patron działu Meble kuchenne Peka

Uchwyty do szafek

data aktualizacji: 18-01-2017, 09:56 – artykuł promocyjny

Uchwyty, gałki i klamki, a także niewidoczne mechanizmy otwierania szafek kuchennych to bardzo istotny element wykończeniowy mebli. Ten istotny szczegół może podkreślić urok szafek lub nadać stylu naszej aranżacji. Dodatkowo wpływają na funkcjonalność i komfort korzystania z mebli kuchennych.
 

Uchwyty do szafek

Rodzaje uchwytów kuchennych

 

Uchwyty generalnie można podzielić na górne i dolne oraz zewnętrzne i ukryte. W zależności od stylu i indywidualnych upodobań uchwyty mogą być małe, skromne i proste w formie lub wytworne, okazałe i przykuwające uwagę. Rodzaj, kształt i kolor powinny współgrać z ogólnym wystrojem kuchni. Gałki mogą również stanowić swoiste działo sztuki o niepowtarzalnym artystycznym wyglądzie.

Aranżacja kuchni - Patrycja P (2)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - kwadratowe gałki w meblach kuchennych stanowiące element dekoracyjny gładkiego wykończenia frontów. W drugiej aranżacji postawiono na uchwyty retro, które dodatkowo zostały zróżnicowane na górne gałki i dolne klamki

Klasyczne uchwyty do szafek - seria NAPOLI ALRA seria uchwytów do szafek SOLANA - seria uchwytów do szafek

fot.: GTV

Nowoczesny charakter uzyskamy stosując elementy chromowane i aluminiowe montowane wzdłuż całej długości frontu. W sprzedaży dostępne są sztangi do samodzielnego przycinania, które wpuszcza się w krawędź płyty o wyprofilowanym zagłębieniu służącym do wygodnego otwierania.

fot.: Uchwyty w postaci aluminiowych profili wkomponowanych w powierzchnię frontów idealnie pasują do nowoczesnych mebli - konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Jest to inspiracja zaczerpnięta ze współczesnego designu ukierunkowanego na układy linearne o przebiegu poziomym i pionowym.
 

Aranżacja kuchni - Irena B (3)Aranżacja kuchni - Basia K (5)

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze kuchnie" - te same uchwyty możemy zamontowac poziomo lub pionowo w zależności jak później dana szafka będzie się otwierać

 

Frezowanie

 

Frezowania w meblach kuchennych dają poczucie pozbycia się uchwytów. Gładka powierzchnia bez elementów odstających jest niezwykle praktyczna i stylowa. Łatwo utrzymać czystość tak wypreparowanej powierzchni. Frezowania zamiast standardowych uchwytów są także niezwykle eleganckie i funkcjonalne. Idealnie również się wpisują w panujący trend minimalizmu.


fot.: Frezowania frontów kuchennych stanowią praktyczny system otwierania szafek oraz urozmaicają gładkie powierzchnie drzwiczek - konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

Tip on

 

Drzwiczki bez uchwytów - czy to jest możliwe? Współczesne wzornictwo ułatwia kreowanie najrozmaitszych rozwiązań, które są odzwierciedleniem panujących trendów, a dodatkowo ułatwiają życie. System nazywany tip on polega na mechanicznym wspomaganiu otwierania, które następuje po lekkim naciśnięciu powierzchni drzwiczek lub szuflad. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wysiłku. Układ tip on składa się z odbojnika schownego we wnętrzu mebli, który gwarantuje bezuchwytowe otwieranie szafek.

Kuchnia bezuchwytowa
fot.: Rad-Pol

Takie rozwiązanie może być stosowane zarówno w szafkach górnych jak i dolnych, ale w pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci lepszym rozwiązaniem jest system łączony, czyli na przykład mechanizm tip on w górnej zabudowie, a w dolnej frezowane uchwyty.

 

Cichy domyk

 

Meble wyposażone w odbojniki spowalniające i amortyzujące ruch posiadają funkcję cichego domyku. Mechaizm uaktywnia się w końcowej fazie domknięcia. Za sprawą okucia dociągającego i spowalniającego szufladę mebel ten zamyka się cicho i łagodnie.

