Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

stopka patrona Electrolux

Okap w kolorze złota - przegląd modeli

artykuł promocyjny

Okap kuchenny to wbrew pozorom jedno z ważniejszych urządzeń w kuchni. Jest dla nas ochroną przed nadmierną wilgocią i rozprzestrzenianiem się zapachów pozostałych po gotowaniu. Skutecznie oczyszcza przy tym powietrze, dbając o wyposażenie kuchni. Okap kuchenny coraz częściej przestaje pełnić funkcję wyłącznie praktyczną – teraz jest również dekoracyjnym elementem dopełniającym całą aranżację. Niewątpliwą popularność zyskał ostatnio okap kuchenny w kolorze złota. Kuchnia w złocie stanowi obecnie najnowszy trend i nikt nie zaprzeczy, że pięknie prezentuje się w takim wydaniu. Złoty okap to aranżacyjny hit. Poniżej prezentujemy przegląd złotych okapów kuchennych chętnie nabywanych przez konsumentów.

Okap w kolorze złota - przegląd modeli

 

Złoty okap kominowy Flexi Wave Gold firmy Nortberg

Ten unikalny i efektowny okap przyścienny wykonany został ręczną technologią z wysokiej jakości złotego szkła. Nieregularne, delikatne uwypuklenia i zagłębienia, które przypadają na jego strukturę oraz głęboki i nasycony kolor, zjawiskowo odbijający światło, sprawiają, że okap wyglądem przypomina surową bryłę złota. Jednak Flexi Wave Gold to nie tylko ciekawy design. Okap dyskretnie likwiduje opary przy pomocy systemu pochłaniania szczelinowego. Dekoracyjna płyta frontowa pozwala się otworzyć w czasie gotowania, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia pochłaniania oparów, a czyszczenie okapu i wymiana jego filtrów staje się o wiele łatwiejsze. Okap oświetlają nowoczesne energooszczędne LED-y i jest sterowany elektronicznie. Urządzenie można obsługiwać z każdego miejsca w kuchni, a nawet w salonie, dzięki dołączonemu do zestawu specjalnemu pilotowi radiowemu. Okap ma 80 cm, a jego złoty frontowy panel można odkręcić i zmieniać do woli, gdyż jest wymienny. Jego głośność na najwyższym biegu wynosi 69 db.

Okap kominowy Flexi Wave GoldFlexi Wave Gold okap kominowy

fot.: Nortberg

 

 

Złoty okap Polar Oro Isola 35 od Falmec

To elegancki stalowy okap wyspowy, lakierowany na piękny zmatowiały złoty kolor. Średnica okapu wynosi 35 cm, a jego maksymalna głośność 67 db. Jest sterowany elektronicznie, posiada także oświetlenie LED. Ma filtr przeciwtłuszczowy metalowy, wymienny, z możliwością mycia. Zestaw zawiera dodatkowo filtr węglowy. W przypadku tego okapu maksymalne zużycie energii przypada na 280 W.

Polar Oro Isola 35 złoty 800 m?/h

fot.: Falmec


 

Złoty okap wyspowy Arenoflow 39.2 Gold marki Globalo

Ten interesujący złoty okap wyspowy nie posiada komina. Dzięki jego wyjątkowej konstrukcji – jest podwieszany do sufitu za pomocą linek – sprawia wrażenie lekkości i delikatności. Ma 39 cm średnicy. Jego całkowita długość wynosi maksymalnie 1500 cm, ale istnieje możliwość wydłużenia linek i kabla zasilającego. Działa on jako pochłaniacz pary i zapachów. Jego wzmacniany aluminiowy filtr kumuluje tłuste substancje, dzięki czemu w kuchni łatwiej zachować czystość. Okap charakteryzuje się cichym działaniem – zaledwie 54 db w najmniejszym trybie. Posiada rozproszone i energooszczędne oświetlenie LED, dające niesamowity efekt świetlny. Urządzenie obsługiwane jest poprzez podświetlany panel dotykowy – wystarczy lekkie dotknięcie opuszkiem palca – i pracuje w trzech zakresach prędkości.

Okap Wyspowy GLOBALO ARENOFLOW 39.2 GOLD

fot.: Okapykuchenne.pl – model ARENOFLOW 39.2 GOLD

 

 

Okap przyścienny TUBUS w kolorze GOLD STEEL od Ciarko Design

 

Okap przyścienny TUBUS ma geometryczną formę, która świetnie wpasuje się w kuchnię w stylu minimalistycznym. Posiada system sterowania gestem GestureControl, który pozwoli na łatwe utrzymanie urządzenia w czystości. Wszystko dzięki temu, że okapu nie trzeba w ogóle dotykać, aby sterować jego funkcjami. Wystarczy jeden prosty ruch ręką, aby włączać i wyłączać okap lub zmieniać jego tryby pracy i oświetlenia. Okap można w zależności od upodobań obsługiwać przy pomocy pilota. Za sprawą intuicyjnych przycisków można zmienić program w dowolnej chwili podczas gotowania z każdego miejsca w pomieszczeniu. Panel sterowania został w dyskretny sposób ukryty w środku gładkiego cylindra. Urządzenie posiada także oświetlenie LED dobrze współgrające z oryginalnym kształtem okapu. Bezszczotkowy silnik BLDC zapewnia wysoką moc pochłaniania zapachów, tłuszczu oraz wilgoci, a jego działanie jest bardzo ciche.

Złoty okap przyścienny Tubus

fot.: Ciarko Design

 

 

Złoty okap wyspowy Toredo Isola 40.5 Gold od Globalo
 

Imponujący okap wyspowy w złotym kolorze, wyglądem przypomina minimalistyczną, dekoracyjną bryłę. Może funkcjonować jako pochłaniacz, ale może także działać jako wyciąg – jeśli dysponujemy podłączeniem do kanału wentylacyjnego. Wzmacniany i wielowarstwowy filtr aluminiowy, który znajduje się na wyposażeniu, pochłania tłuste drobinki, a opcjonalnie dostępny w trybie pochłaniacza filtr węglowy, oczyszcza powietrze z substancji niepożądanych i zapachowych. Oświetlenie LED w okapie pełni funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną, tworząc przy tym niesamowity efekt iluminacyjny. Urządzeniem steruje się elektronicznie – wyposażono je w klawisze Soft-Touch oraz wyświetlacz LED. Okap posiada cztery stopnie prędkości (3 standardowe + boost – max. 784 m3/h wydajności), przy czym na najniższym stopniu głośność pracy wynosi tylko 47 db. W tym modelu nie trzeba będzie pamiętać o jego wyłączeniu, dzięki opcji wyłącznika czasowego (timer: 10-90 minut). Trzeba tylko ustawić właściwy czas, a po jego upływie okap wyłączy się automatycznie.

Okap wyspowy GLOBALO Toredo Isola 40.5 GOLD

fot.: Okapykuchenne.pl – model Toredo Isola 40.5 GOLD

 

 

Złoty okap przyścienny KCH 0440 Gold od Kernau
 

To elegancki złoty okap kominowy o błyszczącym wykończeniu, którego średnica wynosi 39 cm, natomiast wydajność 705 m3/h. Steruje się nim przy pomocy przycisków typu Soft Touch. Z regulowaną barwą oświetlenia, jaką posiada urządzenie, możliwe jest dopasowanie jego temperatury barwowej do głównego oświetlenia kuchni. Wentylator działa w czterech stopniach pracy (w tym trybie Turbo). Czas działania okapu można zaprogramować tak, aby wyłączył się po wykonanej czynności. Może on pracować jako wyciąg lub pochłaniacz – dzięki temu zainstalujemy go w sposób zgodny z technicznymi warunkami kuchni. Posiada filtry aluminiowe, dodatkowo dokupić można także filtr węglowy. Wysokiej jakości stal nierdzewna, z której wykonano okap, zapewnia mu piękny wygląd oraz trwałość.

Okap przyścienny KCH 0860 B Gold

Fot.: Kernau

 

 

Okap przyścienny KCH 0860 B Gold od Kernau
 

Jest to okap kominowy, w którym dominującą barwę stanowi nie złoto, lecz czerń. Mimo to złoty element sprawia, że w połączeniu oba te kolory tworzą spójną, zaskakującą całość, nadającą okapowi luksusowy, elegancki wygląd. Szerokość okapu wynosi 60 cm, a wydajność 690 m3/h. Kształt oraz zestawienie złota i czerni doskonale wpisują go w modernistyczne lub industrialne wnętrza. Cząsteczki tłuszczu zatrzymywane są przez dwa aluminiowe filtry przeciwtłuszczowe, które nie pozwalają im osiadać na meblach. Okap może pracować zarówno jako pochłaniacz, jak i wyciąg. Listwa LED z regulacją barwy oświetlenia daje możliwość dobrania temperatury światła do wystroju kuchni oraz naszego samopoczucia. Urządzenie łatwo utrzymać w czystości – można nim sterować gestowo lub korzystając z pilota, dzięki czemu nie trzeba okapu wcale dotykać.

Okap przyścienny KCH 0860 B Gold

Fot.: KernauOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Nortberg, Falmec Polska, Okapykuchenne.pl, Kernau, Ciarko Design

Partnerzy


Electrolux
     logo novy
 

Lacanche  Okapykuchenne.pl

Emako      Franke

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram