tesa

Podział na strefy w kuchni. Dlaczego warto?

data aktualizacji: 11-10-2018, 08:08 – artykuł promocyjny

W kuchni liczą się przede wszystkim funkcjonalność oraz design. Bowiem dzięki właściwie zorganizowanemu wnętrzu, praca w nim przebiega sprawnie, szybko i przyjemnie. Natomiast za sprawą odpowiednio dobranego do gustów domowników stylu wnętrzarskiego, kuchnia staje się wnętrzem rodzinnym i przytulnym, w którym spędzanie czasu stanowi czystą przyjemność.

Podział na strefy w kuchni. Dlaczego warto?

Studio Camidecor - Max Kuchnie

Dobra organizacja w kuchni to podstawa. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu poszczególnych szafek i sprzętów kuchennych możemy zapewnić sobie łatwiejszą pracę na co dzień i większą przyjemność w przygotowywaniu posiłków dla bliskich. Aby jednak kuchnia była w pełni ergonomiczna warto ją podzielić na strefy. Podział ten polega na umieszczeniu wszelkich przedmiotów i sprzętów w jednym obszarze związanym z konkretną czynnością kuchenną. Wyróżniamy kilka podstawowych stref kuchennych.

Studio Projektowanie Wnętrz BB - Max Kuchnie

Studio Projektowanie Wnętrz BB - Max Kuchnie


Strefa zapasów

Ten obszar w kuchni ma pełnić rolę spiżarni. Najlepiej jest wyodrębnić w tym celu szafki ulokowane jak najbliżej lodówki, gdyż podczas wypakowywania zakupów będzie można wszystko ułożyć w jednej strefie, bez konieczności chodzenia po całym pomieszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest wysoka szafka typu cargo z pełnym wysuwem. Umożliwia ona łatwe sięganie po przechowywane produkty żywnościowe i przetwory.

Studio Bossi - Max KuchnieStudio Amir - Max Kuchnie

Studio Bossi - Max Kuchnie                                  Studio Amir - Max Kuchnie


Strefa zmywania

W tej strefie powinny znaleźć się wszelkie przedmioty i sprzęty związane ze zmywaniem. Jej centrum stanowi oczywiście zlewozmywak oraz zamontowana przy nim zmywarka. Warto w ich obrębie umieścić także wszelkie akcesoria takie jak gąbki, drucianki, ściereczki kuchenne, ale także wyodrębnić miejsce na odkładanie mokrych naczyń.

Studio Wach - Max KuchnieStudio PRO-M - Max Kuchnie

Studio Wach - Max Kuchnie                                 Studio PRO-M - Max Kuchnie


Strefa robocza 

Jest to strefa przygotowywania posiłków, a więc obejmuje przede wszystkim blat kuchenny oraz szuflady lub szafki pod nim. Na blacie warto ustawić akcesoria, których używamy podczas każdego gotowania np. pojemniki z przyprawami, a pod nim sztućce i chochelki.

Studio Piomar - Max KuchnieStudio MBS Opole - Max Kuchnie

     Studio Piomar - Max Kuchnie                                 Studio MBS Opole - Max Kuchnie 


Strefa gotowania

Centrum strefy gotowania jest płyta grzewcza. To w jej obrębie dzieje się na co dzień najwięcej. Warto więc pod ręką mieć garnki, patelnie, łopatki do mieszania, a także przyprawy. Dobrym pomysłem jest zagospodarowania blatu roboczego wokół niej, tak by znalazło się na nim miejsce na odłożenie garnka z potrawą czy serwowanie potraw na talerze.

Studio Prestige - Max Kuchnie - aranżacja kuchni na poddaszuStudio Alline - Max Kuchnie

 Studio Prestige - Max Kuchnie                                   Studio Alline - Max Kuchnie


Strefa przechowywania

Strefa przechowywania to odpowiednie miejsce na przechowywanie wszelkich akcesoriów kuchennych w jednym miejscu. Warto w szafkach posegregować miski, pojemniki, garnki, szklanki, ale także znajdą się tu sprzęty takie jak robot kuchenny czy mikser.

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
Centrala Ul. Cetnarskiego 35
37-100 Łańcut
tel. +48 (17) 711 00 45, 801 911 225
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Jak prawidłowo zamontować stalowy zlew wpuszczany

porady

Jak prawidłowo zamontować stalowy zlew wpuszczany

Zlewozmywaki wpuszczane w blat są bardzo funkcjonalnym i estetycznie wyglądającym rozwiązaniem, które... więcej...

Wybieramy sokowirówkę

porady

Wybieramy sokowirówkę

Jaka sokowirówka jest najlepsza? Ile trzeba wydać na to urządzednie? Jaką sokowirówkę kupić... więcej...

Jak wybrać materiał na podłogę do kuchni

porady

Jak wybrać materiał na podłogę do kuchni

Kuchnia jest miejscem, gdzie podłoga w szczególnym stopniu narażona jest na uszkodzenia lub zabrudzenia.... więcej...