tesa

Jaki wybrać parowar, szybkowar i wolnowar

data aktualizacji: 05-06-2018, 06:23 – artykuł promocyjny

Jaki wybrać parowar, szybkowar i wolnowar

We współczesnych czasach zapanowała moda na zdrowe odżywianie. Życie w szybkim tempie sprawiło, że producenci żywności również zaczęli produkować tzw. ,,śmieciowe’’ jedzenie, które jest nie zdrowe i niesie za sobą duże zagrożenie zachorowania na jedną z wielu chorób cywilizacyjnych. Aby zdrowo gotować należy zapoznać się z tymi trzema urządzeniami: parowarem, szybkowarem oraz wolonowarem.


Sprawdź koniecznie >> Zdrowe odżywianie - przydatne akcesoria

 

Budowa

 

  • Parowar składa się z podstawy ze zbiornikiem na wodę, pojemników, tacek na składniki oraz pokrywy.
  • Szybkowar wygląda jak zwykły gruby garnek z pokrywką. Urządzenie jest ciśnieniowe i wyposażone w specjalne zawory bezpieczeństwa.
  • Wolnowar składa się z dwóch elementów: misy ceramicznej z pokrywą, do której wkłada się potrawę oraz obudowy, do której podczas gotowania wkładamy misę.
     

parowar Russell Hobbs

fot.: zestaw garnków Edenberg do gotowania na parze oraz parowar Russell Hobbs

 

Zasada działania


Gotowanie w parowarze jest niezwykle proste, do miski umieszczonej na samym dole wlewamy wodę, produkty które chcemy ugotować kładziemy na półkach, przykrywamy pokrywą. Podłączamy urządzenie do prądu, a unosząca się do góry para gotuje produkty.

Gotowanie w szybkowarze polega na umieszczeniu potraw w naczyniu i przykryciu go pokrywą. Naczynie stawiamy na kuchence, w środku wzrasta ciśnienie pary wytworzonej z wody, która była zawarta w produktach. Urządzenie jest bardzo szczelne. Gotowanie przebiega w bardzo wysokim ciśnieniu.

W wolnowarze potrawy gotują się około 8 do 10 godzin, w temperaturze nie przekraczającej 80 stopni, potrawy nie są doprowadzane do wrzenia, dzięki temu zachowują swój aromat.

 

Russell Hobbs  - wolnowar

fot. Russell Hobbs - wolnowar Cook@Home


Zalety

 

Zaletą wszystkich trzech urządzeń jest gotowanie zdrowych potraw. Gotowanie na parze sprawia, że potrawy nie tracą swoich właściwości odżywczych oraz witamin, w parowarze możemy gotować praktycznie wszystko począwszy od warzyw po ryby, mięsa i kasze.

Wolnowar dzięki temu, że potrawy gotują się w nim kilka godzin sprawia, że są ona bardzo aromatyczne i mają wspaniały smak. Jest idealny do gotowania bigosu oraz gulaszy. Szybkowar sprawia, że gotowanie skraca się do minimum, potrawy są niezwykle smaczne.

Jaki wybrać parowar, szybkowar i wolnowar

fot.: Europ24 - szybkowary

 

 

Wady

 

Wadą parowaru może być jedynie to, że jest urządzeniem, które zajmuje sporo miejsca w kuchni, poza tym urządzenie to nie ma żadnych ukrytych wad. Gotowanie w szybkowarze jest również bardzo proste i jedyną jego wadą jest niebezpieczeństwo rozszczelnienia. Należy kupować szybkowary znanych i renomowanych firm. Wolnowar nie posiada wad, jeśli dokładnie zapoznamy się z instrukcją użytkowania gotowanie w nim będzie jedynie przyjemnością.

Kupując jedno z tych trzech urządzeń mamy pewność że nasza kuchnia jest smaczna oraz przede wszystkim zdrowa. Warto zakupić urządzenie, które pozwoli nam na przygotowywanie potrwa pełnych witamin i składników odżywczych dla naszej rodziny. Wybierając je, wybieramy zdrowie dla nas oraz naszej rodziny.  

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, MM
Zdjęcia: Adler, Russell Hobbs, Europ24


Podobne artykuły
Jakie naczynia do mikrofalówki

porady

Jakie naczynia do mikrofalówki

Kuchenka mikrofalowa służy do szybkiego podgrzewania gotowych potraw, rozmrażania, a w szczególnych... więcej...

Głębokość komory zlewozmywaka a rodzaj baterii

porady

Głębokość komory zlewozmywaka a rodzaj baterii

Kupując baterię kuchenną, mamy do wyboru krany ścienne oraz stojące, czyli montowane na zlewie. Jest... więcej...

Jak zorganizować wygodną i praktyczną garderobę?

porady

Jak zorganizować wygodną i praktyczną garderobę?

Optymalny dostęp do całej zawartości oraz system sprzyjający utrzymaniu porządku. To cechy najbardziej... więcej...