Stojaki na noże kuchenne - przegląd
data aktualizacji: 12-10-2021, 09:17 – artykuł promocyjny
W każdej kuchni jest ich co najmniej 3. Korzystamy z nich codziennie i powinny być w zasięgu ręki, ale nie mogą leżeć w przypadkowym miejscu — noże, bo o nich mowa, mogą być przechowywane na 3 sposoby. Jednym z nich są stojaki i bloki postawione na blacie kuchennym. Oprócz tego możemy je schować w szufladzie lub powiesić na listwie magnetycznej, ale to właściwy sposób przechowywania decyduje o tym, że na dłużej pozostaną ostre, a dla naszej kuchni staną się wręcz ozdobą. Miejsce przechowywanie noży kuchennych decyduje również o bezpieczeństwie, zwłaszcza najmłodszych członków rodziny.

Przechowywanie noży w kuchni na 3 sposoby - co wybrać?
Listwa magnetyczna pozwala zmniejszyć ryzyko, że do noży dostaną małe dzieci. Podczas gotowania różne rodzaje i wielkości noży są widoczne i możemy z nich skorzystać bez dotykania innych elementów wyposażenia kuchni, co ma szczególne znaczenie, gdy mamy brudne ręce. Noże schowane w szufladzie powinny być umieszczone w specjalnych organizerach, dzięki którym zawsze pozostaną na miejscu, ich ostrza będą schowane, co minimalizuje ryzyko skaleczenia przy szukaniu czegokolwiek w szufladzie oraz nie będą się niepotrzebnie tępić. Trzeci sposób jest chyba najbardziej popularny i łączy zalety listwy, gdyż noże zawsze są w zasięgu ręki oraz organizerów, bo są poukładane i mają zabezpieczone ostrza. Poniżej prezentujemy przegląd klasycznych oraz nowoczesnych stojaków i bloków kuchennych na noże. Od tradycyjnych drewnianych, przez te bambusowe, po ciekawe modele ze stali i tworzyw.
fot.: Garneczki.pl fot.: Kuchnioland.pl
Stojaki, bloki na noże kuchenne - rodzaje
Stojaki na noże różnią się również wkładami wewnętrznymi - te klasyczne z drewna mają po prostu wyprofilowane otwory (różnej wielkości), w które wsuwa się dany nóż. Te bardziej nowoczesne często posiadają ergonomiczne wkłady dopasowujące się do każdego przedmiotu. Bloki mogą być również magnetyczne i bez problemu przyciągać metalowe elementy.
fot.: Kuchnioland.pl
Każdy blok możemy dopasować do wystroju kuchni. W nowoczesnej aranżacji warto postawić na elementy ze stali nierdzewnej, czerń oraz imitacje na przykład marmuru. Elementy drewniane pasują do każdej stylistyki, są ponadczasowe i z pewnością zapewnia elegancję.
fot.: Helios
Kolejnym kryterium wyboru może być ilość noży, jaką dany blok jest w stanie pomieścić. Jeśli na co dzień korzystamy z 3 podstawowych noży, to zdecydowanie taki model warto kupić. Nawet jeśli mamy większą kolekcję tych narzędzi, to nie ma potrzeby, by wszystkie stały na blacie. Dla bardziej zaawansowanych osób polecane są bloki na 5 lub więcej noży.
fot.: Fiskars
Stojaki kuchenne na noże mogą być również ozdobą kuchni, dlatego tak ważne jest, by wybrać model o ciekawym wyglądzie. W niektórych kuchniach, dobrej jakości stojaki stanowią gadżet, który przyciąga wzrok i wzbudza zaintersowanie.
fot.: Garneczki.pl
Wiele stojaków posiada dodatkową przestrzeń na nożyczki, które również należą do ostrych narzędzi i powinny mieć ściśle określone miejsce.
fot.: Emako
W naszej kuchni korzystamy z wielu akcesoriów, które również wymagają przemyślanego przechowywania, dlatego możemy zdecydować się na stojaki z kilkoma przegródkami, w których można przechowywać łyżki, obieraczki, łopatki, a także noże.
fot.: Europ24
Noże w kuchni - warto wiedzieć:
Dlaczego warto wybrać komplet noży? Dzięki temu mamy dostęp do róznych wielkości i rodzajów ostrzy, a noże kupowane w komplecie łatwiej przechowywać.
Dlaczego stoajki na noże są tak praktyczne? Noże w bloku nie pocierają się jeden o drugi, tak jak w szufladzie, dzięki czemu nie niszczą się i służą przez lata.
fot.: Europ24
Zobacz również:
Zdjęcia: Garneczki.pl, Fiskars, Helios, Emako, Kuchnioland, Europ24
![]() Więcej pary
Kiedy słyszę dźwięk gwizdka napędzanego parą z czajnika, budzą się wspomnienia kuchni pachnącej smażonym... więcej... Formy świąteczne do pieczenia ciast - przegląd
Nieodłącznym elementem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia są różnego rodzaju wypieki, zarówno... więcej... |

- Jak upiec chleb - formy do pieczenia
- Wybieramy patelnię
- Jaką deskę do krojenia wybrać
-
3 niestandardowe sposoby na notatki
- Sokowirówka - jak wybrać
- Noże kuchenne - jaki nóż do czego służy
- Jaki wybrać parowar i wolnowar
- Wybór wyciskarki do soków
- Jaki czajnik wybrać
-
Zdrowe gotowanie - postaw na garnki ze stali nierdzewnej

- Szuflada Hettich AvanTech You
-
Jazda Próbna Kuchni
- Wygodna kuchnia - lodówki Samsung
- Farba do malowania płytek
- Oszczędzaj czas z produktami Leifheit
- Okapy Falmec - jasny punkt kuchni
- Oświetlenie pod szafki Design Light
- Stara cegła - urok i prostota
- Baterie bezdotykowe kuchenne
- Kolory mebli kuchennych
- Kuchnia wegetariańska, wegańska i witariańska
-
Box Center - więcej niż zlewozmywak
-
Robot planetarny Adler
-
Mozaika w artystycznym wydaniu
-
Innowacyjne akcesoria aluminiowe
- Intuicyjne zmywarki Electrolux
- Panele podłogowe wodoodporne
- Naczynia z nieprzywieralną powłoką
- Płyta gaz pod szkłem Optimex
- Naturalne piękno drewna
- Limitowana kolekcja grzejników od Paprocki&Brzozowski
- Baterie Schock -komfort użytkowania
-
Pojemniki Rejs - segregacja odpadów
- Porcelanowe zestawy
- Wyciągi meblowe Peka
