Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

stopka patrona Electrolux

Okap zintegrowany z płytą - zasada działania, przegląd modeli

artykuł promocyjny

O okapach kuchennych mówi się cisi bohaterowie kuchni. Chronią nas przed nadmierną wilgocią oraz skutecznie oczyszczają powietrze, dbając o wyposażenie kuchni i zabezpieczając nasz dom przed migracją zapachów. Często są schowane i tylko wtedy, gdy ich potrzebujemy, przechodzą do działania. Współczesna kuchnia nie może być pozbawiona okapu kuchennego, a urządzenie to coraz częściej przybiera ciekawe formy i zyskuje praktycznymi funkcjami. Przykładem są modele zintegrowane z płytą, wbudowane w blat roboczy, które nie zajmują dodatkowego miejsca, a doskonale wywiązują się ze swoich zadań. 

Okap zintegrowany z płytą - zasada działania, przegląd modeli

fot.: Okapykuchenne.pl - okap Bora BFIA

 

Okap zintergowany z płytą - jak działa

 

Ta innowacyjna koncepcja konstrukcyjna jest przełomowa nie tylko w przypadku chęci zaoszczędzanie miejsca w kuchni, ale także wyjątkowej wydajności oraz bardzo ciekawego designu. Okap, który stanowi jedność z płytą, działa intuicyjnie i automatycznie. Uruchamia się równocześnie z płytą i dostosowuje moc pochłaniania do poziomu intensywności jej pracy.

Okap zintegrowany Novy

fot.: Novy

Taki typu okapu zapewnia szereg korzyści użytkowych i estetycznych, a my zyskujemy dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. Idealnie nadaje się na wyspę kuchenną, w przypadku płyt montowanych pod oknem oraz w małych pomieszczeniach.

fot.: Okapykuchenne.pl - okap Bora BFIA

 

Okap w blacie - zasada montażu

 

W przypadku okapu blatowego mamy zupełnie nową jakość, jeśli chodzi o miejsce i sposób montażu. Tradycyjny okap umieszczany na wysokości wzroku potrzebował znacznej przestrzeni oraz zachowania podstawowych założeń, jeśli chodzi o wymagane odległości od źródła ciepła, oraz szerokości obudowy dopasowanej do wielkości płyty. W tym przypadku wszystkie powyższe założenia nie mają znaczenia, ponieważ okap jest częścią płyty i doskonale z nią współpracuje. Okapy blatowe mogą pracować w obiegu zamkniętym (pochłaniacz z filtrem) lub otwartym (wyciąg z podłączeniem do kanału wentylacyjnego). Cała instalacja schowana jest w dolnej szafce i nie zajmuje dużo miejsca - szafkę możemy jeszcze wykorzystać do przechowywania. Konieczne jest zapewnienie zasilania elektrycznego.

Okap w blacie - zasada montażu

fot.: Franke                                                     fot.: Nortberg

 

Okap w płycie - rodzaje, przykładowe modele

 

  • Okap blatowy INTEGRA od Nortberg

Okap blatowy działa tak, aby mógł niezawodnie wciągać parę, opary oraz inne zapachy, które wydobywają się podczas gotowania. Wbudowany wyciąg okapu znajduje się po prawej i lewej stronie płyty indukcyjnej. Płyta indukcyjna posiada 4 palniki i 10 stopni mocy. Posiada wbudowany dotykowy panel.

okap kuchenny blatowy

fot.: Okap blatowy Nortberg Integra to nowoczesne rozwiązanie łączące płytę z okapem w jednym urządzeniu


  • Okap Mythos 2gether od Franke

Urządzenie, który łączy w sobie funkcję powierzchni grzewczej oraz okapu kuchennego. Wybudowany w płytę okap jest bardzo wydajny, usuwa zapachy i cząstki tłuszczu bezpośrednio znad naczyń. Zlicowany z powierzchnią płyty wlot pozwala na przesuwanie naczyń bez konieczności ich podnoszenia. Płyta oraz okap są obsługiwane za pomocą panelu dotykowego na szkle.

Mythos 2gether Franke - okap zintegrowany z płytą indukcyjną

fot.: Franke - Mythos 2gether

 


  • Okap Bora BFIA marki Globalo

Działa w trybie wyciągu, zatem od razu odprowadza parę do kanału wentylacyjnego, a stamtąd – na zewnątrz budynku. Posiada sterowanie dotykowe Touch Control z wyświetlaczem LCD. Cicha praca urządzenia pozwala na spokojną pracę w kuchni i swobodne rozmowy. Okap blatowy Bora Classic CKAS jest również bardzo wydajny (do 608 m3/h) – sprawnie i szybko wyciąga opary, pozostawiając kuchnię czystą i wolną od ulatniających się zanieczyszczeń.

fot.: Okapykuchenne.pl - model Bora Classic CKAS

  • NikolaTesla Prime firmy Elica

Na środku szklanej płyty grzewczej z czterema niezależnymi strefami indukcyjnymi znajduje się elegancka żeliwna kratka wyciągu. System wyciągowy pracuje automatycznie dostosowując się do liczby używanych stref gotowania i trybu ich pracy. Z przodu płyty grzewczej znajduje się panel sterowania.

fot.: Studio Sto Procent - płyta indukcyjna z wbudowanym wyciągiem Elica

  • Płyta Bosch z wbudowanym okapem

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem marki Bosch o szerokośni 70 cm. System DirectSelect zapewnia bezpośredni, prosty wybór żądanego pola grzewczego, poziomu mocy i dodatkowych funkcji. Większa swoboda gotowania w dużych brytfannach dzięki połączeniu dwóch pół grzewczych w jedną strefę oraz zoptymalizowanej i równomiernej dystrybucji ciepła z funkcją CombiZone.

fot.: Studio Sto Procent

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Nortberg, Okapykuchenne.pl, Franke, Studio Sto Procent

Partnerzy


Electrolux
     logo novy
 

Lacanche  Okapykuchenne.pl

Emako      Franke

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram