hettich

fot.: Hettich - SlideLine to szeroka gama innowacyjnych rozwiązań do drzwi przesuwnych. Komfortowy w użytkowaniu, o różnorodnym zastosowaniu we wszystkich programach mebli. A o najwyższy komfort otwierania i zamykania zadba Silent System

Zobacz koniecznie: Górna zabudowa w kuchni - pomysły na aranżację


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Peka, Rejs, Hettich, Artvinyl-PolPodobne artykuły
Uchywyty meblowe w minimalistycznym stylu

meble kuchenne

Uchywyty meblowe w minimalistycznym stylu

Nowoczesne meble kuchenne cechuje proste, minimalistyczne wzornictwo, do których idealnie pasują uchwyty... więcej...

Organizacja strefy przechowywania w kuchni - porady eksperta

meble kuchenne

Organizacja strefy przechowywania w kuchni - porady eksperta

Dobra organizacja zwiększa funkcjonalność wnętrza, a o chaos w kuchni bardzo łatwo. Strefa zapasów... więcej...