konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Emako

Dozownik na płyn do naczyń - jaki wybrać, przegląd

data aktualizacji: 06-05-2022, 06:40 – artykuł promocyjny

Zlewozmywak to nieodzowny element każdej kuchni. Nawet jeśli posiadamy zmywarkę, potrzebujemy strefy mokrej i warto zadbać o funkcjonalność całej przestrzeni. W jej obrębie nie może zatem zabraknąć również płynu do mycia naczyń, czyli środka o znacznie bardziej wszechstronnym zastosowaniu. Jak jednak przechowywać ten detergent bez szkody dla wyglądu naszej kuchni? Jaki dozownik wybrać? Wolnostojący czy wbudowany w blat? Poniżej prezentujemy najciekawsze przykłady.

Dozownik na płyn do naczyń - jaki wybrać, przegląd

fot.: Garneczki.pl

 

Dozowniki kuchenne - praktyczny dodatek

 

Dozownik kuchenny to z pewnością praktyczny element wyposażenia kuchi, jednak coraz częściej stanowi on także dekorację blatu. W sprzedaży dostępnych jest wiele ciekawych modeli, które z powodzeniem możemy zastosować we wnętrzach w każdym stylu. Od minimalistycznych z oszczędną kolorystyką, po ozdobne dozowniki stylizowane na retro, prowansalskie, czy vintage.

Dozownik na płyn do naczyń - jaki wybrać, przeglądDozownik na płyn do naczyń - wolnostojący czy wbudowany?Dozowniki kuchenne - praktyczny dodatek

fot.: Garneczki.pl

Aranżując przestrzeń zlewozmywaka od podstaw, warto postawić na modele wbudowane w blat. Są one bardzo praktyczne, mają stałe miejsce, nie zajmują dużej przestrzeni, nie ma ryzyka, że taki dozownik przewróci się, albo będzie nam przeszkadzała przy codziennych czynnościach. Zazwyczaj jest dopasowany do pozostałych elementów zlewozmywaka - koloru baterii, osprzętu lub samego zlewu.

Dozowniki kuchenne - wygodne dozowanie płynu do naczyń

fot.: Deante - dozownik płynu do mycia naczyń z pompką wykończoną w błyszczącym chromie

 

Dozownik płynu do naczyń - ciekawe modele

 

Wolnostojące dozowniki płynu do mycia naczyń to doskonała alternatywa dla butelki postawionej na blacie. Pozwalają na szybkie i łatwe dozowanie płyny bezpośrednio na gąbkę. Mogą być wyposażone w dodatkowe przegrody, dzięki czemu pozwolą zachować porządek również wśród myjek używanych w zlewozmywaku. Niektóre elementy posiadają opcję sterowania bezdotykowego. Bardzo praktyczne rozwiązanie to szczotka do naczyń z dozownikiem płynu.

Dozownik płynu do naczyń - ciekawe modeleDozownik płynu do naczyń - ciekawe modeleDozownik płynu do naczyń - bezdotykowy

Dozownik płynu do naczyń z organizerem na gąbkiDozownik płynu do naczyń - ciekawe modele

fot.: Garneczki.pl

Dozowniki mogą być ceramiczne, plastikowe lub z elementami metalowymi. Występują w różnych kolorach, a także w wersji stylizowanej na przykład na marmur, kamień lub drewno. Wybierając ciekawy model, możemy liczyć, że stanie się on ozdobą kuchni.

Dozownik płynu do naczyń - ciekawe modeleDozownik płynu do naczyń - ciekawe modeleDozownik płynu do naczyń - ciekawe modele

fot.: Kuchinox

Bardziej rozbudowane elementy mogą posiadać kilka przegródek, miejsce na szczotkę, a nawet specjalną konstrukcję na odwieszenie ściereczki. Taka organizacja przestrzeni zlewozmywaka zapewnia porządek i właściwe przechowywanie produktów przeznaczonych do kontaktu z naczyniami. W strefie mokrej panuje ład, a akcesoria służą nam przez dłuższy czas.

