Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Płytki kuchenne 2024 - przegląd kolekcji

artykuł promocyjny

Sezon 2024 po raz kolejny został zdominowany przez płytki naśladujące wzór kamienia i drewna. To najbardziej gorące hity wnętrzarskie od kilku lat i w tym roku producenci również skupili się na tym, by wprowadzić ciekawe rozwiązania właśnie w tym nurcie. W 2024 roku możemy spodziewać się ciekawej kolorystyki i to w dość mocno zróżnicowanej palecie, bo do łask wrócą piękne błękity, zieleń oraz odcienie brązów. Na szczególną uwagę zasługują też wzory, bo nawet w płytkach inspirowanych kamieniem lub drewnem struktura odgrywa ogromną rolę. Tegoroczne trendy będą aktualne jeszcze przez wiele lat, więc warto je poznać. Zapraszamy na przegląd ciekawych kolekcji płytek dedykowanych na podłogi i ściany do kuchni.

Płytki kuchenne 2024 - przegląd kolekcji

fot.: Cerrad

 

Płytki kamienne do kuchni - kolekcje 2024

 

Kamienia nie da się nie kochać. To piękny, ponadczasowy surowiec o wyjątkowej urodzie. We wnętrzach jest od najdawniejszych czasów i nadal świetnie się prezentuje. Takie rekomendacje sprzyjają popularyzacji kamienia naturalnego w nowoczesnych aranżacjach, gdzie jednak częściej pojawia się w postaci płytek wzorowanych na poszczególnych rodzajach naturalnych skał. Bardzo szeroka paleta możliwości pozwala na zróżnicowanie nie tylko pod kątem kolorów, czy ilości użyleń, ale także formatów. Płytki jak kamień często występują w postaci slabów, które doskonale oddają urok surowca. Wiele kolekcji posiada jednak różne formaty w swojej ofercie, dzięki czemu możemy liczyć na wiele możliwości aranżacyjnych.

fot.: Magma - kwarcyt naturalny Cristallo Blue

Płytki kamienne do kuchni - kolekcje 2024Płytki kamienne do kuchni - trendy 2024

fot.: Marmur Dulemba

 

Jakie kamienie w najbliższym sezonie będą najczęściej wybieranymi? Z pewnością możemy liczyć na dalszą popularność marmurów, bo to właśnie one kojarzą się z elegancją i ponadczasową klasą. Inspiracją są nie tylko delikatne marmury calacatte, ale również te mocniej użylone, z domieszką innych barw.

Najpiękniejsze płytki do kuchni - propozycje z 2024 roku

fot.: Technistone - okładzina Calacatta Volegno

W tym sezonie warto zwrócić uwagę również na wykończenie powierzchni płytek. Oprócz nierównych krawędzi, czy wypukłości mających kojarzyć się z naturalnością tych płytek, pojawiają się również wyjątkowej urody zabiegi jak na przykład ryflowania, które są niezwykle modne.

Płytki kamienne do kuchni - kolekcje 2024

fot.: Technistone - okładzina ścienna z konglomeratu kwarcowego z serii Technistone Crystal Calacatta Silva

Piękne marmury do kuchni - przegląd płytek z 2024 roku

fot.: Emil Ceramica - kolekcja MARMI

 

Płytki jak drewno - najnowsze propozycje do kuchni

 

Drewno to kolejny pewniak, który każdego roku pojawia się wśród inspiracji. Płytki drewnopodobne cieszą się niesłabnącą popularnością zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak kuchnia, które może uznać za znacznie bardziej wymagające pod kątem odporności stosowanych materiałów wykończeniowych. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie do tego pomieszczenia wielu producentów dedykuje swoje kolekcje.

