patron działu Meble kuchenne Peka

Jadalnia w klasycznym stylu

data aktualizacji: 14-02-2020, 08:58 – artykuł promocyjny

Jadalnia jest miejscem relaksu i spędzania czasu z rodziną i znajomymi. Odbywają się w niej również organizowane przez nas uroczystości. Co więcej, często służy jako miejsce, w którym odrabiamy z dziećmi lekcje i pracujemy, dlatego istotną kwestią jest dobrze zaprojektowana przestrzeń. Największe znaczenie ma odpowiedni wybór mebli.

Jadalnia w klasycznym stylu

Stół

 

Jest to mebel definiujący dane pomieszczenie jako jadalnię. Bez niego jadalnia nie istnieje, dlatego jego wybór jest kłopotliwą sprawą. Podstawową rzeczą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając stół do jadalni jest to, komu ma on służyć. Jeśli codziennie będą korzystały z niego nie więcej niż 4 osoby, a kilka razy w roku będzie to większa liczba osób, powinniśmy zdecydować się na kompaktowy model rozkładany do odpowiedniej wielkości. Zazwyczaj jedna wkładka to dwa dodatkowe miejsca przy stole, więc im więcej wkładek, tym lepiej.

Stół

Przy wyborze mebli ważnym aspektem jest samo pomieszczenie, które ma służyć jako jadalnia, bo to ono powinno sugerować kształt mebla. W długim, wąskim pokoju sprawdzi się podłużny model stołu. Wybierając długi, wąski blat, który można dosunąć do ściany, zyskamy więcej wolnego miejsca. Stół okrągły lub w kształcie kwadratu sprawdzi się w pomieszczeniu kwadratowym, a ustawiony na środku stanie się punktem centralnym, wokół którego można rozbudować dalsze części jadalni.

stół w jadalni

 

Krzesła

 

Wybór krzeseł okazuje się często trudniejszy niż wybór stołu. Klasyczne krzesła znajdziemy w wielu stylach. Możemy wybierać między modelami tapicerowanymi, drewnianymi, z rzeźbieniami lub proste formy. Nóżki krzeseł mogą mieć podcięcia, być wygięte w literę S lub posiadać kanelowania. Istotny przy wyborze krzeseł jest wygląd stołu i jego nogi. Prosty stół z jedną nogą idealnie skomponuje się zarówno z prostym krzesłem z gładkim oparciem, jak i bogatym wzornictwem krzeseł w stylu barokowym.

Jeśli to stół ma przyciągać uwagę, warto zrezygnować z tapicerowania i zdecydować się na krzesła z drewnianymi plecami, które dodadzą pomieszczeniu lekkości. 

Krzesła do jadalni

 

Witryna

 

Klasyczna witryna jest obecna w każdej jadalni. Możemy w niej przechowywać zastawę, obrusy i sztućce. Wielkość witryny jest zależna od tego, ile rzeczy chcemy wyeksponować, a ile ukryć, oraz od wielkości naszej jadalni. Wąska witryna przeszklona od góry do dołu sprawdzi się w przypadku, gdy posiadamy wiele przedmiotów do ukrycia, a jedynie kilka chcemy wyeksponować. Będzie z nią współgrał duży bufet. Natomiast jeśli posiadamy dużo dekoracji, powinniśmy wybrać szeroką witrynę z zamykanym dołem. Dobrym rozwiązaniem w małych wnętrzach jest witryna narożna wyposażona w oświetlenie wewnętrzne.

Witryna w jadalni

 

Komoda/ bufet

 

Komoda w jadalni często występuje w połączeniu z lustrem lub obrazem zawieszonym tuż nad nią, by optycznie powiększyć pomieszczenie. Wymiary lustra lub obrazu powinny być takie same lub mniejsze niż wymiary bufetu. Ten mebel z kolei można wykorzystać w jadalni i w salonie, ponieważ ma za zadanie ukryć różnorodne przedmioty. Blat bufetu może być dodatkowym miejscem na potrawy lub ekspozycją dekoracji. Warto zachować jedną kolorystykę mebli, aby pomieszczenie było przytulne i nastrojowe.

Komoda

Zanim zaprojektujemy jadalnię, warto zastanowić się nad kilkoma aspektami: ile osób będzie na co dzień z niej korzystało, jak dużo przedmiotów chcemy schować, a ile wyeksponować. Warto również zadbać o detale mebli i ich wykonanie, ponieważ odpowiednia jakość wykonania  zagwarantuje nam możliwość użytkowania ich przez wiele lat.

Kontakt w sprawie produktów:

RAD-POL Meble Tkaniny
MEBLE JEROZOLIMSKIE 200
02-486 Warszawa
tel. 608 608 489; 668-016-967
www: www.rad-pol.com.pl/
mail: wyślij wiadomośćmeble kuchenne: stylowe » klasyczne » nowoczesne » blaty kuchenne: ceramiczne » granitowe » białe Corian kerrock Staron » laminowane » sprzęt AGD » dodatki: oświetlenie » wyposażenie szafek


Zobacz zdjęcia w galerii Rad-Pol:

kuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Pol
Podobne artykuły
Kosze na śmieci Peka - przegląd rozwiązań

meble kuchenne

Kosze na śmieci Peka - przegląd rozwiązań

Podczas przygotowywania posiłków, produkujemy sporą ilość odpadów. Aby nie przeszkadzały... więcej...

Koniec z niewykorzystaną przestrzenią pod zlewem

meble kuchenne

Koniec z niewykorzystaną przestrzenią pod zlewem

W poszukiwaniu dodatkowej przestrzeni w kuchni warto rozejrzeć się, gdzie jej najwięcej marnujemy. Taką... więcej...

Metalowe uchwyty i gałki do mebli kuchennych

meble kuchenne

Metalowe uchwyty i gałki do mebli kuchennych

Oferta uchwytów meblowych firmy Amix została rozszerzona o nowe modele - nowoczesne wzory linearne... więcej...