Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Szkło do kuchni - jakie wybrać

artykuł promocyjny

Szkło to piękno, które nie przemija. Poza tym jako materiał wykończeniowy gwarantuje nam trwałość na lata. Jeśli dodatkowo spersonalizujemy je za pomocą zdjęć zyskamy niepowtarzalną dekorację. Zalet stosowania szkła jest bardzo wiele, dlatego bardzo często trafia ono do przestrzeni domowych. Szeroki wybór i duże możliwości aranżacyjne sprzyjają szklanym inspiracjom.

Szkło do kuchni - jakie wybrać
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Szkło w kuchni - czystość i elegancja

Jest wiele sposobów na wykończenie ścian w kuchni. Jednym z nich jest wykorzystanie szkła. Szkło w kuchni to nowoczesne rozwiązanie, po które chętnie sięgają projektanci i architekci wnętrz. Aranżacja wnętrza ze szkłem nabiera wrażenia elegancji i lekkości. Oprócz uroków dekoracyjnych, za wykorzystaniem szkła przemawiają również względy praktyczne. Ściany w kuchni narażone są bowiem nie tylko na zabrudzenia czy zachlapania wodą lub tłuszczem, ale również na działanie niekorzystnych warunków, takich jak wysoka temperatura czy wilgoć. Okładzina musi więc być trwała i odporna oraz łatwa do utrzymania w czystości. Szkło, dzięki idealnie gładkiej powierzchni, pozbawionej fug, zapewnia łatwość czyszczenia. 

fot.: Aranżacja wnętrza ze szkłem nabiera elegancji i lekkości: okładzina ścienna Colorimo Sati Bazaltowy 7M21. Fronty meblowe Colorimo Cappuccino 1M19

Szkło to dobre rozwiązanie do kuchni otwartych, połączonych z pokojem dziennym. Taki typ zabudowy wymaga jednak większej dyscypliny w urządzaniu i dobieraniu wyposażenia - musi ono bowiem współgrać z wystrojem wnętrza, na które kuchnia się otwiera. Szkło w takiej sytuacji jest mniej charakterystycznym elementem niż płytki i łatwiej połączyć pomieszczenia o różnych funkcjach w jedną całość stylistyczną.


Szkło w kuchni - czy warto?

Zastanawiając się nad wyborem szkła do kuchni musimy rozważyć wszystkie aspekty tego rozwiązania. Dla każdego bowiem ważne są inne kwestie. Jedni stawiają przede wszystkim na estetykę, natomiast dla innych ważne są względy praktyczne.

Zalety:

 • szkło jest odporne na wilgoć, promienie UV i wysoką temperaturę
 • ma dużą trwałość
 • niezwykłe możliwości aranżacyjne,
 • łatwość utrzymania w czystości gładkich powierzchni szklanych bez fug
 • odpowiednio dobrane i przyklejone szkło jest bezpieczne


Szkło zyskuje na popularności i coraz częściej pojawia się w kuchniach. Może być stosowane na różnych powierzchniach.
 

Szkło COLORIMO idealnie nadaje się do:

 • frontów meblowych,
 • do drzwi przesuwnych,
 • jako blaty meblowe,
 • jako okładzina ścienna - szklane ekrany zamiast płytek ceramicznych
   

szkło Colorimo - aranżacja kuchni

fot.: Aranżacja kuchni z wykorzystaniem szkła Colorimo: okładzina ścienna Colorimo Extra Biały 9003, Colorimo Sati Szampański 7M44, fronty meblowe Colorimo Węglowy 7021


Jakie szkło do kuchni? - rodzaje szkła

Szkło wykorzystywane w urządzaniu wnętrz może mieć różne oblicza. Jego wciąż wzrastająca popularność przyczyniła się do wzrostu jakości i metod wyrobu produktów na bazie szkła. Nowoczesna technologia zaś pozwoliła na wariacje kolorystyczne i dekoratorskie.

szkło Colorimo - rodzaje


Firma Colorimo oferuje poniższe rodzaje szkła:

