Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Fototapeta w kuchni - najpiękniejsze wzory i motywy

artykuł promocyjny

Mogą być monochromatyczne lub być ozdobione ciekawym motywem, a nawet własną sztuką lub zdjęciem. Wnoszą do wnętrza różnorodność i zawsze stają się główną dekoracją ściany. Mowa o fototapetach, które w kuchni sprawdzają się doskonale, a najczęściej są wybierane na wykończenie ściany nad blatem kuchennym. Poniżej prezentujemy ciekawe, oryginalne i wyjątkowe pomysły na wykorzystanie tego materiału na ścianach w kuchni. Aranżacje z polskich domów oraz propozycje architektów wnętrz i producentów z pewnością zachwycą każdego.

Fototapeta w kuchni - najpiękniejsze wzory i motywy

fot.: Emako

Odpowiednio dobrana fototapeta potrafi zdziałać cuda. Przyciąga wzrok, sprawia, że ściana zyskuje nowy wymiar, a często też odpowiada za poprawę proporcji wnętrza nadając mu głębi. Może też być smakowitym wystrojem, który będzie stymulował nasz apetyt lub stworzy miłą atmosferę w czasie gotowania.

Fototapeta do kuchni - jakie wzory i motywy wybrać?

fot.: Uwalls.pl

Kuchnia jest pomieszczeniem wymagającym jeśli chodzi o stosowanie materiałów wykończeniowych. Fototapeta charakteryzuje się szczególnymi właściwościami, które sprawdzą się nawet przy wyższym stopniu wilgotności i temperatury. Jednym z ciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku jest fototapeta do kuchni zmywalna, którą z powodzeniem można czyścić, bez obaw o uszkodzenie.

Fototapeta z widokiem - aranżacja kuchniFototapeta w kuchni - najpiękniejsze wzory i motywyFototapeta w kuchni - najpiękniejsze wzory i motywy

fot.: Redro.pl

 

Szklane panele ścienne

 

 • przy stole - śniadanie w ładnej oprawie to nie tylko zastawa stołowa, składa się na to również otoczenie. Dekoracje na ścianie mogą mieć duży wpływ na nasz nastrój, dlatego przy stole warto wybrać motywujące motywy, pobudzającą kolorystykę, może to być również slogan zachęcający do działania.
 • na wymiar - praktycznie wszystkie projekty można zamówić na indywidualny wymiar, a nawet autorski projekt grafiki, czy zdjęcia. To ważna cecha, za którą lubimy nowoczesne kuchnie - wszystko do siebie pasuje.

 Szklane panele ścienne

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 • między szafki - przestrzeń nad blatem kuchennym to idealne miejsce na tego typu dekoracje. Przede wszystkim to reprezentacyjna część kuchni, poza tym doskonale chronią ścianę i mają ogromny wpływ na odbiór wizualny wnętrza.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 • Szklane płyty ochronne nad i na kuchenkę (płytę grzewczą) - ochronią delikatną płytę grzewczą przed mechanicznym uszkodzeniem, a w czasie gotowania mogą stać się przesłoną do zabezpieczenia ściany bezpośrednio nad kuchenką. Wnoszą do wnętrza ciekawy akcent dekoracyjny i są praktyczne - mogą służyć także jako podstawki pod gorące garnki, gdyż mają dużą odporność termiczną, a także zastąpią deskę kuchenną.

fot.: Emako

 

Fototapeta w kuchni - modne motywy i wzory

 

 • Miasto - motyw urban, city, zabytki to temat, który wciąż jest obecny na naszych ścianach. Pozwala nabrać dystansu, pokazuje naszą otwartość i inspiruje. Ten motyw upodobali sobie głównie ludzie młodzi, z pasją, którzy są ciekawi świata i zapraszają go do swoich wnętrz.

fot.: Emako - marzysz by mieszkać w Nowym Jorku lub codziennie chcesz się czuć jak mieszkaniec wielkiej metropolii - za sprawą nadruku na szklanym panelu wystarczy podróż do kuchni by przenieść się do wybranego miasta świata

MikołajskaSTUDIO motyw miast

fot.: MikołajskaSTUDIO - fototapeta z motywem miasta

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 • Krajobrazy - namiastka natury we własnej kuchni pomaga nabrać dystansu i poczuć się błogo. Krajobrazy, czy to górskie, nadmorskie, czy zwykłej łąki są mile widziane ze względu na bardzo silny trend wprowadzania natury do naszych wnętrz. 

Fototapeta las we mgle

fot.: Uwalls.pl

Fototapeta do kuchni - góry i woda

fot.: Uwalls.pl

 • Rośliny - kwiaty, trawy, drzewa, ale także zbliżenia na liście zawsze wnoszą do wnętrza element radosny, który ożywia i dodaje wigoru. Często jest też połączony z zielenią, której w kuchni nie powinniśmy żałować. Kojarzący się z naturą, świeżością, szczęściem potrafi nastroić pozytywnie od samego rana.

fot.: Emako - uwielbiasz spędzać czas na łonie natury - wykorzystaj panel ścienny w soczystej zieleni i czerp energię z otoaczjacego Cię świata, jak rośliny

Pracownia MGN

fot.: Pracownia MGN - fototapeta z motywem liści

Fototapeta zwisające kwiaty nad blatem kuchennym

fot.: Uwalls.pl

 • Napisy - hasło, przysłowie, miłe słowo na powitanie, dowcip, bon mot....możliwości jest wiele by zmienić zwykłą ściane w zabawne lub obwieszczenie lub życiową mądrość, która nam przyświeca każdego dnia. To zawsze trafne posunięcie jeśli chcemy stworzyć coś wyjątkowego, zwłaszcza jeśli użyte hasła będą naszego autorstwa...

Fototapeta w kuchni - najpiękniejsze wzory i motywyFototapeta w kuchni - najpiękniejsze wzory i motywy

fot.: Redro.pl

 • Motywy kulinarne - słodycze, kawa, jedzenie często wybierane są na ozdobę ścian. Pobudzają apetyt, stwarzają nastrój do rozmowy niczym w kawiarni. Tego typu dekoracje mają uniwersalny charakter wynikający z kolorystyki - brązy, beże.

fot.: Emako - miłośnicy kawy docenią wyjątkowość zbliżenia na ziarno tej wyjątkowej rośliny, czy unoszącą się nad filiżanką strużkę, którą niemal czujemy wszystkimi zmysłami

 • Owoce i warzywa - świeżo i soczyście na ścianie może być za sprawą jabłka, pomidora lub innych warzyw i owoców. Zbliżenie, a może kompozycja... każdy może znaleźć coś dla siebie.

fot.: Emako

 • Struktury - fale, pikowania i inne efekty 3D doskonale wpisują się w panującą modę na przestrzenne motywy dekoracyjne. Z pewnością taki układ sprawdzi się w przypadku gładkich frontów pozbawionych uchwytów.


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Emako, Redro.pl, Uwalls.pl, MikołajskaSTUDIO, Pracownia MGNFacebook
Instagram