Nowa polityka prywatności i plików Cookies             nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   fachowcybudowlani.pl

patron działu Meble kuchenne Peka

Uchwyty do szafek

data aktualizacji: 19-04-2016, 13:16

Uchwyty, gałki i klamki, a także niewidoczne mechanizmy otwierania szafek kuchennych to bardzo istotny element wykończeniowy mebli. Ten istotny szczegół może podkreślić urok szafek lub nadać stylu naszej aranżacji. Dodatkowo wpływają na funkcjonalność i komfort korzystania z mebli kuchennych.
 

Uchwyty do szafek

Rodzaje uchwytów kuchennych

 

Uchwyty generalnie można podzielić na górne i dolne oraz zewnętrzne i ukryte. W zależności od stylu i indywidualnych upodobań uchwyty mogą być małe, skromne i proste w formie lub wytworne, okazałe i przykuwające uwagę. Rodzaj, kształt i kolor powinny współgrać z ogólnym wystrojem kuchni. Gałki mogą również stanowić swoiste działo sztuki o niepowtarzalnym artystycznym wyglądzie.

Aranżacja kuchni - Patrycja P (2)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - kwadratowe gałki w meblach kuchennych stanowiące element dekoracyjny gładkiego wykończenia frontów. W drugiej aranżacji postawiono na uchwyty retro, które dodatkowo zostały zróżnicowane na górne gałki i dolne klamki

Klasyczne uchwyty do szafek - seria NAPOLI ALRA seria uchwytów do szafek SOLANA - seria uchwytów do szafek

fot.: GTV

Nowoczesny charakter uzyskamy stosując elementy chromowane i aluminiowe montowane wzdłuż całej długości frontu. W sprzedaży dostępne są sztangi do samodzielnego przycinania, które wpuszcza się w krawędź płyty o wyprofilowanym zagłębieniu służącym do wygodnego otwierania.

fot.: Uchwyty w postaci aluminiowych profili wkomponowanych w powierzchnię frontów idealnie pasują do nowoczesnych mebli - konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Jest to inspiracja zaczerpnięta ze współczesnego designu ukierunkowanego na układy linearne o przebiegu poziomym i pionowym.
 

Aranżacja kuchni - Irena B (3)Aranżacja kuchni - Basia K (5)

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze kuchnie" - te same uchwyty możemy zamontowac poziomo lub pionowo w zależności jak później dana szafka będzie się otwierać

 

Frezowanie

 

Frezowania w meblach kuchennych dają poczucie pozbycia się uchwytów. Gładka powierzchnia bez elementów odstających jest niezwykle praktyczna i stylowa. Łatwo utrzymać czystość tak wypreparowanej powierzchni. Frezowania zamiast standardowych uchwytów są także niezwykle eleganckie i funkcjonalne. Idealnie również się wpisują w panujący trend minimalizmu.


fot.: Frezowania frontów kuchennych stanowią praktyczny system otwierania szafek oraz urozmaicają gładkie powierzchnie drzwiczek - konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 

Tip on

 

Drzwiczki bez uchwytów - czy to jest możliwe? Współczesne wzornictwo ułatwia kreowanie najrozmaitszych rozwiązań, które są odzwierciedleniem panujących trendów, a dodatkowo ułatwiają życie. System nazywany tip on polega na mechanicznym wspomaganiu otwierania, które następuje po lekkim naciśnięciu powierzchni drzwiczek lub szuflad. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wysiłku. Układ tip on składa się z odbojnika schownego we wnętrzu mebli, który gwarantuje bezuchwytowe otwieranie szafek.

Kuchnia bezuchwytowa
fot.: Rad-Pol

Takie rozwiązanie może być stosowane zarówno w szafkach górnych jak i dolnych, ale w pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci lepszym rozwiązaniem jest system łączony, czyli na przykład mechanizm tip on w górnej zabudowie, a w dolnej frezowane uchwyty.

 

Cichy domyk

 

Meble wyposażone w odbojniki spowalniające i amortyzujące ruch posiadają funkcję cichego domyku. Mechaizm uaktywnia się w końcowej fazie domknięcia. Za sprawą okucia dociągającego i spowalniającego szufladę mebel ten zamyka się cicho i łagodnie.

Półki na prowadnicach typu cargo do mebli kuchennych

fot.: Peka        

 

 

Uchwyty meblowe retro

 

Uchwyty do mebli kuchennych w stylu retro stanowią element dekoracyjny, niczym biżuteria dla człowieka. Jest to rozwiązanie idealnie wpisujące się w stylistyke kuchni angielskiej, rustykalnej, prowansalskiej itp. Uchwyt retro zawsze jest w modzie.  
 

fot.: Rad - Pol

 

uchwyt meblowy retro Amix uchwyt meblowy retro Amixuchwyt meblowy retro Amix

fot.: Amix 

 


Jak dobrać uchwyty do szafek

 

  • uwagę należy zwrócić na rodzaj materiału, z jakiego wykonane są nasze meble. Z racji właściwości poszczególnych tworzyw inne uchwyty zaleca się w meblach fornirowanych niż lakierowanych itd. Właściwości te wynikają m.in. z grubości frontów, do których mocujemy uchwyty
  • im prostszy krój uchwytu, tym łatwiej dbać o ich czystość i pielęgnację frontów szafek
     

Kuchnia Angielska Rad-Pol

  fot.: Rad - Pol - klasyczny uchwyt mosiężny do mebli w stylu angielskim

  • w minimalistycznych meblach kuchennych warto wprowadzić element, który nada im klasy i wdzięku. Może to być gałka wysadzana drobnymi kamieniami, które będą sie mienić w świetle, czy małe szklane gałki - klejnoty
     

gałka meblowa kryształowa Amixgałka meblowa kryształowa Amix

fot.: AmixOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Amix, Peka, Rad - Pol, Max Kuchnie, GTV


Podobne artykuły
Cargo włoskie typu nerka firmy SIGE

meble kuchenne

Cargo włoskie typu nerka firmy SIGE

AMIX jest jedynym w Polsce dystrybutorem renomowanej firmy SIGE. W bogatej ofercie firmy znajdują się między... więcej...

Szkło w wykończeniach kuchennych

meble kuchenne

Szkło w wykończeniach kuchennych

Szkło jako materiał wykończeniowy gości w kuchni od dawna. Nowe sposoby produkcji i obróbki tego... więcej...

Logistyka w kuchni - wyciągi wysokie

meble kuchenne

Logistyka w kuchni - wyciągi wysokie

Wiele systemów stosowanych w nowoczesnych meblach kuchennych ułatwia funkcjonowanie w kuchni i pomaga... więcej...


Partnerzy


logo Teka     logo Peka

Colorimo Rejs

logo Aurora Technika Świetlna    

Nasze Serwisy: