konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia na lata - jak ją zaprojektować

data aktualizacji: 07-08-2020, 07:21 – artykuł promocyjny

Urządzając kuchnię, wybieramy styl, dopasowujemy do niego kolorystykę, dbamy o takie detale jak uchwyty i wreszcie dodajemy dodatki, którymi wprowadzamy ciepło i przytulność. Pamiętając o tym, że trendy się zmieniają, a nasze wybory często będą nam towarzyszyć przez wiele lat, postawmy na trwałe materiały. Powierzchnie takie jak podłogi, ściany, a także zabudowa meblowa są najmocniej eksploatowane. Warto zatem skupić się na rozwiązaniach, które są odporne i wytrzymałe.

Kuchnia na lata - jak ją zaprojektować

 

Postaw na trwałe materiały


Płytki podłogowe, szlachetne kamienie, a także dobrej jakości panele czy deski pozwalają uzyskać podłogę odporną na zarysowania, bezpieczną w użytkowaniu oraz piękną jednocześnie. Na ściany, zwłaszcza w okolicy blatu roboczego, często wybieramy materiał, który nie będzie chłonął tłuszczu, wytrzyma zachlapanie wodą i da się łatwo wyczyścić. To samo dotyczy mebli, bo chcemy, by kolor nie wyblakł od promieni słonecznych, obawiamy się o zarysowania od ostrych narzędzi i oczekujemy, że codzienna eksploatacja nie przyniesie zniszczeń, na które przyjdzie nam patrzeć przez następne lata.

Kuchnia na lata - postaw na trwałe materiały

fot.: Na fronty mebli kuchennych możemy wybrać akryl Rauvisio Brillant, który słynie z tego, że nie odpryskuje się, a jego kolor pozostaje niezmieniony nawet po wielu latach użytkowania. To doskonała alternatywa dla mniej odpornego lakieru

 

Przestrzeń kuchni ma znaczenie


Urządzając wygodną i funkcjonalną kuchnię, możemy zadbać także o jej kształt i wielkość. Czasem zamiast dużej, ale oddzielnej kuchni, lepiej sprawdzi się aneks kuchenny, który da nam komfort stałego przebywania z naszą rodziną nawet w czasie prac kuchennych. W takiej kuchni bardzo ważne jest zgranie zabudowy kuchennej z pokojową, tak, by całość była spójna wizualnie. Warto zatem wybrać rozwiązania, które są nie tylko piękne, ale również eleganckie. Dodatkowo zyskujemy możliwość zastosowania wyspy kuchennej, która uznawana jest za jeden z najwygodniejszych elementów do kuchni.

Kuchnia na lata - jaki układ najlepszyKuchnia na lata - jak ją zaprojektować

fot.: Elegancka zabudowa meblowa z akrylu wykonana w modnym i ponadczasowym odcieniu matowej czerni z pewnością przetrwa lata i będzie na czasie.

 

Miejsce pracy


Gotowanie, siekanie, obieranie, lepienie, czynności, które wykonujemy w kuchni, jest bardzo dużo. I wszystko musi być tak zorganizowane, by nam pomagać. Wygodne blaty są podstawą kuchennej ergonomii, do której powinniśmy dążyć. Dobrze, jeśli wybierzemy blat, który będzie można zgrać kolorystycznie z frontami, wówczas zyskamy pewność idealnego dopasowania. Pamiętajmy, że blat to wizytówka naszej kuchni i zaraz po frantach zajmuje najważniejszą pozycję. Musimy zatem być wytrzymały i odporny na różne warunki.

Przestrzeń kuchni ma znaczenie

fot.: W kuchni powinniśmy czuć się swobodnie i korzystać z możliwości wspólnego spędzenia czasu, dlatego blat musi wykazywać się wytrzymałością i odpornością. W tej roli sprawdzi się konglomerat RAUVISIO mineral, który w razie niewielkich zarysować można wyszlifować. Tworzywo mineralne RAUVISIO występuje w wielu odcieniach  m.in. odpowiada kolorystyce polimerowemu szkłu REHAU.

 

Zabudowa na wymiar


Kolejny ważny aspekt, który warto rozważyć, to zabudowa idealnie dopasowana do pomieszczenia. Kuchnie na wymiar pozwalają optymalnie wykorzystać potencjał wnętrza oraz maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Meble stają się dopasowane do nas i naszych potrzeb. Zyskujemy prawo decydowania o wysokości szafek, rozkładzie poszczególnych stref oraz wprowadzenia własnych, autorskich pomysłów. To najlepszy sposób, by osiągnąć zadowolenie, które będzie procentować w kolejnych latach użytkowania kuchni.

Kuchnia na lata - jak ją zaprojektowaćZabudowa na wymiar

fot.: Meble wykonane z idealnie gładkich, nieporowatych materiałów typu polimerowe szkło są łatwe do utrzymania w czystości, a ich pielęgnacja zajmuje niewiele czasu

Meble do zabudowy powinny być wybierane ze szczególną starannością. Jest to inwestycja na lata, dlatego tak ważne są solidne i trwałe fronty, stabilne blaty, a coraz częściej również systemy wewnętrzne, dzięki którym łatwiej utrzymać porządek. Jeśli zależy nam również na bezproblemowym czyszczeniu szafek z zewnątrz, możemy sięgnąć po polimerowe szkło, które oprócz doskonałych właściwości użytkowych, jest wyjątkowo przyjemny w pielęgnacji. Użytkownicy laminatu szklanego mogą dodatkowo wykorzystać go na notatki, bo po jego powierzchni da się pisać markerem lub kredą.   

Kuchnia na lata powinna być trwała, estetyczna i uniwersalna. Dodatki można zmieniać wraz z nastającymi trendami, ale oprawa typu meble, podłogi, czy ściany z solidnych materiałów, niweluje wiele kłopotów wynikających z codziennego użytkowania.

Kontakt w sprawie produktów:

REHAU Sp. z o.o.
Baranowo, ul. Poznańska 1 A
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. +48 61 84 98 400
www: rehau.pl/crystal
mail: wyślij wiadomość
laminat szklany RAUVISIO crystal » laminat akrylowy RAUVISIO brilliant » laminat o strukturze fali RAUVISIO wave

>>> Zobacz więcej informacji o firmie REHAU ...

Zobacz zdjęcia w galerii REHAU:

RehauRehauRehauRehauRehau

Podobne artykuły
Harmonia i porządek przy urządzaniu minimalistycznej kuchni

meble kuchenne

Harmonia i porządek przy urządzaniu minimalistycznej...

Minimalistyczne kuchnie cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno po stronie architektów,... więcej...

Szuflady kuchenne

meble kuchenne

Szuflady kuchenne

Zagospodarowanie przestrzeni kuchennej w sposób w pełni ergonomiczny jest kluczowym zadaniem prowadzącym... więcej...

Kuchnia z drewnem - pomysły i aranżacje

meble kuchenne

Kuchnia z drewnem - pomysły i aranżacje

Drewno od zawsze pojawia się w aranżacji wnętrz i jest kojarzone z naturalnością, ciepłem, swojskim... więcej...