konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Amix

Kredens w kuchni

data aktualizacji: 20-05-2020, 04:06 – artykuł promocyjny

Kredens to bardzo pojemny mebel, który świetnie sprawdzi się w jadalni oraz kuchni. Ułatwia przechowywanie wszelkiej zastawy i bielizny stołowej w jednym miejscu. Dawniej bardzo doceniane, dziś nieco zapomniane, ale powoli wracają do swojej świetności. Kredens to także skojarzenie z dzieciństwa ze smakołykami i łakociami, które zawsze czekały w którejś z szuflad tego dużego mebla. 

Kredens w kuchni

Kredens do kuchni zamiast szafek lub obok typowych szafek - wielki powrót stylowego mebla

 

Kredens stanowi idealne miejsce do składowania produktów spożywczych wymagających suchych warunków i niezbyt niskiej temperatury, np. cukier, niektóre przyprawy, kawa, herbata. O tym meblu mówi się, że ma duszę. I choć w przeszłości kojarzony był z dostatnim życiem, to współcześnie jest po prostu idealnym organizerem i pojemną skrzynią, która przyda się każdej gospodyni domowej.

Klasyczny kredensKlasyczny kredens

fot.: Rad - Pol - klasyczny kredens

Odnowione kredensy są prawdziwymi dziełami sztuki, ale na rynku dostępne są również nowe egzemplarze, które często stylizowane są na retro lub celowo postarzane. Tak szlachetny dodatek jest idealnym wykończeniem kuchni, w której zawsze coś się dzieje. Odrestaurowane meble świadczą o dużej wrażliwości i poczuciu piękna właścicieli.

Zobacz więcej >> Kuchnia retro

Kuchnia z kredensem - klasyczny biały kredens po babci

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - odrestaurowany kredens w stylowej kuchni eklektycznej

Przeszklenia w górnej części kredensu mogą posłużyć do wyeksponowania świątecznej zastawy lub pamiątkowych elementów dekoracyjnych. Taki kredens to zawsze duma pani domu. Kredens często jest również rodzinną pamiątką pozostającą w domu z pokolenia na pokolenie. Sentymentalny charakter sprawia, że kredens aranżowany jest zarówno w kuchniach w starym stylu, jak również wkomponowuje się go do nowoczesnych stylizacji. Klasyczne kredensy wykonane są z drewna, bardzo często malowanego na biało, a ostatnio utrzymane w naturalnych odcieniach.

Przeczytaj również >> Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

Max Kuchnie - biały kredens w kuchni

fot.: Max Kuchnie                       

 

 

Aranżacja kuchni z kredensem

 

Kredens zazwyczaj składa się z dwóch części, które można rozdzielić. Górna część - witrynka, zazwyczaj przeznaczona jest do powieszenia. Bardzo często występują w jej obrębie przeszklenia lub ażurowe wykończenia z ozdobnymi kolumienkami.

Sprawdź także >> Witryna - nieoczywisty mebel do kuchni

Aranżacja kuchni z kredensem

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Dolną część, nazywaną komodą ustawia się na podłodze. Owa komoda składa się z półek, szafek i szuflad i jest swoistym magazynem wszelkich produktów i akcesoriów kuchennych. To co wyróżnia kredens od pozostałych mebli to fakt, iż górna część mebla zawsze jest węższa niż dolna.

Aranżacja kuchni z kredensemKuchnia z kredensem

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - nadbudowa kredensu dobrze komponuje się w kąciku jadalnianym, który utrzymany jest w stylistyce rustykalnej. W drugiej aranżacji wykorzystano dolną część kredensu, nad którą umieszczono drewniany panel z dekoracyjnymi półkami (Rad - Pol)

Ten masywny mebel, oprócz tego, że sporo pomieści, to dodatkowo dostarcza nam rówież kolejnego blatu roboczego, co jest niezmiernie ważne w każdej kuchni. 

Kuchnia z kredensem

fot.: Rad - Pol - kredens, w którym jest mnóstwo schowków, szuflad i półeczek to romantyczny akcent dla osób ceniących tradycję i rodzinną historię 

Można spotkać się także z przypadkami, gdy cała zabudowa kuchenna stylizowana jest na kredens. Rozciągnięcie budowy z zachowaniem cech charakterystycznych dla tego stylowego mebla przypadnie do gustu miłośnikom dużej ilości ozdobników, takich jak spotyka się w stylu angielskim lub klasycznym.

Biała kuchnia z zabudową jak kredensAranżacja kuchni z kredensem

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

Współczesne wersje kredensu 

 

Kredens, czyli wysoka zabudowa ma rówiez przełożenie na współczesne wzornictwo użytkowe, w którym szafki po sam sufit są bardzo mile widziane. Nowoczesne kredensy to często połączenie klasycznej formy zamknietęj w postaci szafy, regału, czy etażerki. Zaletą tego typu umeblowania jest spora ilość półek umieszczonych jedna nad drugą, które są pojemne. Sprawdza się przy eksponowaniu przedmiotów oraz jako miejsce do przechowywania. Szafa ekspozycyjna może być ciekawym akcentem, który nawiązuje do tradycyjnego kredensu, zwłaszcza  w kuchni o dużym metrażu.

Nowoczesna kuchnia z kredensemMeble kuchenne jak kredens

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"


PRZECZYTAJ KONIECZNIE:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Rad-Pol, Max KuchniePodobne artykuły
Jak urządzić nowoczesną i modną kuchnię

trendy kuchenne

Jak urządzić nowoczesną i modną kuchnię

Mobilne meble na kółkach, czarne fronty na wysoki połysk, ukryte uchwyty, czy duże wyspy, wokół... więcej...

Półki w kuchni

trendy kuchenne

Półki w kuchni

Półki w kuchni to podstawa dobrej organizacji oraz miejsce na wyeksponowanie elementów dekoracyjnych,... więcej...

 Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2013  - ogłoszenie wyników

trendy kuchenne

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2013 -...

Pierwsza edycja konkursu fotograficznego "Nasze kuchnie" dobiegła końca. Celem konkursu była... więcej...