konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Kuchenne inspiracje

data aktualizacji: 14-02-2020, 05:54 – artykuł promocyjny

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Panuje tu ciepła i rodzinna atmosfera, a do urządzenia tego wnętrza przykładamy sporą wagę. We współczesnych domach coraz częściej goszczą kuchnie stylowe, które zachęcają do wspólnego spędzania czasu. Królują pomieszczenia funkcjonalne, mimo że często zajmujące niewielką przestrzeń. W tworzenie kuchennego azylu chętnie sięgamy po nowoczesne meble kuchenne i praktyczne rozwiązania. W kwestii kolorystyki pozostajemy wierni jasnym odcieniom, które jednak coraz śmielej przełamujemy ciemnymi dodatkami. Na prowadzeniu wciąż są kuchnie z wyspą oraz w systemie bezuchytowym. Poniżej garść inspiracji, jak zaplanować i urządzić modną kuchnię na lata.

Kuchenne inspiracje

Wybór trwałych materiałów wykończeniowych sprawia, że korzystanie z kuchni jest bardziej komfortowe

 

Funkcjonalna strona kuchni

 

Na funkcjonalność składa się wiele elementów wyposażenia i rozkładu kuchni. Przede wszystkim jest to przestrzeń, ale też rodzaj zabudowy, czy wreszcie nasze uwarunkowania i nawyki związane z codzienną pracą. Kuchnia to także miejsce, gdzie łatwo o zanieczyszczenia i trudne plamy, a wybór tworzyw, które sprzyjają szybkiemu pozbyciu się wszelkich śladów, z pewnością będzie przekładać się na funkcjonalność. Do tego należy doliczyć zróżnicowane preferencje domowników, którym powinna podołać zabudowa i dostępne urządzenia. W kuchni każdy musi czuć się wygodnie i swobodnie, tak by przebieg prac był intuicyjny i sprawiał nam jak najwięcej przyjemności. 

W meblach kuchennych konieczne są rozwiązania trwałe. Tylko wysoka jakość pozwoli nam eksploatować kuchnię w pełni możliwości i stanie się pretekstem do podejmowania wyzwań i eksperymentów kulinarnych. W końcu to tu toczy się życie rodzinne, a czasem też towarzyskie.

Na szkle polimerowym RAUVISIO crystal można pisać markerem po błyszczących powierzchniach, a kredą po matowych - to sprytny sposób na zostawienie wiadomości dla najbliższych

Jeśli zależy nam na wyjątkowej trwałości frontów kuchennych powinniśmy zwrócić uwagę na innowacyjne polimerowe szkło, które sprawia, że kuchnia nabiera świeżego i nowoczesnego wyglądu, a jednocześnie jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Równie ważne są blaty, które powinny mieć odpowiednią grubość. Jeśli mamy taką możliwość stwórzmy dwie strefy robocze o długości co najmniej 80 cm. Dobrze też jest dobrać wysokość blatu do swojego wzrostu. Standardowa głębokość blatu równa jest wymiarom sprzętu do zabudowy i wynosi 60 cm, jednak głębszy blat, który nieznacznie wystaje przed lico szafek kuchennych, jest praktyczniejszy, bo łatwiej się go czyści i sprząta z niego okruszki.

 

Harmonia w kuchni

 

Urządzając kuchnię chcemy by była praktyczna, ale też piękna. Wybieramy przydatne rozwiązania, ale chętnie też śledzimy trendy wnętrzarskie w zakresie kolorystyki, modnych dodatków oraz nowości na rynku. Wszystko po to by stworzyć kuchnię idealną, jedyną w swoim rodzaju. Kuchnię, do której chce się wracać, która zachwyca i przykuwa uwagę. 

Białe fronty RAUVISIO brilliant wykonane z laminatu o wysokim połysku

Stawiając na powierzchnie wykończone na wysoki połysk i z czystymi liniami mamy pewność, że wnętrze będzie delikatne i ożywione jednocześnie. Światło odbijające się w błyszczącej zabudowie kuchennej, optycznie powiększy pomieszczenie i nada mu głębi. Fronty z połyskiem są łatwe do utrzymania w czystości i świetnie sprawdzają się w kuchni minimalisty oraz rodzin z dziećmi. Nowoczesny laminat wysokopołyskowy z powodzeniem zastąpi elementy lakierowane. Produkt charakteryzuje podwyższona odporność na zarysowania, co z pewnością wpływa na jego długowieczność. Z kolei matowe wykończenie jest bardziej eleganckie, gdyż uspokaja aranżację. Efekt satynowej powierzchni ociepla meble bez względu na wybór kolorystyki. Matowe fronty najlepiej prezentują się w zabudowie wykończonej na jednolity kolor - równie dobrze podbijają neutralność bieli, jak też wyjątkowość ciemnych barw.


Biel w macie prezentuje się równie uroczo, jak w połysku

 

Przemyślana w szczególe

 

Planując zabudowę kuchenną warto pamiętać o podziale na strefy użytkowe, które ułatwią i przyśpieszą wiele czynności. Chętnie kładziemy nacisk zarówno na funkcjonalność, jak i wygodę oraz przytulność. Szeroki wybór frontów kuchennych, które pozwolą stworzyć nowoczesną kuchnię o dowolnym wzorze lub kolorze z pewnością przemawia na korzyść osób urządzających miejsce do gotowania. Jesteśmy też coraz odważniejsi wprowadzając do aranżacji wyraziste barwy – głęboką zieleń, ciepły pomarańcz, granat, czerń. Wybierając wytrzymałe materiały, która są odporne na zarysowania oraz wilgoć łatwiej nam urządzić kuchnię idealną dla rodzin z małymi dziećmi oraz lubiących gotować i eksperymentować. Jednym z wiodących nurtów jest tworzenie przestrzeni, które zachęcają do wspólnego spędzania czasu. Stąd duża popularność wyspy kuchennej oraz układów otwartych na strefę dzienną.


Kontakt w sprawie produktów:

REHAU Sp. z o.o.
Baranowo, ul. Poznańska 1 A
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. +48 61 84 98 400
www: rehau.pl/crystal
mail: wyślij wiadomość
laminat szklany RAUVISIO crystal » laminat akrylowy RAUVISIO brilliant » laminat o strukturze fali RAUVISIO wave

>>> Zobacz więcej informacji o firmie REHAU ...

Zobacz zdjęcia w galerii REHAU:

RehauRehauRehauRehauRehau

Podobne artykuły
Meble kuchenne - najnowsze trendy

meble kuchenne

Meble kuchenne - najnowsze trendy

Meble kuchenne według najnowszych trendów muszą być mobilne i ergonomiczne. Te dwie zasady nie zmieniają... więcej...

Trendy 2022 - postaw na mat!

meble kuchenne

Trendy 2022 - postaw na mat!

Zdarza się, że kuchnia staje się naszym biurem, miejscem zabawy z dzieckiem, czy przestrzenią do przyjmowania... więcej...

Jak stworzyć ergonomiczną kuchnię?

meble kuchenne

Jak stworzyć ergonomiczną kuchnię?

Pomysłowe rozwiązania pomagają dobrze rozplanować strefę kuchenną. Już na etapie projektu warto określić,... więcej...