Dozownik płynu do naczyń - silikonowyDozownik płynu do naczyń - biały z przegrodą na gąbkęDozownik płynu do naczyń - biały z przegrodą na gąbkęDozownik płynu do naczyń - bambusowyDozownik płynu do naczyń - biały z przegrodą na gąbkę

fot.: Emako

Kupując dozownik płynu do mycia naczyń, warto wziąć pod uwagę jego wielkość — zazwyczaj jest to 150-300 ml. Zazwyczaj są one niewielkie, poręczne i zajmują mało miejsca, ale wymagają częstszego uzupełniania. Warto zwrócić uwagę również na samą pompkę, głównie jej konstrukcję i wytrzymałość, bo jest to najczęściej eksploatowana część dozownika i najczęściej ulega zniszczeniu.

Dozownik płynu do naczyń - biały z przegrodą na gąbkę

fot.: Emako

 

Dozownik do płynu do naczyń w zlewie - minimalizm górą

 

Dozownik wbudowany w zlew jest jeszcze mniej inwazyjny w czasie codziennych czynności. Widoczna pozostaje tylko niewielka jego część dozująca, która umieszczona jest stabilnie w blacie. Pozostałe elementy schowane są w szafce.

Dozownik do płynu do naczyń w zlewie - minimalizm górąZłoty dozownik do płynu do naczyń w zlewie

fot.: Alveus

Taki dozownik z pewnością cechuje się minimalistycznym wyglądem, wyjątkową funkcjonalnością i eleganckim designem. Uzupełnianie zbiornika również przebiega sprawnie, bo zazwyczaj wystarczy odkręcić pompkę i nalać płyn od góry. W zależności od modelu zlewozmywaka oraz naszych indywidualnych preferencji taki dozownik montuje się w blacie kuchennym (wówczas musimy wywiercić odpowiedni otwór) lub w powierzchni zlewozmywaka (otwór na dozownik wybija producent).

Dozownik do płynu do naczyń w zlewie - montażDozownik do płynu do naczyń w zlewie - montaż

fot.: Primagran

Dozowniki te różnią się między sobą kolorem i kształtem pompki, pojemnością zbiornika (warto pamiętać o odpowiednim miejscu we wnętrzu szafki), sposobem napełniania.

Dozownik do płynu do naczyń w zlewie lub blacieDozownik do płynu do naczyń w zlewie Dozownik do płynu do naczyń w zlewie lub blacie

fot.: Franke

Dozownik do płynu do naczyń w zlewie lub blacieDozownik do płynu do naczyń w zlewie lub blacieDozownik do płynu do naczyń w zlewie lub blacie

fot.: Primagran

Dozownik do płynu do naczyń w zlewie lub blacie

fot.: Schock

fot.: Granitan

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Deante, Garneczki.pl, Granitan, Alveus, Schock, Primagran, Franke, Emako, KuchinoxPodobne artykuły
Wybieramy patelnię - rodzaje, wady i zalety patelni

akcesoria kuchenne

Wybieramy patelnię - rodzaje, wady i zalety patelni

Nowoczesna powłoka umożliwia smażenie prawie bez tłuszczu, solidne żeliwo sprawdza się na długie lata,... więcej...

Rosenthal - ponad 130 lat pasji do porcelany

akcesoria kuchenne

Rosenthal - ponad 130 lat pasji do porcelany

Historia manufaktury Rosenthal zaczyna się dość intrygująco: od popielnicy,... więcej...

Jak utrzymać ład i porządek w kuchni - akcesoria

akcesoria kuchenne

Jak utrzymać ład i porządek w kuchni - akcesoria

Kuchnia niezależnie od wielkości to serce każdego domu i mieszkania. Nie bez powodu na każdej imprezie... więcej...


Partnerzy

Ergo International sp zo.o.    Emako

      logo Deante

Partner serwisu Fiskars  logo Teka

   logo Peka       logo Helios

   Franke

Ronic  Electrolux

Kuchinox  Laveo

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022