patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchnia w zabudowie

data aktualizacji: 04-02-2020, 10:10 – artykuł promocyjny

Standardowe, wymiarowe oraz na indywidualne zamówienie - współczesne kuchnie mają wiele obliczy, które sprawiają, że każda jest wyjątkowa. Zabudowa kuchni daje nam spore możliwości. Przede wszystkim, za sprawą zróżnicowanej zabudowy, jest nowoczesna, pojemna i przejrzysta. Wszystkie elementy wyposażenia znikają z oczu po zakończonej pracy, a my cieszymy się czystym i przestronnym wyglądem tej ważnej części domu.

Kuchnia w zabudowie

Kuchnie w zabudowie łatwiej utrzymać w czystości. Odznaczają się również większą funkcjonalnością. To szczególne pomieszczenie w każdym domu wymaga nienagannej organizacji. Dziś kuchnie nie są już odseparowanym zaciszem gospodyni, ale miejscem tętniącym życiem, w którym wszyscy się spotykają.

Kuchnia zawsze wygodna - optymalna wysokość zabudowy kuchennejAranżacja kuchni z wysoką zabudową nad blatem

fot.: Amix - wysoka zabudowa nie zawsze                     fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"
          musi sięgać do samego sufitu                                           zabudowa również nad drzwiami        

 

ZOBACZ KONIECZNIE >> 10 sposobów na zabudowę kuchenną

 

Meble pod sam sufit        

Wysoka zabudowa kuchni staje się coraz popularniejsza, i to nie tylko wszędzie tam, gdzie jest toczona walka o maksymalne wykorzystanie małej przestrzeni, ale również w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. Meble kuchenne dopasowane do danego pomieszczenia to kwintesencja ergonomii. Taka zabudowa z powodzeniem zastąpi tradycyjną spiżarnię. Aby stylizacji nadać lekkości warto wprowadzić również zabudowę w formie odkrytych półek.

Kuchnia w zabudowie Max Kuchnie

fot.: Max Kuchnie - meble kuchenne na wymiar zapewniają maksymalne wykorzystanie każdej przestrzeni

Oprócz standardowej zabudowy podzielonej na dolną i górną, coraz częściej stosuje się również jednolite szafki wysokie. Najlepsze rozwiązanie to połączenie obu modeli. Zyskamy wówczas pojemną strefę zapasów i konieczną w każdej kuchni przstrzeń roboczą z blatem kuchennym.

Aranżacja kuchni - Sebastian (4)Aranżacja kuchni Laveo

 fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"                              fot.: Laveo                 

 
Wśród mebli dużym zainteresowaniem cieszą się również szafki typu słupki, w których zabudowuje się sprzęt gospodarstwa domowego. Spełniają one jeszcze jedną bardzo ważną rolę - wynoszą AGD do komfortowej wysokości. Nie musimy się w związku z tym ciągle schylać by wyjąć lub włożyć naczynia do zmywarki lub kontrolować proces pieczenia w piekarniku. Wszędzie tam, gdzie zabudowa nie musi pełnić roli blatu roboczego warto wyjśc spoza utartych standarów i zastosować nieco wyższe szafki, które odwdzięcza się nam swoją pojemnością. I nie musi to być od razu zabudowa pod sam sufit.

Różne rodzaje zabudowy kuchennejRóżne rodzaje zabudowy kuchennejRóżne rodzaje zabudowy kuchennejRóżne rodzaje zabudowy kuchennejKlasyczna kuchnia Beverly Rad-Pol (2)

fot.: Rad-Pol - różne rodzaje zabudowy kuchennej

 

Sprzęt pod zabudowę

Aktykuły gospodarstwa domowego w wersji do zabudowy stanowią bardzo popularny akcent wielu kuchni. Zabudowany sprzęt stapia się z meblami gwarantując kuchni spójny i nienaganny wygląd. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych parametrach, które należy uwzględnić dobierając dane urządzenie do naszej zabudowy szafkowej.

  • Płyta grzewcza: powinna znaleźć się na szafce o szerokości 60 – 80 cm.
  • Zlewozmywak: jednokomorowy potrzebuje szafki 50 cm, półtorakomorowy – 60 cm, a dwukomorowy – 80 cm.
  • Lodówka: szerokość i głębokość szafki powinna mieć 60 cm.
  • Piekarnik: szafka powinna mieć szerokość 60 cm. Popularne do zabudowy piekarnika są szafki typu słupek, w których dolna krawędź montowana jest na bardzo wygodnej dla naszego kręgosłupa wysokości ok. 80 cm.

Piekarnik parowy AEG ProCombi z interfejsem NaviSight z pełnotekstowym wyświetlaczemZmywarka do zabudowy Electrolux

fot.: Electrolux - sprzęt kuchenny w zabudowie na wygodnej wysokości wzroku

Zabudować można każdy sprzęt. Zabudowa słupkowa umożliwia umieszczanie poszczególnych urządzeń w pionie, dzięki czemu oszczędzamy cenną przestrzeń.

Lodówka w zabudowieEkskluzywne meble kuchenne do zabudowy

    fot.: Rad - Pol - zabudowana lodówka         fot.: Sprzęt AGD Samsung w kuchni realizacji studia                                                                  Witoński Meble Max Kuchnie 


 Zobacz również:


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Rad-Pol, Amix, Max Kuchnie, Laveo, Electrolux, PekaPodobne artykuły
Biała kuchnia z drewnianym blatem - pomysły i inspiracje od projektantów

meble kuchenne

Biała kuchnia z drewnianym blatem - pomysły...

Klasyką gatunku stała się już biała kuchnia z drewnianym blatem. Takie połączenie pojawia się w wielu... więcej...

Systemy meblowe Zobal

meble kuchenne

Systemy meblowe Zobal

Zakład Obróbki Aluminium ZOBAL od lat dostarcza swoim klientom akcesoria aluminiowe, które... więcej...

Trendy 2021 - postaw na mat!

meble kuchenne

Trendy 2021 - postaw na mat!

Zdarza się, że kuchnia staje się naszym biurem, miejscem zabawy z dzieckiem, czy przestrzenią do przyjmowania... więcej...