konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Płytki cegiełki w kuchni

data aktualizacji: 19-10-2018, 12:38 – artykuł promocyjny

Płytki cegiełki kojarzą się głównie z podziemiem stacji metro, ale w kuchennych aranżacjach nabierają zupełnie innego wymiaru. Przywołują w myśli wspomnienie ciepłego pieca kaflowego, który niegdyś był na wyposażeniu niemal każdej kuchni. Bardzo często nawiązują również do wakacyjnych wspomnień z pobytu u babci. Taki klimat i towarzyszące mu emocje możemy przenieść do swojej stylizacji z płytkami cegiełkami w tle.

Płytki cegiełki w kuchni

fot.: Cerrad - płytki z kolekcji Foggia

Kuchenne aranżacje z kafelkami cegiełkami

Kafelki o podłużnym kształcie w stylu subway tiles (paryskiego metra) zagościły w wielu wnętrzach, które swoją stylistyką nawiązują zarówno do nowoczesnego designu jak i klasycznego charakteru. Oto kilka przykładów na wykorzystanie tego typu okleiny ściennej w kuchni. 

 

  • Płytki cegiełki z nowoczesnymi meblami

Nowoczesne jasne, a najlepiej białe meble świetnie skomponują się z tego typu płytkami, które w rzeczywistości są równie uniwersalne. Na uwagę zasługuje również górna zabudowa, która wcale nie pokrywa się z krawędzią płytek, przez co jeszcze wyraźniej zaakcentowano ich obecność.
 

Aranżacja kuchni - Przemek B (2)

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze kuchnie" - aranżacja kuchni z białymi płytkami kafelkami nad blatem roboczym w towarzystwie białych mebli, drewnianego blat oraz czarnej ściany pomalowanej farbą, dzięki czemu całość wydaje się lekka i subtelna

 

  • Płytki cegiełki w rustykalnej kuchni

Styl rustykalny idealnie łączy się z kafelkami. W aranżacji postawiono na białe meble z drewnianym blatem oraz urokliwe dodatki w kolorze czerwonym w postaci zasłonek i ozdób. Przełamaniem są stalowe sprzęty gospodarstwa domowego.

Płytki Metro Equipe CeramicasAranżacja kuchni - Karolina K (2)

fot.: płytki Metro Equipe Ceramicas             fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze kuchnie"       


  • Płytki cegiełki z klasycznymi meblami

Towarzystwo klasycznych mebli kuchennych to bardzo dobry sposób na podkreślenie charakteru kuchni. W tym przypadku zastosowano płytki wzorowane kształtem i wielkością na subway tiles. Choć meble są klasyczne to całe otoczenie koresponduje raczej z nowoczesnym stylem, w którym królują biele i szarości.

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze kuchnie"

  • Płytki cegiełki w kuchni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski uwielbia biel i naturalne drewno. Tak też jest w przypadku kolejne aranżacji bazującej na tym zestawieniu. Ściana została pokryta mozaiką na wzór subway tiles przez co nadano jej nieco rustykalnego charakteru, który został wyważony prostymi meblami w kolorze jasnego drewna. 

fot.: Cerkolor - kolekcja mozaiki z serii Cegiełki w formacie 40x20 cm

  • Płytki cegiełki w kuchni nowoczesnej

Nowoczesność nie jedno ma imię. Otwiera również wiele możliwości kształtowania przestrzeni. W tym przypadku zostało zastosowane ciekawe zestawienie chłodnego surowego betonu z płytkami kafelkami przeplatanymi kolorowymi inserto z tematyką kuchenną. Całość uzupełniły proste meble w ciepłym kolorze oraz stalowy blat.
 

fot.: Grupa Paradyż - cegiełki z kolekcji Tamoe z możliwością urozmaicenia poprzez zastosowanie inserto
 

  • Płytki cegiełki w czarno - białej kuchni

Cegiełki w nowoczesnej aranżacji wykorzystującej klasyczny duet bieli i czerni to subtelne połączenie, które przypadnie do gustu zarówno minimalistom, jak i osobom poszukującym uniwersalnych aranżacji. W prezentowanej stylizacji białe fronty mebli oraz białe kafelki ułożone na ścianie nad blatem kuchennym zostały przełamane czarnymi dodatkami. W kuchni króluje również stal będąca mariażem obu skrajnych odcieni.

Aranżacja kuchni - Anna M (1)

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze kuchnie"

  • Czarne płytki cegiełki

Klasyczne płytki wzorowane na kafle z fazowanymi krawędziami są białe, jednak trend tak się rozpowszechnił, że powstały również odpowiedniki tego stylu również w innych kolorach. Czarne płytki kafelki to nowoczesna odpowiedź na tradycyjną formę.

Jasne meble kuchenne z piekarnikiem w stylu retroKominek w stylu retro przy jadalni

fot.: MikołajskaSTUDIO

 

Płytki cegiełki w kuchni - aranżacje

 

Płytki cegiełki w kuchni - aranżacjePłytki cegiełki w kuchni - aranżacje
Płytki cegiełki w kuchni - aranżacjePłytki jak kaflePłytki cegiełki w kuchni - aranżacjePłytki cegiełki w kuchni - aranżacjePłytki cegiełki w kuchni - aranżacjePłytki cegiełki w kuchni - aranżacjePłytki cegiełki w kuchni - aranżacjePłytki cegiełki w kuchni - aranżacje
Szare cegiełki w kuchni
 

fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze kuchnie"

 

Sprawdź więcej aranżacji w >> galeriiOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Cerrad, Cerkolor, MikołajskaSTUDIO, Grupa ParadyżPodobne artykuły
Cekolowanie na mokro

ściany i podłogi

Cekolowanie na mokro

Cekolowanie na mokro to bezpyłowa technika wyrównywania ścian i sufitów wewnątrz budynków.... więcej...

Śnieżnobiała ochrona na lata - farba do PCV

ściany i podłogi

Śnieżnobiała ochrona na lata - farba do PCV

Żółknięcie białych okien, parapetów czy mebli ogrodowych wynika z narażenia ich na długotrwałe... więcej...

Płytki V-shape - kompleksowy system aranżacji schodów

ściany i podłogi

Płytki V-shape - kompleksowy system aranżacji schodów

Stopnice V-shape to rozwiązanie o unikatowej technologii chronionej patentem. Jako uzupełnienie oferty płytek... więcej...