Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

stopka patrona Electrolux

Czarne AGD w kuchni

artykuł promocyjny

Kolor czarny kojarzy nam się z ponadczasową elegancją. Ta szlachetna barwa pasuje jeśli nie do wszystkiego to prawie do wszystkiego. Z wielką klasą czerń stopniowo wypiera z kuchni chłodną stal, która miała za zadanie wnieść nowoczesność oraz dobrze znaną już nam biel. Obecnie coraz częściej stawiamy na AGD właśnie w tym kolorze.

Czarne AGD w kuchni

Skompletowanie sprzętów gospodarstwa domowego to duże wyzwanie. Obok mebli i materiałów na ściany i podłogi wybór AGD stanowi podstawę aranżacji każdej kuchni. Nie tylko kwestie techniczne są w tym przypadku ważne, ale również estetyka, gra kolorami oraz praktyczny aspekt późniejszego użytkowania. Białe, srebrne, czarne - tak ewoluował dobór koloru AGD w naszych kuchniach.

okap wyspowy GLOBALO Toredo Isola 40.3 Black Eko Max Okap wyspowy Argentelo 80.2 Black Eko Max marki GLOBALO
  fot.: Okapykuchenne.pl - okap wyspowy GLOBALO Toredo Isola 40.3 Black Eko Max fot.: Okapykuchenne.pl - Okap wyspowy Argentelo 80.2 Black Eko Max marki GLOBALO

Czarne AGD wygląda nowocześnie i stylowo, doskonale komponuje się z nowoczesnymi meblami. Ceny urządzeń w tym kolorze nie odbiegają od innych, choć w wyborze może okazać się, że nie jest on aż tak szeroki. Producenci jednak coraz częściej prezentują specjalne linie urządzeń również pod względem kolorystyki. 

okap czarny

fot.: Okap wyspowy Nortberg Cylindro Black Matt

Czarny może nadać stylizacji prawdziwego szyku. Trzeba jednak dobrze go wyważyć. Przy tego typu akcesoriach dobrze jest zadbać o takie elementy, które optycznie będą oddziaływać na powiększenie przestrzeni. Jeśli za wyjściowe uznamy czarne AGD to może postawmy również na przeszklenia i jasne elementy, np. podłogę. Dzięki umiejętnie dobranym zabiegom projektanta czarne AGD sprawdzi się również w małych kuchniach.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - kuchnia składa się z dwóch segmentów - jasnych szafek w dolnej części oraz czarnej zabudowy wysokiej z wkomponowanym AGD w takim samym kolorze

W aranżacji, w której przewodnim kolorem jest czerń zyskamy elegancję i będzie ona równie dobrze pasować tak do stylu retro jak i nowoczesnego. Czarne AGD nadaje charakteru w dedykowanym wnętrzu. W urządzaniu kuchni musimy jednak pamiętać, że czerń optycznie zmniejsza przestrzeń. Dlatego najczęściej wybieramy ten kolor do dużych, otwartych i dobrze doświetlonych pomieszczeń.

fot.: TK Architekci - klasyczna kuchnia o dużej powierzchni, otwarta na strefę dzienną urządzona na bazie szrości z nutą czarnego i ożywiona kolorem miedzi

Czerń na AGD ma to do siebie, że podatna jest na zabrudzenia, odciski i przyciąganie kurzu, dlatego musimy się przygotować na częstsze czyszczenie tych miejsc. Nieco mniej wymagające jest wykończenie matowe. Pamiętajmy jednak, że tylko precyzyjne wypolerowanie czarnych powierzchni da nam estetyczny efekt końcowy.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - szara kuchnia i czarne dodatki w postaci AGD oraz krzeseł to zestawienie, które będzie modne przez długie lata, podobnie jak kontrastrowy duet bieli z czernią

Oprócz dużego AGD w kuchni zawsze mamy również szereg mniejszych urządzeń, które bardzo często stoją na blacie kuchennym. Warto w takiej sytuacji zadbać również o spójność, by kolor wszystkich urządzeń w pomieszczeniu ze sobą korespondował. Czarny czajnik, ekspres do kawy czy nawet toster będą dobrze komponować się z całą resztą.

Czarna chłodziarko-zamrażarka Electrolux Inspiration

fot.: Electrolux - czarne AGD współgra z czarnymi płytkami na ścianie nad blatem kuchennym

 

Kuchnia z czarnym AGD - aranżacje

Kuchnie wyposażone w czarne urządzenia gospodarstwa domowego zachwycają kontrastami lub dają poczucie jedności zlewając się z szafkami lub ścianą. Białe meble i czarne AGD to duet znany i lubiany. Podobnie jak zestawienie czarnego z szarym. Dla bardziej odważnych polecamy połączenia na bazie mniej oczywistych kolorów, chociażby czerwieni.

Czrany okap kuchennyOkap ścienny z kolekcji Franke Maris

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"                  fot.: Franke

Ciekawe odczucia estetyczne zapewnia zestawienie AGD w kolorze czarnym i zabudowy meblowej w naturalnym odcieniu drewna. Zaskakujące ciepło bijące od takiej aranżacji jest luksusem.

Aranżacja kuchni - Aleksandra B (3)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

fot.: Cad Projekt


Szukasz inspiracji na kuchnię w ciemnych kolorach - zobacz koniecznie:
 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Candy, Franke, Nortberg, TK Architekci, Flow Interiors, Electrolux, Okapykuchenne.pl, Cad Projekt

Partnerzy


Electrolux
     logo novy
 

Lacanche  Okapykuchenne.pl

Emako      Franke

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram