konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

data aktualizacji: 19-03-2020, 11:49 – artykuł promocyjny

Szkło to wdzięczny materiał w aranżacji wnętrz. Nie może zabraknąć go również w kuchni. Jego obecność zawsze wiąże się z zabiegami aranżacyjnymi opartymi na złudzeniach optycznych. Funkcja odbicia światła jest w stanie zmienić proporcje wnętrza, a delikatna forma wnosi spore urozmaicenie. Szkło może pojawić się jako materiał na wszystkich frontach lub być tylko subtelnym dodatkiem do wybranych segmentów - i tu można zauważyć wyraźną ewolucją, gdyż niegdyś szkło pojawiało się głównie w górnej zabudowie - dziś jest obecne na wszystkich poziomach.

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

Szkło - zapomniany bohater kuchennych mebli

Fronty meblowe ze szklanym wypełnieniem nieco odeszły w zapomnienie. Niegdyś obecne były w niemal każdej kuchni. Z czasem zostały jednak wyparte jednolitą zabudową, w której skutecznie na jakiś czas wyeliminowano nie tylko ozdobne wstawki, ale nawet uchwyty. Dziś coraz częściej poszukujemy jednak rozwiązań odznaczających się większą różnorodnością, które wniosą do wnętrza pewne ciekawe detale. Jednym z nich jest właśnie szkło, które przeżywa nową rewolucję w kuchennych aranżacjach. 

Przeszklone półki - przykładowe aranżacjePrzeszklone półki - przykładowe aranżacje

fot.: MikołajskaSTUDIO - szafki kuchenne z szybkami urozmaicone szprosami (szczeblinkami) w różnych konfiguracjach, które wprowadzają podział tafli szkła na mniejsze fragmenty

 

Przeszklone półki - przykładowe aranżacje

Przeszklone półki pełnią najczęściej funkcję reprezentacyjną. Stanowią miejsce do wyeksponowania zastawy stołowej, ciekawych elementów lub ozdób. Musimy pamiętać, by w takich szafkach zawsze panował nienaganny porządek. W niektórych modelach mebli możemy spotkać się z opcją podświetlenia LED-owego tej części zabudowy. Przeszklenia mogą pojawić się w większej lub mniejszej ilości, ale zawsze dają ten sam efekt, czyli różnicują zabudowę w naszej kuchni.

 

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycjeMeble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - wysoka zabudowa została podzielona poprzez wprowadzenie przeszklonych szafek w najwyższych partiach, jednak została zachowana pełna dyskrecja ze względu na mleczną barwę przeszklenia

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycjeMeble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

fot.: MikołajskaSTUDIO - szklane drzwiczki do witryny kuchennej umieszczonej we wnęce korespondują z ramą okienną znajdującą się prostopadle do górnej zabudowy

        

Przeszklone półki mają swój urok - to niepodważalna prawda, która obowiązuje już od dawna. Pojawienie się przeszklenia w jednolity bloku kuchennej zabudowy wniesie lekkość do wnętrza. Z pewnością nasz wzrok zatrzyma się na takim wykończeniu frontów, dlatego trzeba pamiętać, żeby za szkłem zawsze panował ład i porządek. Do tego szafki z przeszkleniem zawsze będą droższe a o samo szkło również trzeba dbać i regularnie pielęgnować by sprawiało nam przyjemność patrzenia na naszą ekspozycję. Nieco mniej wymagające będzie szkło mleczne, jednak i na jego powierzchni osiada kurz i tłusty osad. 

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

fot.: MikołajskaSTUDIO - przeszklenia to kwintensencja klasyki w kuchni  

 

Szklane fronty kuchenne

Szklane fronty kuchenne to alternatywa dla tradycyjnej zabudowy. Błyszcząca powierzchnia takiego wykończenia jest atrakcyjna również pod kątem prezentacji różnego rodzaju grafik. Szkło daje poczucie czystości i klarowności we wnętrzu. Tego typu fronty są trwałe i mają wielką zaletę w postaci łatwego czyszczenia. Szkło może być wykorzystane jako wypełnienie meblowych ramek aluminiowych lub być naklejone na płytę meblową.

Szkło w kuchni - Colorimo Modry i Colorimo Miodowy

fot.: Mochnik - szkło Colorimo na kuchennej zabudowiePrzeczytaj również:


Meble kuchenne ze sztukaterią
Meble z dekorem drewna


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Mochnik, MikołajskaSTUDIOPodobne artykuły
Garderoba Xawery

meble kuchenne

Garderoba Xawery

Xawery to propozycja na mądre wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej na garderobę. Jeśli nasza garderoba... więcej...

Idealna kuchnia

meble kuchenne

Idealna kuchnia

Duża, przestronna kuchnia, w której wszystko ma swoje miejsce i jest na wyciągnięcie ręki to marzenie... więcej...

Wyposażenie mebli kuchennych - na co warto postawić

meble kuchenne

Wyposażenie mebli kuchennych - na co warto postawić

Rynek meblowy wciąż dostarcza nam nowych rozwiązań mających na celu zwiększyć ergonomię pracy w kuchni,... więcej...