konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Strefa przechowywania - wykonaj ją z głową!

data aktualizacji: 13-06-2022, 10:09 – artykuł promocyjny

Każdy centymetr w kuchni jest na wagę złota, zwłaszcza w strefie przechowywania, która zajmuje najwięcej miejsca. Jak mądrze zaplanować kuchenną zabudowę, by zmaksymalizować taką przestrzeń?

Strefa przechowywania - wykonaj ją z głową!

Strefa przechowywania to najważniejsza strefa w każdej kuchni. Jej główna zasada brzmi: półek i szuflad nigdy za wiele! Pytanie tylko jak to dobrze zaplanować i realizować?

Projektując kuchnię, warto zagospodarować całą dostępną przestrzeń, od sufitu do podłogi. - Zaplanujmy maksymalne wykorzystanie dolnej przestrzeni na funkcjonalne szuflady z przegródkami, szafki, sortowniki na odpady, a także cargo. Zagospodarujmy również przestrzeń nad blatem, zabudowując ją aż do sufitu – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele. Dodaje również, że w zabudowie kuchennych szafek pomogą sprawdzone rozwiązania, które są proste w montażu i funkcjonalne w użytkowaniu.

 

Nowy wymiar szuflady

 

Szuflady to zdecydowanie jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie można się zdecydować w dolnej zabudowie kuchennej, a także na wyspie. Kluczowy jest tu rozmiar, który pozwoli na maksymalne zwiększenie powierzchni użytkowej i wykorzystanie dostępnego miejsca. Nowością na rynku jest szuflada Matrix S Slim, która posiada idealnie proste i odchudzone boki do 13 mm. – Dzięki takiemu rozwiązaniu szuflada jest większa, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności konstrukcji oraz udźwigu do 35 kg – mówi Michał Kichler i podkreśla, że szuflada ma wszechstronne zastosowanie z uwagi na trzy wysokości boków i dwa kolory – czarny matowy i biały. Doskonale sprawdzi się zarówno w kuchennej strefie przechowywania jak i w strefie zapasów. Jej zaletą jest także łatwy montaż dzięki zgodności otworowania i wymiarów formatek z szufladą Matrix S.

 

Sposoby na górne szafki

 

Projektując dolną zabudowę, wybieramy albo szuflady, albo szafki z drzwiami na zawiasach. Sprawa komplikuje się nieco bardziej przy górnych szafkach. Tam docelowo trafiają sprzęty rzadziej używane np. duże rondle, garnki żaroodporne czy sprzęty AGD.

Górne szafki są z reguły niewielkich rozmiarów i potrzebują montażu frontów uchylnych. Tu sprawdzi się m.in. najmniejszy na rynku bezzawiasowy podnośnik Free Space, który dzięki swoim małym rozmiarom tworzy więcej miejsca i przestrzeni do przechowywania.

- Free Space zajmuje tylko 63 mm w głębi korpusu i dodatkowo jest bardzo dobrym rozwiązaniem do zabudowy z ciężkimi frontami, bo jego udźwig to 10,7 kg – mówi Michał Kichler. Free Space dostępny jest w czterech kolorach: białym, jasnoszarym, antracytowym i czarnym, co pozwala na dopasowanie go do każdego stylu mebli.

Podnośnik bezzawiasowy Free Space

Na duże i ciężkie fronty, nawet do 15 kg, które będą otwierały się sprawnie w górnych szafkach, również jest sposób. To podnośnik Free Space 6.15. – Kompaktowa forma, niewiele większa od jego mniejszego brata, umożliwia jego stosowanie również w korpusach o niewielkiej głębokości. To również idealne rozwiązanie do szafek, które znajdują się tuż pod sufitem. Zarówno w podnośniku Free Space 1.11, jak i 6.15 kąt otwarcia 107° można ograniczyć do 90° za pomocą zintegrowanego ogranicznika – wylicza Michał Kichler. Zaletą podnośnika Free Space jest również możliwość zatrzymania frontu w każdej pozycji, co powoduje, że wyjmowanie sprzętów z górnych półek nie jest żadnym problemem.

Podnośnik Free Space

Funkcjonalna zabudowa kuchenna, która dosłownie oszczędza miejsce, nie jest trudna w realizacji. Wystarczy tylko, że skupimy się na dobrym projekcie, w którym uwzględnimy wszystkie strefy kuchenne, a także wybierzemy rozwiązania, które pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń mebla.

Więcej informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

Häfele Polska Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 4d, Długołęka
55-095 Mirków
tel. +48 71 747 23 00
www: www.hafele.pl
mail: wyślij wiadomośćokucia meblowe i rozwiązania do mieszkania » okucia drzwiowe i budowlane » systemy przesuwne » oświetlenie i okucia sterowane elektrycznie » narzędzia i materiały eksploatacyjne

Zobacz zdjęcia w galerii  Häfele Polska Sp. z o.o.:

Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o. Häfele Polska Sp. z o.o.
Podobne artykuły
Fronty akrylowe czy lakierowane - które lepsze? Porównanie

meble kuchenne

Fronty akrylowe czy lakierowane - które lepsze? Porównanie

Kuchnia akrylowa czy lakierowana? Wybierając fronty meblowe do kuchni, powinniśmy mieć na względzie nie... więcej...

Segregacja nie taka straszna

meble kuchenne

Segregacja nie taka straszna

Segregacja odpadów to ważna kwestia w naszej kuchni. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wyobrazić... więcej...

Noble Matt - idealnie gładka powierzchnia mebli

meble kuchenne

Noble Matt - idealnie gładka powierzchnia mebli

Meble w matowym wykończeniu to jeden z szybko rozwijających się trendów branży wnętrzarskiej.... więcej...