Półki na prowadnicach typu cargo do mebli kuchennych

fot.: Peka        

 

Uchwyty meblowe retro

 

Uchwyty do mebli kuchennych w stylu retro stanowią element dekoracyjny, niczym biżuteria dla człowieka. Jest to rozwiązanie idealnie wpisujące się w stylistyke kuchni angielskiej, rustykalnej, prowansalskiej itp. Uchwyt retro zawsze jest w modzie.  
 

fot.: Rad - Pol

 

uchwyt meblowy retro Amix uchwyt meblowy retro Amixuchwyt meblowy retro Amix

fot.: Amix 

 

Uchwyty meblowe porcelanowe
 

Porcelanowe uchwyty do mebli łączą w sobie tradycyjne kształty, delikatne kolory oraz zdobienia w postaci kłosów zbóż czy kwiatów. Tego typu porcelanowe wykończenia sprawdzą się jako wykończenie drewnianych mebli w aranżacjach kuchni nawiązującej do stylu angielskiego. Uchwyty wykonane są z białej lub kremowej porcelany wykończonej elementami metalowymi w kolorze starego złota czy stali szlachetnej.

Uchwyt porcelanowy UP-WP0728-P GTV Uchwyt porcelanowy do mebli UP-WP0728-B GTV
fot.: Uchwyty meblowe porcelanowe wykończone elementami metalowymi w kolorze starego złota - GTV
Uchwyt porcelanowy up002-96-c131 Amix Uchwyt meblowy porcelanowy up007 Amix
fot.: Uchwyty meblowe porcelanowe w wykończeniem ze stali szlachetnej - Amix 

 

 

Gałki meblowe


Gałki meblowe są świetną alternatywą dla wszelkiego typu uchwytów. Te niewielkie akcesoria są w stanie odmienić wygląd każdego mebla. To idealny sposób by małym kosztem odświeżyć wygląd kuchni. Ich prosta forma połączona z ciekawym designem powodują, że doskonale komponują się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych rozwiązaniach. Gałki porcelanowe ze zdobieniem to prosty sposób na to by nadać meblom rustykalnego charakteru.

 

http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/galka_retro_do_mebli_gr046_amix_170616.jpg http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/galka_do_mebli_retro_gr047_amix_170616.jpg http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/galka_meblowa_porcelanowa_gp010_amix_170616.jpg http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/galka_porcelanowa_do_mebli_gp003_amix_170616.jpg
fot.: Gałki meblowe retro - Amix fot.: Gałki meblowe porcelanowe - Amix
http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/galka_meblowa_znalowa_g011_amix_170616.jpg http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/galka_meblowa_znalowa_g028_amix_170616.jpg http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/galka_meblowa_US-GSA_gtv_170616.jpg http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/galka_do_mebli_GZ-CRPC_-A1_gtv_170616.jpg
fot.: Gałki meblowe znalowe - Amix fot.: Dekoracyjne gałki meblowe - GTV

 


Jak dobrać uchwyty do szafek

 

  • uwagę należy zwrócić na rodzaj materiału, z jakiego wykonane są nasze meble. Z racji właściwości poszczególnych tworzyw inne uchwyty zaleca się w meblach fornirowanych niż lakierowanych itd. Właściwości te wynikają m.in. z grubości frontów, do których mocujemy uchwyty
  • im prostszy krój uchwytu, tym łatwiej dbać o ich czystość i pielęgnację frontów szafek
     

Kuchnia Angielska Rad-Pol

  fot.: Rad - Pol - klasyczny uchwyt mosiężny do mebli w stylu angielskim

  • w minimalistycznych meblach kuchennych warto wprowadzić element, który nada im klasy i wdzięku. Może to być gałka wysadzana drobnymi kamieniami, które będą sie mienić w świetle, czy małe szklane gałki - klejnoty
     

gałka meblowa kryształowa Amixgałka meblowa kryształowa Amix

fot.: Amix

 Przeczytaj także: Nowoczesne mechanizmy w meblach kuchennych


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Amix, Peka, Rad - Pol, Max Kuchnie, GTVPodobne artykuły
Klasyka czy nowoczesność

meble kuchenne

Klasyka czy nowoczesność

Zgodnie z przekonaniem, że funkcjonalność życie ułatwia, a estetyka je uprzyjemnia, Dział Kuchni firmy... więcej...

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

meble kuchenne

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

Szkło to wdzięczny materiał w aranżacji wnętrz. Nie może zabraknąć go również w kuchni. Jego... więcej...

Studio mebli kuchennych GERO-Detal

meble kuchenne

Studio mebli kuchennych GERO-Detal

Firma GERO-Detal serdecznie zaprasza wszystkich do swojego studia mebli kuchennych z Wolsztyna, mieszczącego... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj