patron działu Meble kuchenne Peka

Sposób na kuchenne szafy

data aktualizacji: 29-01-2020, 07:37 – artykuł promocyjny

Pojemne, duże szafy sprawdzają się nie tylko w sypialni czy garderobie, ale są idealnym rozwiązaniem również w kuchni. Można w nich schować wszystkie akcesoria kuchenne, naczynia i zapasy, a oprócz tego, umiejętnie dobrane do stylu i aranżacji kuchni – wizualnie świetnie się prezentują. Co zrobić, by korzystanie z nich było funkcjonalne, a wewnątrz panował ład i porządek?

Sposób na kuchenne szafy

W każdej kuchni znajdziemy mnóstwo akcesoriów, garnków, patelni i zapasów spożywczych. Co zrobić, by wszystko było schowane, ale nie upchane w ciasnych szafkach dolnych i górnych?

Coraz częściej problem przechowywania rzeczy w kuchni rozwiązuje się ustawiając pojemne szafy – wysokie szafki sięgające po sufit, zwane słupkami. Są niezwykle pakowne i w nowoczesnych kuchniach umieszcza się je w pobliżu lodówki i zabudowanego piekarnika tak, by powstała wygodna i estetyczna strefa funkcyjna, lub tuż obok blatów roboczych. Wymiary wysokich szafek są zależne od rozkładu pomieszczenia i tego, na jaką szerokość szafy możemy sobie pozwolić, jednak najbardziej funkcjonalne są te o głębokości podobnej do lodówki, czyli ok. 60 cm i szerokości co najmniej 20 cm.

Wysokie szafy kuchenne

- Szafki wysokie nie powinny kojarzyć się z tradycyjnymi kredensami, ale raczej bardzo wygodną mini spiżarnią, którą zmieścić można nawet w stosunkowo niewielkiej kuchni. Oferują bardzo dużą przestrzeń przechowywania, nieporównywalnie większą do innych szafek kuchennych, nawet tych rogowych, dlatego wydaje się, że coraz częściej będą gościć w projektach wnętrz. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS.

 

Jak korzystać z wysokich szafek?

 

Wysokie szafy kuchenne to rozwiązanie o wielu zaletach, jednak posiadają też jedną, poważną wadę. Rzeczy umieszczone w głębi lub na górnych i dolnych półkach, często są trudno dostępne, a ich wyjęcie z szafki oznacza konieczność wystawienia przedmiotów położonych płycej. To z kolei wiąże się ze stratą czasu i niepotrzebnym bałaganem. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem jest zastosowanie systemów wysuwnych, które umożliwiają dostęp do całej zawartości szafki.

- Cargo Maxi marki REJS to zestaw koszy zawieszonych na stabilnym stelażu. Wytrzymały system jezdny gwarantuje komfort wysuwania i wsuwania (a w niektórych modelach również obracania) wszystkich koszy naraz. I to nawet w przypadku w pełni obciążonego systemu. A warto dodać, że maksymalny udźwig cargo wynosi aż 90 kg. Dzięki temu możemy w nim przechowywać nawet ciężkie produkty jak cukier czy mąka. – mówi Damian Rybak.

Cargo

Systemy REJS do szafek wysokich są dostępne w kilku szerokościach – od 150 do 600 mm, więc można dopasować je do rozmiaru szafek. Co więcej, można wybrać również kosze z drucianym dnem do przechowywania produktów wymagających cyrkulacji powietrza, lub z pełnym dnem z powierzchnią antypoślizgową.

- Możliwość mocowania koszy na wybranej wysokości pozwala użytkownikowi skonfigurować Cargo Maxi zgodnie z własnymi potrzebami – tak by pomieścić i wysokie butelki, i niewielkie słoiczki, a przy tym nie zmarnować cennej powierzchni. Atrakcyjną opcją jest również możliwość zamontowania elektrycznego systemu wspomagania otwierania. Dzięki niemu wystarczy lekkie dotknięcie palcem, by cargo bezszelestnie wysunęło się z szafki. – dodaje Damian Rybak.

Więcej informacji na www.rejs.eu.


Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

meble kuchenne

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

Szkło to wdzięczny materiał w aranżacji wnętrz. Nie może zabraknąć go również w kuchni. Jego... więcej...

Co pod blat? Nóżki i podpórki

meble kuchenne

Co pod blat? Nóżki i podpórki

Urządzając kuchnię, dążymy do stworzenia wymarzonej aranżacji, łączącej walory estetyczne z funkcjonalnością.... więcej...

Pomysły na kuchenny róg

meble kuchenne

Pomysły na kuchenny róg

Kuchenne szafki narożne owiane są złą sławą. Często podaje się w wątpliwość wygodne i funkcjonalne... więcej...