 • szkło lakierowane matowe - kolekcja SATI - bazuje ona na szkle satynowanym trawionym, które pozwala osiągnąć efekt satyny/matu. Na jego powierzchni refleksy świetlne są niewidoczne. Gładka powierzchnia szkła nadaje frontom meblowym elegancki i wyrafinowany wygląd, czyniąc każde wnętrze niezwykle luksusowym. 
 • szkło lakierowane z połyskiem - kolekcja STANDARD - szkło lakierowane farbami ekologicznymi. Dostępna szeroka gama kolorystyczna, odpowiadająca aktualnym trendom wzorniczym, pozwala na dowolną aranżację mebli i wnętrz. Najczęściej wykorzystywane jako fronty szafek i witryn, blaty szklane, a także w drzwiach szaf przesuwnych. Znakomicie sprawdza się również jako okładzina ścienna.
 • szkło lakierowane z teksturą - kolekcja ORNAMENT - solidny, trwały materiał sprawiający wrażenie miękkiej, trójwymiarowej powierzchni, na której ślady palców są niewidoczne. 
 • szkło lakierowane trójwymiarowe - kolekcja HEXI, w skład której wchodzi 6 wzorów utrzymanych w jednej, ciepłej i eleganckiej tonacji kolorystycznej. Na kolekcję składają się cztery trójwymiarowe struktury szkła, które mienią się w zależności od ekspozycji na światło oraz dwie gładkie powierzchnie: matowa i o wysokim połysku. Różnorodne zestawienia wzorów Colorimo Hexi pozwalają na kreatywne tworzenie kompozycji powierzchni ścian lub frontów meblowych.

HexiHexi

fot.: Kolekcja Hexi - 6 dekorów ze szkła lakierowanego w ciepłej tonacji i eleganckim wzornictwie


Kolekcja Hexi zdobyła wyróżnienie w konkursie Dobry Design 2017 w kategorii „Przestrzeń Łazienki”.

Hexi
 

Szkło lakierowane Colorimo Sati zostało nagrodzone w konkursie Meble Plus – Produkt Roku 2017 w kategorii Elementy i półfabrykaty meblowe.

Szkło lakierowane Kolekcja Colorimo Sati 2019 zostało nagrodzone w konkursie Meble Plus – Produkt Roku 2019 w kategorii Elementy i półfabrykaty meblowe.

Typową grubością szkła lakierowanego Colorimo jest 4 mm. Istnieje jednak możliwość produkcji szkieł Colorimo w pozostałych grubościach 5, 6, 8, 10, 12, 15 i 19 mm. Jeśli posiadamy kuchenkę gazową z palnikami blisko ściany, powinniśmy zdecydować się na wybór szkła hartowanego. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie cokołu dystansującego bezpośrednie sąsiedztwo szkła z kuchenką gazową. Wystarczy 10-centymetrowy pasek, który odbierze ciepło z kuchenki. W szkle hartowanym wszelkie wycięcia, np. na gniazdka muszą być zaplanowane przed poddaniem tafli hartowaniu. W pozostałych przypadkach nie ma potrzeby inwestowania w ten rodzaj szkła. W przypadku zastosowania szkła nad blatem kuchennym należy pamiętać o kolejności wykonywania prac - najpierw montuje się meble a dopiero później możemy precyzyjnie wymierzyć wolną przestrzeń, w którą wkomponowane zostanie szkło.


Szkło lakierowane Colorimo - kuchnia pełna barw

Szkło lakierowane Colorimo dostępne jest w szerokim wachlarzu kolorystycznym. Pozwala to na wprowadzenie do wnętrza żywych kolorów, ciekawych kontrastów lub stonowanych barw preferowanych przez zwolenników minimalizmu. Numeracja kolorów szkła Colorimo odnosi się do wzornika kolorów RAL K7 classic. Jeśli kolor nie jest odwzorowaniem koloru ze wzornika, wtedy otrzymuje numer najbardziej zbliżonego koloru ze wzornika RAL z literą M zamiast drugiej cyfry, np. truskawkowy 3M02 czyli kolor zbliżony do RAL 3002.

szkło Colorimo - aranżacja kuchni

fot.: Aranżacja kuchni z wykorzystaniem szkła Colorimo: okładzina ścienna Colorimo Stalowy 7015. Fronty meblowe oraz blaty stołu i stolika Colorimo Limonkowy 6018Druk cyfrowy na szkle

Druk na szkle w technologii farb ceramicznych daje nieograniczone możliwości. Technika ta wprowadza do wnętrza wielobarwny świat zdjęć i grafik komputerowych, które dotychczas dostępne były tylko dla druku na papierach i foliach. Powierzchnia zadruku o rozdzielczości do 720 dpi jest wyjątkowo precyzyjna, a po przeprowadzeniu procesu hartowania - trwała i odporna na zniszczenie. Takie rozwiązanie sprawdzi się na drzwiach i przeszkleniach.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Mochnik Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Składowa 6
45-125 Opole
tel. +48 77 42 32 800
www: www.colorimo.eu
mail: wyślij wiadomośćszkło lakierowane farbami ekologicznymi

Zobacz listę dystrybutorów


Zobacz zdjęcia w galerii MOCHNIK
:

MochnikMochnikMochnikMochnikMochnik

colorimo mochnik Facebook

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram