Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Baterie kuchenne granitowe czarne, beżowe, szare, białe - przegląd

artykuł promocyjny

Baterie granitowe mogą mieć powłokę w całości wykonaną z tego surowca lub być połączona z elementami chromowanymi. Granit to wdzięczne tworzywo jeśli chodzi o wprowadzenie akcentów kolorystycznych w kuchni - baterie dostępne są m.in. w kolorze czarnym, granitowym, białym, szarym. Poniżej prezentujemy wybrane modele kuchennych baterii granitowych. 

Baterie kuchenne granitowe czarne, beżowe, szare, białe - przegląd

fot.: Ferro - Freya baterie do zlewozmywaków granitowych


Baterie granitowe wybierane są do zlewozmywaków z tego samego surowca. To zgrany duet, który zawsze pięknie się prezentuje. Pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak też tych klasycznych. Większość baterii granitowych dostępnych jest w wersji stojącej. Mogą mieć niską lub wysoką wylewkę oraz posiadać takie same funkcje, co ich odpowiedniki chromowane.

fot.: Deante - zestaw Zorba

 

Przeczytaj także >> Zlewozmywaki z kompozytu

 

Baterie granitowe są niezwykle odporne na uszkodzenia i zarysowania. Trwała powłoka gwarantuje brak śladów po zaciekach, czy odciskach palców, dlatego też są bezproblemowe w użytkowaniu i łatwe do czyszczenia. Wykonane są w wersji matowej, co z pewnością przypadnie do gustu osobom nie lubiącym błyszczących powierzchni. Baterie granitowe najczęściej dobierane są do zlewozmywaków granitowych - nikogo to nie dziwi, gdyż pojawiły się jednocześnie na rynku i wzajemnie się uzupełniają. Przy zakupie baterii pamiętajmy jednak by wybrać oba elementy tego samego producenta lub przyłożyć je do siebie jeszcze w sklepie - często taka sama nazwa nie oznacza dokładnie takiego samego odcienia.

Bateria granitowa KWT 06A PO GRAPHITE

fot.: Kernau - bateria granitowa KWT 06A PO GRAPHITE

Baterie granitowe mogą być wykonane z minerałów lub pomalowane proszkowo na wzór imitujący granit - to ważna cecha, którą warto sprawdzić przed zakupem. Najważniejsze jednak, że baterie granitowe prezentują się stylowo i dają dużo możliwości aranżacyjnych. Do tego w ich wyglądzie dużą rolę odgrywa kolor, który zawsze wpływa na ostateczny odbiór wnętrza. 

 

Sprawdź koniecznie >> Baterie kuchenne w kolorze

 

 

Czarne baterie granitowe

Kolor czarny w różnej postaci z impetem wkroczył do wnętrz. Dla jednych to był pretekst do zerwania ze sterylną bielą, innym przypadł do gustu w formie dodatków, jakimi są m.in. baterie. Jeszcze inni dobrze odnaleźli się wśród czarnych mebli. Jedno jest pewne - ten kolor ma wielki potencjał, który warto wykorzystać. W przypadku baterii z pewnością podbiją nie jedno serce.

Bateria zlewozmywakowa Prima 8000 w kolorze czarnym - Prima Gran

                              fot.: Laveo                                                          fot.: Primagran

 

Szare baterie granitowe

Szary to kolor, który wciąż zyskuje na popularności. Przede wszystkim jest bardzo neutralna i ma wielki potencjał jeśli chodzi o tworzenie nowoczesnego wizerunku kuchni. Szarości od kilku sezonów plasują się bardzo wysoko w kwestii modnych kolorów. Są też alternatywą dla bieli i czerni.   

Szare baterie granitoweSzare baterie granitoweBateria granitowa Prima 9000 to model w kolorze szarym - Prima Gran

fot.: Baterie: od lewej Franke Active Plus Fragranit+ Kamienny Szary, Fragranit+ Grafitowy oraz Primagran Prima 9000

 

Białe i beżowe baterie z granitu

Biel i beż to kolory, które kocha styl skandynawski. Mają bardzo klasyczny wygląd i sprawdzą się w wielu odsłonach - również w bateria kuchennych. Tego typu baterie z pewnością uzupełnią białą zabudowę kuchenną, która cieszy się dużą popularnością.

Bateria granitowa Prima 5000 w kolorze białymBateria kuchenna PRIMA 3000 Beżowa

fot.: Schock - NIMBUS 523120 Polaris                    fot.: Primagran Prima 5000 i Prima 3000                       

fot.: Kernau - jasne baterie granitowe

 

Baterie dwukolorowe

Baterie mogą być również w dwóch kolorach, co pozwoli jeszcze mocniej zaakcentować ciekawy wygląd tego elementu wyposażenia.

fot.: Primagran


Kupujemy baterię kuchenną - to warto wiedzieć:

 Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ferro, Schock, Franke, Kernau, Deante, Laveo, Prima Gran

Facebook
Instagram