Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Drewniana podłoga - jaki wzór i kolor wybrać

artykuł promocyjny

Drewniana podłoga zawsze wygląda elegancko i jest efektowna. Jednak przy jej układaniu powinniśmy uwzględnić kilka czynników. Wzór ułożenia oraz dominująca kolorystyka, w tym takie cechy jak ilość i wielkość sęków zależą od właściwości danego gatunku drewna i warto to rozważyć ze względu na wielkość i warunki optyczne panujące w pomieszczeniu.

Drewniana podłoga - jaki wzór i kolor wybrać
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Kolor i faktura drewnianej podłogi — najnowsze trendy

 

Podłoga to jedna z największych płaszczyzn, która decyduje o wyglądzie danego pomieszczenia. Musi współgrać z pozostałymi elementami wykończeniowymi, ale to właśnie ona często stanowi bazę aranżacji — układamy ją na lata i powinna pasować do charakteru wnętrza, stylu panującego w danym domu, czy wreszcie wielkości pomieszczenia i tego, czy jest w nim dużo naturalnego oświetlenia.

FINISHDESKA w otwartej przestrzeni nowoczesnego domu

FINISHDESKA w otwartej przestrzeni nowoczesnego domu

Drewno samo w sobie jest modne, ponadczasowe i eleganckie. Sprawdza się w każdym wydaniu — sprzyja klasycznym nurtom oraz idealnie komponuje się z nowoczesnością. Może być zastosowane w wersji naturalnej z chropowatością i wyczuwalną strukturą, co się wyjątkowo dobrze sprawdza w stylistyce loft, modern oraz rustykalnej, ale także jako gładkie i delikatne powierzchnie miło widziane przy wnętrzach skandynawskich, minimalistycznych oraz stawiających na błysk. Drewo, może występować również w wersji bielonej lub barwionej na dowolny kolor, w tym również węglowy, szczotkowanej, czyli z niejednolitą i naturalną strukturą, z fazowaniem lub bez. Duże znaczenie dla ogólnego wyglądu podłogi mają również sęki. Ten naturalny element każdego drewna ma wiele uroku i wpływa na unikatowość każdej deski. W najnowszych trendach stawia się na wyraźną, jak najbardziej naturalną strukturę drewna.

Kolor i faktura drewnianej podłogi - najnowsze trendy

FINISHDESKA Dąb Antyk szczotkowany z wizualnym efektem celowego postarzenia drewna

 

Wykończenia podłóg drewnianych - co się sprawdza najlepiej

 

Stawiając na drewnianą podłogę, tworzymy charakter wnętrza. O wyglądzie decyduje jednak nie tylko kolor drewna, ale również sposób jego ułożenia. W zależności od dysponowanej przestrzeni, naszych indywidualnych upodobań oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć, deski można układać klasycznie, jako wzór jodły francuskiej lub angielskiej, a także we wzór cegiełki, podwójnej cegiełki, w kwadraty, czy w wersji podłoga okrętowa. Możliwe jest również łączenie różnych gatunków drewna na jednej powierzchni.

FINISHDESKA Jodła francuska dąb Caffe latte to klasyczna forma, która cieszy się coraz większą popularnością

FINISHDESKA Jodła francuska dąb Caffe latte to klasyczna forma, która cieszy się coraz większą popularnością

Wszystkie produkty FINISHPARKIET i FINISHDESKA dostępne są w wersjach lakierowanych oraz olejowoskowanych. Do ich wykończenia wykorzystano olejowosk firmy Osmo. Są to jedyne na polskim rynku podłogi, które posiadają aż 3 warstwy tego oleju. Olej jest nakładany maszynowo oraz utwardzany promieniami UV. Wykończenie podłogi warstwą ochronną z lakieru gwarantuje efekt „świecącej” powłoki i daje wrażenie lodowej tafli. Z kolei olejowosk bardziej oddaje naturalny rysunek deski, podkreślając unikalny charakter każdego elementu.

FINISHDESKA z widocznymi sękami oraz fazowanymi krawędziami

FINISHDESKA z widocznymi sękami oraz fazowanymi krawędziami

Układając podłogę z drewna, warto określić kierunek padania światła i poszczególne deski ułożyć zgodnie z nim, gdyż padające w taki sposób światło podkreśla walory estetyczne drewna. Warto dopasować rodzaj i barwę podłogi do przeważającej w danym pomieszczeniu kolorystyki. Sposób układania podłogi zależy od rodzaju drewna i jego właściwości fizycznych (głównie jest to współczynnik skurczu).
 


Im twardsze drewno, tym mniej kurczliwe, czyli lepiej znosi bardziej wymagające wzory typu cegiełka na dużych powierzchniach. Zaliczamy do nich gatunki egzotyczne oraz rodzime typu dąb, klon, czereśnia.


 

Podłoga z drewna - do jakich pomieszczeń, wybór wzoru

 

Drewniane podłogi Finishparkiet produkowane są w wielu wariantach wykończenia. Wybór prawdziwego drewna sprawia, że podłoga zawsze będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Ten surowiec sprawia, że podłoga oddycha, pracuje i reaguje na bodźce. Odpowiednio zadbana będzie zachwycać urokiem przez wiele lat. Możliwe jest zastosowanie jej we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych oprócz łazienek.

FINISHDESKA wzór cegiełka - zapewnia klasyczne wykończenie podłogi, sprawdza się w każdej aranażacji

FINISHDESKA wzór cegiełka - zapewnia klasyczne wykończenie podłogi, sprawdza się w każdej aranażacji

W klasycznej wersji na podłodze w dużym pokoju lub w przestrzeni otwartej typu open space doskonale prezentuje się podłoga z ciekawym wzorem. Deski z efektem postarzania w wyniku szczotkowania nabierają jeszcze większej wyrazistości z zaznaczonym usłojeniem i układem włókien. Ciekawy efekt aranżacyjny osiągniemy, stosując deski na podłodze i ścianie.


Wzory ułożenia desek na podłodze warto dopasować do kształtu i wielkości pomieszczenia – im mniejszy pokój, tym prostszy wzór.

FINISHDESKA XXL w wersji na podłodze i ścianie to nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz

FINISHDESKA XXL w wersji na podłodze i ścianie to nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz

Trzeba jednak pamiętać, że o ostatecznym wyglądzie podłogi w dużej mierze decyduje prawidłowe ułożenie poszczególnych elementów oraz wybór podłóg najwyższej jakości. Ma to ogromny wpływ na aspekty związane z jej trwałością i funkcjonalnością.
 

Kontakt w sprawie produktów:

FINISHPARKIET Fabryka Parkietu sp. z o. o. sp. k.
ul. Grunwaldzka 61
13-300 Nowe Miasto Lubawskie
tel. +48 56 474 26 62
www: www.finishparkiet.com.pl
mail: wyślij wiadomośćproducent parkietu i podłóg drewnianych

Zobacz zdjęcia w galerii FINISHPARKIET:

FINISHPARKIETFINISHPARKIETFINISHPARKIETFINISHPARKIETFINISHPARKIET

FINISHPARKIET Facebook   FINISHPARKIET instagram   Youtube FINISHPARKIET

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram