konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

stopka patrona Electrolux

Wybór płyty grzewczej

data aktualizacji: 06-02-2020, 09:48 – artykuł promocyjny

Płyta kuchenna to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. Elektryczne, gazowe, indukcyjne – dzisiejszy rynek daje wiele możliwości. Ale istnieje też innowacyjne rozwiązanie – kompromis między ekonomiczną w eksploatacji płytą gazową a estetyką i łatwą w utrzymaniu czystości indukcją. Płyta kuchenna z gazem pod szkłem polskiego producenta Solgaz jest tego połączeniem.

Wybór płyty grzewczej


Gaz czy prąd?

Zdania na temat rodzaju płyt są podzielone. Jedni uznają gotowanie tylko i wyłącznie na gazie, dla innych natomiast przygotowywanie potraw na płycie ceramicznej zasilanej prądem to najlepsze rozwiązanie, bo cenią sobie wygodę i estetykę. Polski producent innowacyjnego sprzętu AGD wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Klientów i jako jedyny na świecie zaproponował płytę gazową bez płomieni. Zatem bierzemy ją pod lupę.

płyta grzewcza Solgaz


Innowacyjne rozwiązanie

Technologia gaz pod szkłem to opatentowane rozwiązanie marki Solgaz. Płaska ceramiczna powierzchnia i schowane pod nią katalityczne palniki to połączenie, dzięki któremu gotowanie na gazie staje się jeszcze przyjemniejsze. Brak odstających palników i kratek sprawiają, że utrzymanie czystości płyty gaz pod szkłem jest bardzo proste. To jednak nie wszystkie atuty płyty GPC – kluczową kwestią jest duża oszczędność.

płyta gazowa GPC - Solgaz

Gdzie więc kryje się płomień? Gaz spalany jest katalitycznie w specjalnie zaprojektowanym palniku. Temperatura spalania wynosi 800 stopni Celsjusza – to niemal 2 razy tyle, co w tradycyjnej kuchence gazowej. Efekt? Mamy czystą kuchnię bez osadów na garnkach czy meblach.

Apropos garnków - tu producent postawił na dowolność. Jedynym ograniczeniem są garnki aluminiowe, które odradza. Natomiast z powodzeniem można używać tych ze stali nierdzewnej, emaliowanych, czy dedykowanych do płyt indukcyjnych. W swojej ofercie Solgaz również proponuje zestaw specjalnie dopasowanych do swoich płyt garnków.

płyta gazowa GPC Solgaz


Niekwestionowana oszczędność

Płyty gazowe marki Solgaz zużywają do 50% mniej gazu, dzięki wyższej sprawności jego spalania oraz cyklicznej pracy palników – wyłączają one pobór gazu, gdy powierzchnia jest nagrzana, a uruchamiają w razie potrzeby uzyskania wyższej temperatury. Dodatkowo, oprócz głównych palników, mamy też tzw. pole darmowe, czyli wydzielone miejsce na płycie, które nagrzewa się podczas gotowania, lecz nie pobiera przy tym gazu. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w momencie, kiedy chcemy podgrzać potrawę i utrzymać jej temperaturę.

płyta gazowa - Solgaz


Produkt szyty na miarę

Na tym jednak cennych rozwiązań nie koniec. W Polsce mamy kilka rodzajów gazu – producent nie ograniczył się jednak do konkretnego. Dzięki zastosowaniu różnych dysz, produkt można dostosować do każdego gazu – czy tego z sieci miejskiej czy z butli.

Solgaz ofertuje płytę GPC w 4 modelach. W zależności od naszych potrzeb możemy stać się posiadaczami płyty z 2, 3 lub 4 palnikami do wyboru. Jeśli gotujemy więc niewiele, tak zwany model 2+1 idealnie się sprawdzi, oszczędzając przy tym miejsce w kuchni.

płyta gazowa GPC Solgaz

Mimo że mowa o płycie gazowej, to jednak pamiętajmy, że prąd też jest potrzebny – dzięki niemu gaz zapala się automatycznie oraz obsługujemy panel sterowania. A co jeśli zabraknie prądu? W takim wypadku rozwiązaniem jest dodatkowy zasilacz, który pozwoli na swobodne korzystanie z płyty nawet do 2 dni.


