patron działu Meble kuchenne Peka

Systemy przesuwne i składane w kuchni

data aktualizacji: 18-06-2020, 03:07 – artykuł promocyjny

Urządzając kuchnię bazujemy na rozwiązaniach zapewniających jak największą swobodę i wygodę w czasie przygotowywania posiłków. Jednym z godnych uwagi pomysłów jest zastosowanie systemów ułatwiających manewrowanie w okolicy blatu. Systemy otwierania szafek zamontowane na samojezdnych prowadnicach oraz harmonijkowe fronty to doskonała alternatywa dla tradycyjnych drzwiczek.

Systemy przesuwne i składane w kuchni

Szafy przesuwne znane są z innych niż kuchnia części domu. Ale skoro świetnie się już sprawdziły, czemu by ich nie wykorzystać również w przestrzeni kuchennej? Otóż to co wyróżnia tego typu rozwiązania to swoboda ruchu nawet, gdy szafka jest otwarta oraz mniejsze wymagane odległości, które w tradycjnych systemach rozwieralnych muszą być zachowane.

Systemy przesuwne i składane w kuchni - optymalne rozwiązania do każdej przestrzeni

fot.: Rad-Pol

Świetnie nadają się również do tworzenia oddzielnej przestrzeni, np. wykorzystywanej jako spiżarnia. Przesuwne panele zastąpią drzwi i nie będą kolidować z pozostałymi elementami wyposażenia kuchni. To także świetne rozwiązanie, gdy chcemy wprowadzić wysoką zabudowę w kuchni, która wciąż pozostaje na szczycie kuchennych trendów. Fronty takich szaf można zlicować z powierzchnią ścian lub idealnie dopasować do pozostałych szafek w kuchni lub pokoju. Oczywiście możliwości aranżacyjncych w tym zakresie jest znacznie więcej - zestawienia dwukolorowe, tworzenie kontrastów itp. Fronty tego typu dobrze sprawdzają się także do zastosowania szklanych okuć, które cieszą się dużą popularnością, a w małych wnętrzach dodatkowo dodadzą optycznych centymetrów. 

Szafa przesuwna w kuchniSzafa przesuwna w małej kuchni

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

System Climber od Peka

Żaluzja Climber odznacza się wyjątkową efektownością. Wykonany ze szkła panel przedni pod wpływem dotknięcia unosi się składając poszczególne lamele. Połączenie najwyższej technologii i wysokiej jakości materiałów pozwoliło stworzyć ciekawą wizualnie szafkę, która dodatkowo jest bardzo praktyczna i zajmuje znacznie mniej miejsca po otwarciu niż klasyczne drzwiczki. System jest bardzo prosty w montażu 

  • występują w szerokościach 600 i 900 mm;
  • wysokość mechanizmu 780 mm;
  • głębokość szafki 375 mm;
  • korpus wykonany jest z płyty w kolorze białym;
     

Systemy przesuwne i składane w kuchni

fot.: Peka - szafki górna Climber


System Lift UP

System ten steruje wysuwanym, ozdobnym obrazem przysłaniającym ekran telewizora. We frontach wież meblowych wbudowane są wysokiej klasy głośniki Bowers & Wilkins okraszające całość krystalicznym dźwiękiem.

Kuchnia z kolekcji Unique - Q12 - system lift up ernestrustKuchnia z kolekcji Unique - Q12 - system lift up ernestrust

fot.: ernestrust

 

System Flipdoor od Rehau

 

Innowacyjna konstrukcja szafki Flipdoor oparta jest na mechanizmie nożycowym. Oszczędzający miejsce system otwierania zachwyca swoim wyglądem, jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i daje możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni. Taka szafka przyciąga wzrok, nawet gdy jest otwarta.

System Flipdoor od Rehau

fot.: RehauFronty żaluzjowe

 

Alternatywą dla tradycyjnych frontów mogą być praktyczne szafki żaluzjowe. Mimo, że stoją na blacie, pozostawiają połowę jego głębokości w pełni funkcjonalną. W wersji ze szklanymi szczeblami pełnią rolę witryny (dostępne także z oświetleniem), za aluminiową żaluzją można ukryć zawartość szafek.

Szafki z frontami żaluzjowymi

fot.: Rehau

Fronty w postaci rolety aluminiowej

fot.: Rolety aluminiowe ZOBALSprawdź także inne pomysły na ciekawe meble kuchenne:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Peka, Rad-Pol, ZOBAL, ernestrust, RehauPodobne artykuły
Garderoba Xawery

meble kuchenne

Garderoba Xawery

Xawery to propozycja na mądre wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej na garderobę. Jeśli nasza garderoba... więcej...

Kolorowe wykończenia w kuchni

meble kuchenne

Kolorowe wykończenia w kuchni

W większości polskich kuchni w dalszym ciągu królują meble w wykończeniu białym, szarym lub brązowym.... więcej...

Podnośniki do wysokich szafek górnych

meble kuchenne

Podnośniki do wysokich szafek górnych

Rozwiązaniem umożliwiającym płynne i bezgłośne otwieranie i zamykanie klap górnych szafek, są... więcej...