Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Fototapeta na szkle do kuchni

artykuł promocyjny

Rozwiązaniem, które jest obecnie coraz częściej stosowane do zdobienia ścian w kuchni, jest fototapeta, której wykorzystanie gwarantuje ciekawy efekt aranżacyjny. Do kuchni, w szczególności polecana jest fototapeta na szkle, którą można zamontować w pobliżu źródeł ciepła i wilgoci. Fototapeta nie tylko stanowi dekorację ściany, ale również uchroni ją przed zabrudzeniami.

Fototapeta na szkle do kuchni

Nowoczesny i funkcjonalny design


Decydując się na fototapetę w kuchni należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale i funkcjonalność. Choć w obu tych przypadkach fototapeta na szkle wygrywa z laminowanymi. Jest estetyczna i praktyczna. Szkło łatwej utrzymać w czystości. Gładkie powierzchnie szybciej doprowadzimy do idealnego stanu, można je myć na mokro, z użyciem detergentów. Dodatkowo szkło nadaje połysku i nowoczesnego wizerunku pomieszczeniom. Dla osób lubiących połysk i nowoczesny design dobrym rozwiązaniem jest dodatkowe podświetlenie fototapety. Wówczas zyskamy wrażenie luksusu i dyskretnej elegancji.

 


Fototapeta na szkle hartowanym


Fototapeta drukowana bezpośrednio na szkle hartowanym, które jest odpowiednio przygotowane, będzie nam służyć długie lata. Szkło hartowane ma ok. 4 mm grubości i charakteryzuje się większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a także większą odpornością na zmianę temperatur niż szkło zwykłe. Dodatkowo szkło hartowane przeznaczone pod nadruk fototapety ma tępe krawędzie, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne. Przygotowaną fototapetę na szkle hartowanym montuje się na ścianie między blatem kuchennym a wiszącymi nad nim półkami, na kołkach dystansowych, można też przykręcać je do ściany oraz bezpośrednio przyklejać do ściany na klej montażowy. Aby wzór nie był transparentny, ekran zabezpieczany jest od tyłu dodatkowym białym podkładem.

Uprzednio przygotowane szkło jest odporne na wilgoć, która towarzyszy pracy w kuchni, a także na gorące powietrze, w przypadku, gdy fototapeta umieszczona jest nad kuchnią. Wybrany przez nas obraz będzie nadrukowany na szybie od strony „wewnętrznej”, dzięki czemu szkło chroni obraz przez zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Ta forma fototapety szklanej przeznaczona jest również do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, np. do łazienki czy sauny.

 


Fototapeta oszklona - dla lubiących zmiany


Innym rozwiązaniem fototapety za szkłem jest panel szklany z grafiką montowaną miedzy dwiema szybami. Tego typu fototapeta również ozdobi naszą kuchnię, nada jej niepowtarzalnego klimatu i elegancji. Jest jednak możliwość zmiany obrazu, ponieważ fototapeta wykonana jest z dwu tafli szkła hartowanego i umieszczonego między nimi obrazu. Zamiast wybranego z bazy zdjęć wydruku, między szybami można umieścić tapetę, fornir lub inny płaski materiał. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.
 

Fotolia - Africa Studio / Fotolia.com. Przykładowe zdjęcie na oszkloną fototapetę

fot.: Africa Studio / Fotolia.com - Przykładowe zdjęcie na oszkloną fototapetę

 


Jak wybrać obraz


Gdy zdecydujemy jaką formę szklanej fototapety chcemy zamontować na ścianie naszej kuchni, musimy podjąć kolejny ważny krok - wybrać idealny obraz. Może to być również zdjęcie naszego autorstwa, które po umieszczeniu na ścianie będzie przypominać nam np. wspaniałe wakacje. Natomiast, jeśli wśród naszych albumów nie ma odpowiedniego obrazu, szeroki wybór zdjęć i różnego rodzaju grafik oferuje bank zdjęć Fotolia.pl. Znajdziemy tam 19 milionów prac - zarówno zdjęć panoramicznych, które najefektowniej wyglądają właśnie na poziomych fototapetach w kuchni. Ale też wiele innych, począwszy od pejzaży, przez zdjęcia soczystych owoców, które świetnie sprawdzają się w kuchni, aż do abstrakcyjnych malowideł i grafik. Ceny za metr kwadratowy fototapety w zależności od materiału wahają się od 99 do 189 zł. Najpopularniejsze motywy wybierane do kuchni to: trawa, kwiaty, owoce, woda i inne nawiązujące do natury. W łazienkach wiele osób decyduje się na muszle, podwodne krajobrazy czy kamienne plaże.


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Fotolia
Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram