konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Amix

Lustro w kuchni - inspiracje, aranżacje

data aktualizacji: 24-09-2019, 07:28 – artykuł promocyjny

Mała powierzchnia, pomieszczenia słabo doświetlone czy wymagające optycznej korekty to przykłady sytuacji, kiedy lustro lub szkło może naprawdę wiele. Lustro kojarzy się raczej z łazienką, przedpokojem, a czy w kuchni może być równie wdzięcznym elementem wyposażenia? Jasne, że tak. Poniżej możliwości wykorzystania lustra w przestrzeni kuchennej.

Lustro w kuchni - inspiracje, aranżacje

fot.: Max Kuchnie

 

Kuchnia z lustrem - ciekawy trend

 

Magia lustra jest bardzo inspirująca i daje szerokie spektrum możliwości. Do tego to bardzo ładna ozdoba, która zawsze jest modna. Nie można też pominąć faktu, że lustro jest niedrogim elementem o wielu ciekawych zastosowaniach. Efekt wyjątkowości gwarantowany.

fot.: Och-Ach_Concept

Okap w formie lustra w kuchni

fot.: Max Kuchnie

 

Lustro zamiast płytek nad blatem kuchennym

 

Aranżacja ścian, a zwłaszcza tej nad blatem kuchennym skupia coraz bardziej naszą uwagę. Poszukujemy rozwiązań alternatywnych, nieopatrzonych jeszcze. Doskonałym rozwiązaniem może być wykorzystanie w tym miejscu właśnie lustrzanych tafli . Jeśli obawiamy się o czystość tak zaaranżowanej powierzchni to warto sobie uzmysłowić, że podobne obawy były przy szklanych okładzinach, a dziś są jednym z najchętniej wybieranych materiałów. Owszem, na szkle szybciej widać odciski palców, zachlapania po wodzie czy inne brudy tzw. techniczne, ale to że one powstają to fakt (bez względu jaki materiał wybierzemy). Ze szkła musimy je po prostu częściej usuwać.

Lustrzana mozaika nad baltem w kuchni

fot.: Dunin - mozaika lustrzana Vitrum 001 z kolekcji DUNIN VITRUM

fot.: ernestrust

Dodatkowo lustro najczęściej montuje się w dużych taflach. A to pozwala pozbyć się uciążliwych do czyszczenia fug typowych dla płytek. Z technicznego punktu widzenia zazwyczaj stosuje się lustra klejone bezpośrednio na ścianę w jednej dużej tafli. Nieco rzadziej są to fragmenty o szlifowanych krawędziach ułożone w jedną całość.

Lustrzana ściana w kuchni

fot.: ARTE DIZAIN Agnieszka Hajdas-Obajtek

 

Lustro na frontach mebli

 

Fronty mebli przeżywają prawdziwą rewolucję. Przyszła więc również pora by i na ich powierzchni zagościło lustro. To bardzo wdzięczne wykończenie, które ma dodatkowo duży potencjał aranżacyjny. Wnoszą lekkość do wnętrza, pozwalają uzyskać efekt głębi i optycznie powiększają przestrzeń.

Lustra wkomponowane we fronty meblowe to rozwiązanie podobne do przeszkleń spotykanych od dawna w szafkach. Lustra jednak dają nam większą dyskrecję bo zasłaniają wnętrze mebli. Ciekawym pomysłem jest też zastosowanie lustra na ścianach wyspy kuchennej.

fot.: Raw Decor - lustrzane fronty ze szprosami ładnie komponują się z błyszczącymi płytkami szkliwionymi ułożonymi w jodełkę

 

Lustro na kuchennej ścianie

 

Powieszenie lub wklejenie lustra na ścianie to najpowszechniejszy sposób na wykorzystanie tego elementu w aranżacji. Lustro może być sposobem na wykończenie części ściany, stanowić element dekoracyjny ze względu na ozdobną ramę lub wyznaczać granicę stref użytkowych. Bardzo ważne jest by lustro umieścić w takim miejscu, którego odbicie będzie miłe dla oka.

Lustro w kuchni - aranżacje

fot.: Bagacewicz Studio

Lustro na wąskiej ścianie może też być sposobem na małą korektę wizualną pomieszczenia. Wydłużenie ściany, oddalenie jednej ściany od drugiej. 

fot.: Flow Interiors                                               fot.: Projektyw

Kuchnia z lustrem na ścianie

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnnie"

 

Lustro w ramie jako ozdoba kuchni

 

Lustro, oprócz praktycznego znaczenia może też pełnić rolę dekoracji, zwłaszcza jeśli będzie posiadać ramę zgraną z otoczeniem.

Okrągłe lustro w kuchniLustro na półce w kuchni - ciekawe dekoracje

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnnie"


Trendy w urządzaniu kuchni - postaw na:

 


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Max Kuchnie, ernestrust, Dunin, Raw Decor, Bagacewicz Studio, Flow Interiors, Projektyw, Och-Ach_Concept, ARTE DIZAIN Agnieszka Hajdas-Obajtek

Podobne artykuły
Co powinno być zamontowane na wyspie kuchennej

trendy kuchenne

Co powinno być zamontowane na wyspie kuchennej

Wyspa kuchenna jest dużą wolnostojącą szafką, nieprzylegającą do mebli umieszczonych w ciagu zabudowy... więcej...

Czarny w kuchni - na co warto postawić?

trendy kuchenne

Czarny w kuchni - na co warto postawić?

Czarna kuchnia to nie tylko czarne meble, ale również dodatki, dzięki którym zyskamy odważną... więcej...

KWC - szwajcarska precyzja w kuchni

trendy kuchenne

KWC - szwajcarska precyzja w kuchni

Precyzja to cecha, z której słyną Szwajcarzy. Marki pochodzące z tego kraju cieszą się renomą... więcej...