Płyta, która sama gotuje

Jednak tym, których płyta gaz pod szkłem nie przekonuje, producent oferuje płytę gazową GNC z tradycyjnym płomieniem, choć też w innowacyjnej wersji ponieważ, jak zapewnia – sama gotuje. Na czym ta funkcja polega? Otóż urządzenie wyposażone jest w specjalne czujniki i elektrozawory, dzięki czemu sama kontroluje to, co się dzieje w garnku – utrzyma odpowiednią temperaturę, zagotuje wodę, po czym się wyłączy. Co jeszcze? Jako jedyna płyta z gazem na szkle posiada timer, booster i pauzę. Na uwagę zasługuje również kwestia bezpieczeństwa, bo jeśli zalejemy płytę, osiągniemy w garnku wysoką temperaturę, czy zdmuchniemy płomień – płyta się wyłączy. Idźmy dalej. 25 poziomów mocy, dzięki czemu nie regulujemy temperatury za pomocą pokręteł, gdzie trudno o precyzję, lecz sami ustalamy konkretną moc za pomocą przycisków. Do lamusa możemy też odłożyć czajnik elektryczny, jako oddzielne wyposażenie naszej kuchni, ponieważ płyta GNC 4 AUTO ma jego funkcję – po zagotowaniu wody palnik zwyczajnie się wyłączy.

płyta gazowa GNC 4 AUTO Solgaz


Kompleksowe wyposażenie

Oprócz sztandarowych płyt kuchennych, Solgaz oferuje też piekarniki i okapy. Piekarnik 3w1 to kompaktowa propozycja dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i oszczędność miejsca w kuchni. To urządzenie sprawdzi się nie tylko w roli piekarnika, ale i mikrofali czy parowaru. 80 trybów automatycznych ułatwi znalezienie odpowiednich ustawień. Do dyspozycji Klientów Solgaz ma w ofercie również klasyczne piekarniki, choć tak naprawdę, każdy z nich czymś się wyróżnia.

Piekarnik Solgaz

W temacie okapów, uwagę przykuwa propozycja rekomendowana jako inteligencja. To znaczy, że okap sam rozpocznie wentylację, kiedy tylko wyczuje gotowanie lub spaliny w kuchni. Cichy, ze sterowaniem dotykowym, oszczędny, a przy tym designerski i ponadczasowy, więc sprawdzi się w większości kuchni.

okap wyspowy Lampa OW-INOX Solgaz


Na przekór tradycyjnym rozwiązaniom

Amatorów kuchenek gazowych jest dziś tyle samo, co tych uznających płyty zasilane tylko prądem. Jak w przypadku większości tematów – często liczą się niuanse, które mają wpływ na nasze decyzje. Zdecydowanie innowacyjność, jaką oferuje Solgaz jest czymś więcej niż niuansem. To marka, która proponuje produkty tym, którzy oczekują dziś czegoś więcej niż zwykłego, poprawnie funkcjonującego sprzętu.

płyta gazowa Solgaz

Kontakt w sprawie produktów:

SOLGAZ sp. z o.o.
ul. Towarowa 28A
58-100 Świdnica
tel. 515 020 420
www: solgaz.eu
mail: wyślij wiadomośćpłyty gazowe: gaz pod szkłem, płyta gazowa bez płomieni » płyty indukcyjne » piekarniki » inteligentne okapy » akcesoria
 

Zobacz zdjęcia w galerii SOLGAZ:

SOLGAZ - Płyta gazowa GPC 4+1SOLGAZ - Płyta gazowaSOLGAZ - Płyta indukcyjnaSOLGAZ - piekarnikSOLGAZ - okap kuchenny
Podobne artykuły
Kompaktowy automatyczny ciśnieniowy ekspres do kawy

sprzęt AGD

Kompaktowy automatyczny ciśnieniowy ekspres do kawy

Automatyczny ekspres do kawy Minuto firmy Saeco pomimo kompaktowych rozmiarów gwarantuje nam ogromne... więcej...

Sposób na idealne wypieki z piekarnikiem z linii Frames by Franke

sprzęt AGD

Sposób na idealne wypieki z piekarnikiem z...

Piekarnik FS 982 M z linii Frames by Franke jest wielofunkcyjnym urządzeniem, wyposażonym w 17 programów... więcej...

Partnerzy

Electrolux   Nescafe Dolce Gusto

Laveo      Franke

Emako   Okapykuchenne.pl