konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Emako

Rosenthal - ponad 130 lat pasji do porcelany

data aktualizacji: 23-11-2016, 11:50 – artykuł promocyjny

Rosenthal - ponad 130 lat pasji do porcelany

Historia manufaktury Rosenthal zaczyna się dość intrygująco: od popielnicy, którą Philip Rosenthal zaprojektował jako koneser wybornych cygar. Ośmielony sukcesem, skupił się na produkcji serwisów. Manufaktura założona przez Rosenthala ponad 130 lat temu w bawarskim Selb jest dziś jedną z najbardziej charakterystycznych marek związanych z kulturą stołu, cieszącą się uznaniem i renomą w branży porcelany.

Najlepiej rozpoznawalny serwis z linii Rosenthal Classic i swego rodzaju wizytówka marki to zaprojektowany w 1916 roku zestaw „Biała Maria”. Jego lekko zgeometryzowana forma podkreślona delikatnym reliefem już od prawie 100 lat cieszy się ogromną popularnością wśród wielbicieli porcelany. Co więcej, serwis jest najbardziej rozbudowanym w ofercie Rosenthal, w skład którego wchodzi ponad 120 elementów. Łącząc tradycję z nowoczesnym podejściem do kultury stołu, współczesna „Biała Maria” daje możliwość kompletowania serwisów herbacianych, kawowych oraz obiadowych i poszerzania ich o elementy mniej tradycyjne, jak np. talerz do pizzy czy kubek (najbardziej tradycyjnym sposobem podawania herbaty czy kawy jest przecież filiżanka).

Rosenthal - serwis z kolekcji Rosenthal Classic - SanssouciRosenthal - porcelana

Rosenthal - porcelana z kolekcji Biała MariaRosenthal - porcelana z kolekcji Biała MariaRosenthal - porcelana z kolekcji Biała Maria


Ewolucja serwisu „Biała Maria” doskonale odzwierciedla charakter manufaktury, która dynamicznie podąża za zmianami zachodzącymi w sposobie podawania potraw, a co więcej - często wytycza również kierunek tych zmian. Rosenthal zawdzięcza ten innowacyjny charakter działalności Phillipa Rosenthala Juniora - syna założyciela manufaktury. W latach 60. XX wieku właśnie z jego inicjatywy powstał dział Rosenthal Studio-Line, skoncentrowany na nowoczesnym podejściu do porcelany.
 

Rosenthal - porcelanaRosenthal - porcelanaRosenthal - porcelana


Do tej pory współpracę z Rosenthal Studio-Line podjęło blisko 200 autorów o światowej sławie. Wśród nich wymienić należy m.in. projektantów takich jak Walter Gropius, Timo Sarpaneva czy Jasper Morrison, artystów z Salvadorem Dalí i Andy Warhol’em na czele czy jedną z najbardziej znanych współczesnych designerek -  Hiszpankę Patricię Urquiolę.
 

Rosenthal Studio Line - wazonyRosenthal Studio Line - Warhol - EMPIRE - kubki w opakowaniu

Rosenthal  - wazonyRosenthal - wazonyRosenthal - wazony


Lata 90. XX wieku to moment, w którym nawiązano współpracę z Giannim Versace - „królem mody włoskiej”. Jej efektem są kolekcje porcelany, szkła i sztućców o bogatej dekoracji, odwołującej się do świata antycznego. Grecki meander i głowa meduzy to charakterystyczne motywy zdobiące kolekcje „Rosenthal meets Versace”. Wyrafinowana elegancja i niepowtarzalny wyraz każdego z przedmiotów sygnowanych znakiem greckiej meduzy sprawiają, że kolekcja cieszy się dużym uznaniem koneserów. 

 

Rosenthal porcelanaRosenthal porcelanaRosenthal porcelana

 

Nieustanne poszukiwanie nowych form i dekoracji oraz łączność z najnowszymi trendami ze świata designu, sprawiają, że produkty Rosenthal to współczesne dzieła sztuki użytkowej. Fenomen tej marki to bez wątpienia wysoka jakość, szacunek dla tradycji i ciągła potrzeba nowych eksperymentów. To właśnie dzięki temu Rosenthal od lat gości na stołach urządzonych w najróżniejszym stylu.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Rosenthal PolskaPodobne artykuły
Świąteczny czas

akcesoria kuchenne

Świąteczny czas

Jest taki czas, którego magia sprawia iż łączą się dłonie i radują serca. Święta Bożego Narodzenia... więcej...

Foremki do wypieków Guardini - wysoka jakość w nowoczesnej formie

akcesoria kuchenne

Foremki do wypieków Guardini - wysoka jakość...

Guardini S.P.A. - będąc niekwestionowanym liderem we Włoszech, jest także jednym z największych europejskich... więcej...

Domowe pączki - przydatne akcesoria

akcesoria kuchenne

Domowe pączki - przydatne akcesoria

Wypiek domowych pączków to zadanie dla cierpliwych. Zakup kilku akcesoriów może jednak znacznie... więcej...


Partnerzy

Ergo International sp zo.o.    Emako

      logo Deante

Partner serwisu Fiskars  logo Teka

   logo Peka       logo Helios

   Franke

Ronic  Electrolux

Kuchinox  Laveo

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022