konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Baterie kuchenne Deante

Wyciągana wylewka - idealna do dużej i małej kuchni

data aktualizacji: 24-05-2021, 10:49 – artykuł promocyjny

Bateria kuchenna bardzo często jest znaczącym akcentem aranżacji. Z tego też względu kupując baterię w pierwszej kolejności wybieramy jej kolor i kształt (wielkość). Trzeba jednak pamiętać, że bateria stanowi jeden z najbardziej eksploatowanych elementów naszej kuchni. Musi zatem być niezawodna i wygodna. Moda na baterie z wyciąganą wylewką nie jest przypadkowa. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa funkcjonalność strefy zlewozmywakowej.

Wyciągana wylewka - idealna do dużej i małej kuchni

fot.: Ferro - Bateria zlewozmywakowa stojąca Savona z wyciąganym natryskiem

 

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - czy warto kupić

 

  • Idealna do dużych i małych zlewozmywaków

Wyciągana wylewka to rozwiązanie podpatrzone z profesjonalnych kuchni, gdzie dużo się dzieje. Taka technologia polecana jest właśnie dla osób ceniących maksimum wygody w czasie gotowania, lubiących wyzwania i kulinarne eksperymenty. Wyciągana wylewka będzie idealna do dużych zlewozmywaków, gdzie jest potrzeba dotarcia do kilku komór, jak również w modelach jednokomorowych, w których często nie ma miejsca na włożenie dużych naczyń w celu napełnienia. Jej fenomen polega na tym, że ma duży zasięg, a zajmuje mało miejsca - tyle samo co baterie bez wyciąganej wylewki. Jest to zatem dodatkowa funkcjonalność, która nie pochłania cennego miejsca. Na tym też polega przewaga baterii z wyciąganą wylewką nad tradycyjnymi. 

fot.: Bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganą wylewką Roso od Kuchinox

fot.: Retrowoda.pl - wyciągana wylewka to rozwiązanie spotykane również w bateriach w stylu retro

 

  • Strumień wody dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy

Wyciągana wylewka ułatwia napełnianie dużych naczyń, ale nie tylko. Z jej pomocą znacznie łatwiej opłuczemy warzywa i owoce, dużo przyjemniej będzie się też zmywało naczynia, a nawet mycie zlewu będzie sprawniejsze. Jest to zatem bateria dedykowana zarówno do kuchni, w której jest zmywarka, jak też tam, gdzie mycie odbywa się ręcznie.

fot.: Bateria Nea marki Invena posiada nsiki korpus, który sprawdzi się nawet w zlewozmywakiem pod oknem

Wyciągany wąż oraz ruchoma głowica z natryskiem dają możliwość operowania strumieniem wody wewnątrz oraz na zewnątrz komory zlewu.

fot.: Deante - model Narcyz

  • Im wyższa wylewka, tym większa wygoda, albo...

Wysokość wylewki wpływa na dostęp do wody - pod wysoką wylewką z łatwością włożymy nawet duży garnek, gdy wylewka będzie niska możemy mieć z tym problem. W przypadku baterii z wyciąganą wylewką problem ten przestaje istnieć. Wężyk, który ma długość od 100 do 150 cm zwiększa zasięg wylewki i pozwala napełnić każdy garnek, a nawet wiaderko i to bez konieczności umieszczenia naczynia w komorze zlewu. Znacznie ułatwia to pracę, również w bardzo małej i ciasnej kuchni.

fot.: Modele z wyciąganą wylewką często posiadają też szereg dodatkowych funkcji, jak na przykład kilka rodzajów strumieni dopasowanych do wykonywanej czynności (na zdjęciu bateria Daja marki Schock)

  • Nowoczesna bateria kuchenna

Zamocowana na wyciąganym wężu głowica z natryskiem dzięki obciążnikowi na drugim jej końcu z łatwością wraca na swoje miejsce chowając się we wewnątrzu korpusu baterii. Bez względu na to, czy wybrana wylewka będzie miała postać wysuwanego natrysku (prysznicu), czy będzie to model z wylewką na sprężynie musimy pamiętać, że stanowią one ozdobę wnętrza. Producenci oferują wiele modeli z taką funkcjonalnością. Wyróżnia się różne powłoki, kształty oraz kolory. Wykończenie baterii ma również wpływ na sposób czyszczenia, a trzeba zwrócić uwagę, że tego typu baterie wymagają większej staranności oraz posiadają więcej elementów, o które trzeba dbać.

fot.: Deante - Gerbera to nowoczesna bateria w kolorze czarnym posiadająca silikonowy wąż oraz 2-funkcyjną wyciąganą słuchawkę ze strumieniem napowietrzonym i deszczowym

Wybierając baterie z wyciąganą wylewką nie powinniśmy oszczędzać. Ruchome elementy najłatwiej się psują, dlatego musimy mieć pewność, że wybrany model jest solidny i posłuży nam wiele lat bez przykrych awarii.

fot.: Laveo - bateria Daru

Wylewka to najbardziej widoczna część baterii. Do tego to właśnie ona determinuje praktyczność wybranego modelu. Trzeba przy tym pamiętać, że w wylewce ukryte są też ważne mechanizmy i rozwiązania, jak na przykład perlator napowietrzający strumień wody, przez co możliwe jest ograniczenie zużycia tego surowca. No i oczywiście mechanizmy ruchome.

fot.: Deante

 

Ważna wylewka - wyciągana, spreżynowa czy elastyczna

 

Kształt, zasięg i sposób użycia wylewki mają wpływ na efektywność oraz wygodę korzystania ze zlewu. Baterie z wyciąganą słuchawką inaczej nazywane są bateriami z natryskiem i przypominają wersję łazienkową. Oddzielną kategorię stanowią baterie z wylewką sprężynową. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wyciągana wylewka to nie to samo co ruchoma wylewka, która kręci się jedynie wokół własnej osi, ani elastyczna wylewka, którą można wyginać (jak gumę), a nie wyciągać.

fot.: Franke - model Acquario z wyciąganą wylewką fot.: Bateria z elastyczną wylewką Oras Optima

Sprężynowa bateria Gamma marki Armatura Kraków

fot.: Sprężynowa bateria Gamma marki Armatura KrakówOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ferro, Deante, Luxustrade, Armatura Kraków, Franke, Laveo, Kuchinox, Invena, Schock, FrankePodobne artykuły
Czas na wymianę baterii kuchennej? Na te modele zwróć szczególną uwagę!

baterie kuchenne

Czas na wymianę baterii kuchennej? Na te modele...

Jeśli posiadamy starą, wysłużoną już baterię kuchenną, warto wymienić ją na nową. Dzięki tej zmianie... więcej...

Jak dopasować baterię do zlewozmywaka

baterie kuchenne

Jak dopasować baterię do zlewozmywaka

Zlewozmywak to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Stanowi on centralny punkt kuchennego wnętrza.... więcej...

Bateria zlewozmywakowa - jak wybrać idealny produkt do kuchni

baterie kuchenne

Bateria zlewozmywakowa - jak wybrać idealny...

Urządzając kuchnię często sięgamy po gotowe, utarte rozwiązania. Wybierając elementy wyposażenia warto... więcej...