Płytki jak drewno - najnowsze propozycje do kuchni

fot.: Emil Ceramica - kolekcja Alter kładzie nacisk na naturę i autentyczność, gdzie drewno zostało wzbogacone o kolorowe wstawki z żywicy

 

Modne płytki w kuchni - pozostałe trendy 2024

 

MOZAIKI

Jeśli mowa o najmodniejszych płytkach do kuchni to nie może zabraknąć propozycji mozaik, które idealnie pasują do tej części domu. To dzięki ich wielkiemu urokowi często trafiają w jedno z najbardziej reprezentacyjnych części kuchni, czyli na ścianę nad blatem kuchennym, choć nie rzadko są też ozdobą podłogi. W tym sezonie nadal dominować będą kolekcje inspirowane kamieniem, z dodatkiem złota i innych połyskujących wstawek. Nie zabraknie też zabawy kształtem, formą i strukturą. Możemy spodziewać się, że w kolekcjach 2024 pojawią się znane i lubiane wzory geometryczne oraz te skupiające się na obłościach, tak mocno pożądanych we wnętrzach w najbliższym sezonie.

Mozaiki do kuchni - co będzie modne w 2024 roku?Mozaiki do kuchni - najmodniejsze wzory 2024

fot.: Trufle Mozaiki - pikselowe wzory na ścianie i podłodze

Modne mozaiki - trendy 2024Mozaika do kuchni - trendy 2024

fot.: Dunin - czerń i złoto to nadal bardzo aktualny trend w urządzaniu kuchni

Ściana z mozaiką - nowości, trendy 2024

fot.: Dunin

fot.: Tubądzin - kolekcja Onice Bianco Mat


PŁYTKI W NURCIE BIOPHILIC

Nawiązania do natury i roślinności to podstawowe założenia koncepcji biophilic. Jej różnorodność oraz ogromne znaczenie coraz mocniej doceniane są w ciągu ostatnich lat i nie ma w tym nic dziwnego, że stały się inspiracją również dla projektantów płytek. Soczysta zieleń, a także kształty odwzorujące liście daje nam poczucie łączności z naturą. O taki efekt warto zadbać w miejscach, gdzie spędzamy sporo czasu, a kuchnia do takich właśnie należy. 

Płytki kuchenne 2024 - najmodniejsze kolekcjeMorska mozaika - trendy wnętrzarskie 2024

fot.: Raw Decor - mozaika Spring leaves w wersji połysk oraz mozaika Heksagon XL Queen Sea Octopus


NATURALNA CEGŁA

Ten kierunek również możemy uznać za ponadczasowy i niejako powiązany z ulubionymi stylami wnętrzarskimi. Bo czy istnieje lepsze tło dla kuchni w stylu loft niż naturalna cegła? Warto zwrócić uwagę, że płytki-cegiełki wnoszą podobny klimat do wnętrza, ale dają znaczenie większe możliwości, jeśli chodzi o kolor i wielkość.

Mozaika z cegły - co modnego na ściany w kuchniCegła na ścianie - trendy kuchenne 2024

fot.: Elkamino Dom - urok prawdziwej cegły na ścianie w kuchni


PŁYTKI W KOLORZE - TRENDY 2024

Wśród gorących trendów tego sezonu jest kolor terakota, który w przypadku płytek nawiązuje do pierwotnego surowca, czyli gliny. Takie płytki idealnie wpisują się w nurt biophilic, gdzie podążanie za naturalnymi kolorami i kształtami ma za zadanie zbliżyć nas do natury. 

fot.: Imola - kolekcja Aroma

Również opiniotwórczy Instytut Pantone wskazał na kolor inspirowany naturalną gliną, rdzą, słodyczą pomarańczy i w 2024 roku ma towarzyszyć nam ten ostry, towarzyski pomarańczowy odcień.

Kolor roku 2024 według Pantone

fot.: Pantone.com - kolor roku 2024 według Instytutu Pantone to Red Orange

Dość ciekawym trendem będzie kolor szałwiowy, który ma wprowadzić do wnętrza spokój, nostalgię i ducha "slow life". Idealnie łączy się z drewnem, ale również każdą inną pastelową barwą i tymi z palety kolorów ziemi. Ten konkretny odcień zieleni świetnie podkreśli wyjątkowość wnętrza.

 

fot.: Ceramika Domino - kolekcja Selvo/Cobro

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ >> Trendy kuchenne 2024 - inspiracje, najpiękniejsze aranżacje, nowości

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Cerrad, Trufle Mozaiki, Emil Ceramica, Marmur Dulemba, Magma, Elkamino Dom, Raw Decor, Technistone, Ceramika Domino
Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram