Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Post przerywany - popularny sposób na zdrowie i dietę

artykuł promocyjny

W ostatnim czasie popularność zyskuje post przerywany. Wiąże się z naprzemiennymi okresami jedzenia i niejedzenia. Dużym uznaniem cieszy się post przerywany 16/8. Jeżeli zdecydujesz się na post 16/8 lub inny wariant godzinowy, pamiętaj, że nie ma znaczenia, czy okno żywieniowe rozpoczniesz o godzinie 8, czy 12. Chodzi wyłącznie o czas jego trwania. Zanim zdecydujesz się na przerywany post, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na jego temat.

Post przerywany - popularny sposób na zdrowie i dietę

Zasady postu przerywanego

 

Post przerywany zasady ma proste, a właściwie obowiązuje tylko jedna zasada. Chodzi wyłącznie o spożywanie posiłków w wyznaczonym kilkugodzinnym oknie żywieniowym. Jeżeli zdecydujesz się na post przerywany 16/8, zasady będą wskazywać na konieczność postu przez 16 godzin, a następnie przyjmowania pokarmów w ciągu 8 godzin. Dokładne wyjaśnienie odżywiania tego typu znajdziesz na stronie https://centrumrespo.pl/dieta/post-przerywany-16-8-cudowny-patent-na-odchudzanie/. Przekonasz się, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

Post przerywany – jak długo stosować? Można go stosować bez ograniczeń. Zwracaj uwagę na swoje samopoczucie. Post powinien służyć jego poprawie. Skoro wiesz, jak długo można stosować post przerywany, musisz wiedzieć również, jak wpływa na odchudzanie. Niektóre osoby błędnie myślą, że przestrzeganie postu sprawi, że schudną. Ten rodzaj postu pozwala na jedzenie wszystkiego, na co ma się ochotę, więc jeżeli w diecie będzie nadmiar kalorii, będziesz tyć. Aby schudnąć, trzeba przestrzegać deficytu kalorycznego.

 

Dieta post przerywany

 

Aby schudnąć, potrzebna jest przemyślana dieta – post przerywany nią nie jest. Sam post nie wystarczy. Do spalania tkanki tłuszczowej potrzebny jest wspomniany już deficyt kaloryczny. Redukcja kilogramów stanowi większe wyzwanie niż tylko przestrzeganie okna żywieniowego.

Post przerywany – co jeść? Podczas postu nie obowiązują żadne ściśle określone reguły wyboru produktów. Po prostu nie jedz poza wyznaczonymi ramami czasowymi. Już masz świadomość, że w post przerywany dieta odchudzająca się nie wpisuje. Gdy Twoim celem jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów, potrzebne jest opracowanie odpowiedniego planu żywienia. Zbilansowana dieta z deficytem kalorycznym zapewni uzyskanie wymarzonej sylwetki. Masz wystarczającą wiedzę, na czym polega dieta post przerywany i możesz podjąć decyzję, czy stanowi dobry wybór dla Ciebie.

 

Efekty postu przerywanego

 

Post przerywany efekty może wywołać naprawdę pozytywne, lecz dotyczące wyłącznie samopoczucia. Nie ma bezpośredniego wpływu na odchudzanie. Dopiero gdy połączysz go z dietą z ujemnym bilansem kalorycznym, zauważysz spadek masy ciała. Jakie post przerywany efekty po miesiącu może zapewnić? W połączeniu z dietą uzyskasz efekty podobne jak w przypadku samej diety. Oznacza to, że możesz schudnąć 2-4 kg. Oczywiście post przerywany 16/8 efekty zapewnia również w postaci lepszego samopoczucia. U niektórych osób sprzyja wzrostowi energii.

Nie oczekuj, że post przerywany efekty po tygodniu zagwarantuje takie, że wyraźnie poczujesz przypływ sił witalnych. Zwykle trzeba poczekać kilka tygodni, aby zaobserwować zmiany. Post przerywany – ile można schudnąć? Jeżeli jest połączony z dietą z deficytem energetycznym, to ok. 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. Gdy zdecydujesz się na post przerywany 18/6, efekty odchudzania nie będą większe niż w przypadku samej diety.

Zastanawiasz się, czy dla Ciebie jest odpowiedni post 16/8? Efekty Cię zainteresowały? Spróbuj i zaobserwuj, czy lepiej się po nim czujesz. Post przerywany – ile się chudnie? To już omówiliśmy, więc skup się na tym, co daje post przerywany w wymiarze codziennego funkcjonowania.

 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Centrum Respo
Zdjęcia: freepik.com


Partnerzy

Hafele    Grupa Armatura

Peka  Tesa
REJSMagma

Partner serwisu FiskarsEmako


Franke
   logo Helios

     Laveo     Kuchinox

    nVent        Amix  
 

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram