konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

stopka patrona Electrolux

Jak czyścić zmywarkę

data aktualizacji: 29-01-2018, 07:04 – artykuł promocyjny

Zmywarka jest urządzeniem bardzo przydatnym i często używanym w kuchni. Kupując ją zyskujemy czas, oszczędzamy wodę i zużycie energii, a nasze dłonie nie są już narażone na zniszczenie przez środki czyszczące. By nie dopuścić do zakamienienia, aby nasze naczynia zawsze lśniły czystością, trzeba regularnie ją czyścić nie tylko z zewnątrz, ale także od środka.

Jak czyścić zmywarkę

fot.: Electrolux

 

Przeczytaj koniecznie >> Zmywanie w zmywarce - praktyczny poradnik

 


Wstępne czyszczenie zmywarki

Pierwsze mycie w zmywarce po jej zakupie i podłączeniu powinno przeprowadzić się bez wsadu. Jest to konieczna czynność, którą należy wykonać, aby oczyścić urządzenia i wszystkie przewody. Inną rzeczą, którą powinno się zrobić, jest sprawdzenie szczelności wszystkich przewodów oraz czy zmywarka została prawidłowo podłączona.


Czyszczenie zmywarki

Czyszczenie zmywarki jest bardzo ważne, bo należy pamiętać, że czysta zmywarka to czyste naczynia. Do mycia zewnętrznych elementów zmywarki stosuje się ciepłą wodę z dodatkiem delikatnego preparatu do czyszczenia. Myjąc zmywarkę, nie można zapominać o drzwiczkach i uszczelkach. Jest to niezbędne do zachowania ich szczelności. Po zmywaniu należy zostawić otwarte drzwiczki w zmywarce, żeby woda w komorze wyparowała i w nie pozostawała w uszczelkach.

Natomiast wnętrze zmywarek powinno się myć wodą z octem i mydłem lub też sokiem z cytryny lub kwasem. Można także kupić środki specjalnie przeznaczone do tego celu.


Odkamienianie

Zmywarkę należy odkamienić co pewien czas, najlepiej co ok. 5 miesięcy. Używa się do tego specjalnych środków. Preparaty te nie tylko usuwają kamień, ale również resztki jedzenia. Odkamieniając zmywarkę dbamy o to, aby nie rozmnażały się w niej bakterie oraz gwarantujemy świeży zapach urządzenia.


Czyszczenie filtrów

Zaleca się, aby filtry w zmywarce wyczyścić co ok 10-15 cykli zmywania. Filtr składa się z trzech części, należy go rozłożyć i umyć. Przeprowadzenie tej czynności zagwarantuje nam swobodny odpływa wody oraz ochronę przed rozwojem bakterii.
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Electrolux Poland Sp. z o.o.Podobne artykuły
Lodówka 800 MultiSpace - swoboda i wygoda przechowywania

sprzęt AGD

Lodówka 800 MultiSpace - swoboda i wygoda przechowywania

Czas pandemii zmusił nas do przygotowywania posiłków w domu. Musieliśmy nauczyć się również... więcej...

Dania jak z 5-gwiazdkowej restauracji - z Haier to możliwe

sprzęt AGD

Dania jak z 5-gwiazdkowej restauracji - z Haier to możliwe

Haier swoje produkty tworzy zawsze z myślą o ułatwieniu nam codziennego funkcjonowania. Urządzenia do... więcej...

Gotuj szybko i oszczędnie z płytą indukcyjną Candy

sprzęt AGD

Gotuj szybko i oszczędnie z płytą indukcyjną Candy

Płyty indukcyjne zachwycają nie tylko eleganckim wyglądem, ale także swoją funkcjonalnością. Pola indukcyjne... więcej...

Partnerzy

Ciarko Design

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022