konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Przechowywanie w kuchni poza szafkami - wieszaki ścienne

data aktualizacji: 20-01-2021, 09:58 – artykuł promocyjny

Przybory kuchenne, przyprawy czy ścierki to akcesoria niezbędne w każdej kuchni, które jednak wcale nie muszą znajdować się za zamkniętymi szafkami. Jeśli jesteś posiadaczką niedużego wnętrza kuchennego, z całą pewnością doskonale wiesz, jak ważne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Podpowiadamy, jak w prosty i niedrogi sposób zwiększyć ilość miejsca do przechowywania kuchennych gadżetów, zyskując przy tym oryginalną ozdobę wnętrza.

Przechowywanie w kuchni poza szafkami - wieszaki ścienne

Chociaż w sklepach można znaleźć całą gamę różnego rodzaju wieszaków przeznaczonych nie tylko do przedpokoju, ale i do kuchni, żaden nie będzie tak przykuwał uwagi, jak ten wykonany własnoręcznie. Wieszaki ścienne stanowią świetny patent na przechowywanie różnego rodzaju akcesoriów kuchennych, porządkując je i jednocześnie ułatwiając dostęp do tych najczęściej używanych.


Wyjątkowa funkcjonalność i interesująca estetyka

Tworząc sprytny wieszak do powieszenia na ścianie w kuchni, możesz zyskać miejsce na najpotrzebniejsze kuchenne przybory, nie zagracając przy tym blatu czy szafek. To praktyczne i eleganckie akcesorium jest propozycją skierowaną przede wszystkim do posiadaczek niedużych kuchni. Do jego wykonania potrzebny będzie kawałek sklejki o wymiarze 45 cm x 65 cm x 1 cm, lustrzana płytka, kilka drewnianych klocków, miarka, ołówek, nożyczki, pojemniki na długopisy, taśma montażowa tesa® do tapet i tynku oraz klej montażowy tesa® do powierzchni przezroczystych i szkła. Przygotuj też środek czyszczący niezawierający silikonu lub spirytus.

wieszak do powieszania na ścianie w kuchniwieszak do powieszania na ścianie w kuchniwieszak do powieszania na ścianie w kuchniwieszak do powieszania na ścianie w kuchniwieszak do powieszania na ścianie w kuchniwieszak do powieszania na ścianie w kuchniwieszak do powieszania na ścianie w kuchniwieszak do powieszania na ścianie w kuchniwieszak do powieszania na ścianie w kuchni

Po oczyszczeniu tylnej części sklejki preparatem czyszczącym przyklej do tablicy paski taśmy montażowej o długości około 20 cm. Następnie na białej stronie płyty zaplanuj, gdzie umieścisz klocki, lustro oraz pojemniki. Obrysuj ich kształty ołówkiem i przytwierdź do tablicy, posługując się klejem montażowym. Całość pozostaw do wyschnięcia na minimum 48 godzin. Gdy klej będzie całkiem suchy, zamontuj wieszak na ścianie.

Na ponad sześćdziesięciocentymetrowym wieszaku ściennym możesz umieścić w swojej kuchni wszystko to, czego nie chcesz przechowywać w szafkach, np. akcesoria, których często używasz i chcesz je mieć zawsze w zasięgu ręki. W dowolny sposób możesz zagospodarować cały wieszak, zawieszając na nim sztućce, foremki do pieczenia, ściereczki czy wiele innych kuchennych drobiazgów, potrzebnych, chociażby do codziennego przyrządzania posiłków. W ten sposób optymalnie wykorzystasz dostępną w pomieszczeniu przestrzeń, co jest istotne, zwłaszcza gdy nie jest ono zbyt duże.

wieszak do powieszania na ścianie w kuchni


Praktyczne wykorzystanie przestrzeni

Samodzielnie wykonany wieszak ścienny doskonale spełni swoją funkcję nie tylko w przedpokoju, gdzie pozornie wydawałoby się dla niego najlepsze miejsce, ale także w kuchni. Dużym plusem tego typu rozwiązania jest możliwość praktycznie dowolnego komponowania przedmiotów, umieszczania ich na wieszaku i przez to wyrażania swojego własnego stylu. Dzięki temu prostemu akcesorium kuchnia może stać się jeszcze bardziej funkcjonalna, a co więcej, ściśle dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb oraz charakteru pracy.
 

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. 603 857 271
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomośćplastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:
Podobne artykuły
Spiżarnia

porady

Spiżarnia

W każdym domu kuchnia jest miejscem, gdzie gromadzi się smakołyki i przechowuje wiele potrzebnych do codziennej... więcej...

Zaproś święta do swojego domu

porady

Zaproś święta do swojego domu

W radiu pojawił się pierwszy dżingiel świąteczny. Centrum miasta rozświetlają tysiące kolorowych lampek.... więcej...

Jak samodzielnie zamontować baterię i zlewozmywak

porady

Jak samodzielnie zamontować baterię i zlewozmywak

Montaż urządzeń kuchennych, takich jak: zlewozmywak czy bateria kuchenna jest prosty. Każda osoba może... więcej...


Partnerzy

Peka  Tesa
REJSGranitan

Partner serwisu FiskarsEmako

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

     Laveo    Kuchinox

    nVent     Amix  

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022