tesa

Jakie naczynia do mikrofalówki

data aktualizacji: 24-01-2020, 07:46 – artykuł promocyjny

Kuchenka mikrofalowa służy do szybkiego podgrzewania gotowych potraw, rozmrażania, a w szczególnych przypadkach nawet gotowania. Szeroki wachlarz zastosowań sprawił, że stała się jednym z podstawowych elementów wyposażenia większości kuchni. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie naczynia nadają się do użycia w mikrofalówce. Dania możemy do niej wkładać na talerzach, w miskach i innych pojemnikach, ale niezbędne jest przestrzeganie kilku zasad.

Jakie naczynia do mikrofalówki

fot.: Kuchnioland.pl

Do podgrzewania potraw w mikrofalówce używamy tylko naczyń do tego przeznaczonych. Przed użyciem konieczne jest sprawdzenie czy na etykiecie znajduje się informacja, że dany produkt może być używany w kuchenkach mikrofalowych. Jeśli na etykiecie nie ma takiej informacji, warto wiedzieć, jakich naczyń możemy użyć do przygotowywania potraw w mikrofalówce.

Forma do omletu

fot.: Garneczki.pl - silikonowa forma do omletu

Forma EmakoForma Emako

fot.: Emako - silikonowe formy do pieczenia mogą być stosowane również w mikrofalówce

Podstawowe zasady:

 

  • Możemy używać naczyń szklanych oraz ceramicznych oraz wszystkich tych, które mają na etykiecie stosowną informację. Naczynia ceramiczne muszą być ,,czyste’’ czyli nie mogą posiadać wzorów ani szlaczków.
  • Jeśli chodzi o pojemniki plastikowe, z reguły można ich używać do podgrzania posiłku jednak zawsze należy sprawdzić czy na etykiecie nie ma zakazu używania ich w mikrofalówce. Wysoka temperatura może zniszczyć plastikowe opakowanie.

fot.: Symbol - produkt przeznaczony do użytku w kuchence mikrofalowej

  • Naczynia drewnianie również nie powinny być umieszczane w kuchenkach mikrofalowych dlatego, że wrząca woda z potraw może wniknąć w głąb drewna co spowoduje późniejsze pękanie naczynia.
  • Absolutnie nie można wsadzać do mikrofalówki naczyń i przedmiotów metalowych oraz ze złoceniami.
  • Naczynia plastikowe i szklane przeznaczone do mikrofalówki muszą być odkryte.

Naczynia do mikrofalówki

fot.: Plast Team - pojemnik do mikrofalówki

 

Czego zdecydowanie nie wolno używać?

 

Z pewnością pojemników z plastiku, który pod wpływem ciepła może się stopić. Wyjątkiem są pojemniki z oznaczeniem, że mogą być stosowane w mikrofalówkach. Zakazane są również metalowe garnki, które w trakcie podgrzewania mogą się nawet zapalić, podobnie jak folia aluminiowa. W mikrofalówce nie mogą się znaleźć również papierowe torby lub pojemniki ze styropianu, w które często pakowane jest jedzenie na wynos. Stopiony styropian wydziela niebezpieczne dla zdrowia substancje, a uwalniane z papierowej torby toksyny mogą ulec zapaleniu.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, MM
Zdjęcia: Kuchnioland.pl, Garneczki.pl, Emako, Plast Team


Podobne artykuły
Remont kuchni - jak się do niego przygotować?

porady

Remont kuchni - jak się do niego przygotować?

Decydując się na remont kuchni, powinniśmy przede wszystkim stworzyć dobry projekt oraz znaleźć odpowiednią... więcej...

Jak odetkać zlew?

porady

Jak odetkać zlew?

Zatkany zlew to dość częste zjawisko w naszej kuchni. Najczęściej zator wymaga ręcznego oczyszczenia... więcej...

 Jak łączyć kolory mebli kuchennych

porady

Jak łączyć kolory mebli kuchennych

Meble do kuchni nie muszą być już monotonne, szarobure. Po czasach kiedy wszystkie aranżacje były jednolite... więcej...