Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Wyciągana wylewka - idealna do dużej i małej kuchni

artykuł promocyjny

Bateria kuchenna bardzo często jest znaczącym akcentem aranżacji. Z tego też względu kupując baterię w pierwszej kolejności wybieramy jej kolor i kształt (wielkość). Trzeba jednak pamiętać, że bateria stanowi jeden z najbardziej eksploatowanych elementów naszej kuchni. Musi zatem być niezawodna i wygodna. Moda na baterie z wyciąganą wylewką nie jest przypadkowa. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa funkcjonalność strefy zlewozmywakowej.

Wyciągana wylewka - idealna do dużej i małej kuchni

fot.: Ferro - Bateria zlewozmywakowa stojąca Savona z wyciąganym natryskiem

 

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - czy warto kupić

 

  • Idealna do dużych i małych zlewozmywaków

Wyciągana wylewka to rozwiązanie podpatrzone z profesjonalnych kuchni, gdzie dużo się dzieje. Taka technologia polecana jest właśnie dla osób ceniących maksimum wygody w czasie gotowania, lubiących wyzwania i kulinarne eksperymenty. Wyciągana wylewka będzie idealna do dużych zlewozmywaków, gdzie jest potrzeba dotarcia do kilku komór, jak również w modelach jednokomorowych, w których często nie ma miejsca na włożenie dużych naczyń w celu napełnienia. Jej fenomen polega na tym, że ma duży zasięg, a zajmuje mało miejsca - tyle samo co baterie bez wyciąganej wylewki. Jest to zatem dodatkowa funkcjonalność, która nie pochłania cennego miejsca. Na tym też polega przewaga baterii z wyciąganą wylewką nad tradycyjnymi. 

fot.: Bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganą wylewką Roso od Kuchinox

fot.: Retrowoda.pl - wyciągana wylewka to rozwiązanie spotykane również w bateriach w stylu retro

 

  • Strumień wody dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy

Wyciągana wylewka ułatwia napełnianie dużych naczyń, ale nie tylko. Z jej pomocą znacznie łatwiej opłuczemy warzywa i owoce, dużo przyjemniej będzie się też zmywało naczynia, a nawet mycie zlewu będzie sprawniejsze. Jest to zatem bateria dedykowana zarówno do kuchni, w której jest zmywarka, jak też tam, gdzie mycie odbywa się ręcznie.

fot.: Bateria Nea marki Invena posiada nsiki korpus, który sprawdzi się nawet w zlewozmywakiem pod oknem

Wyciągany wąż oraz ruchoma głowica z natryskiem dają możliwość operowania strumieniem wody wewnątrz oraz na zewnątrz komory zlewu.

fot.: Deante - model Narcyz

  • Im wyższa wylewka, tym większa wygoda, albo...

Wysokość wylewki wpływa na dostęp do wody - pod wysoką wylewką z łatwością włożymy nawet duży garnek, gdy wylewka będzie niska możemy mieć z tym problem. W przypadku baterii z wyciąganą wylewką problem ten przestaje istnieć. Wężyk, który ma długość od 100 do 150 cm zwiększa zasięg wylewki i pozwala napełnić każdy garnek, a nawet wiaderko i to bez konieczności umieszczenia naczynia w komorze zlewu. Znacznie ułatwia to pracę, również w bardzo małej i ciasnej kuchni.

fot.: Modele z wyciąganą wylewką często posiadają też szereg dodatkowych funkcji, jak na przykład kilka rodzajów strumieni dopasowanych do wykonywanej czynności (na zdjęciu bateria Daja marki Schock)

  • Nowoczesna bateria kuchenna

Zamocowana na wyciąganym wężu głowica z natryskiem dzięki obciążnikowi na drugim jej końcu z łatwością wraca na swoje miejsce chowając się we wewnątrzu korpusu baterii. Bez względu na to, czy wybrana wylewka będzie miała postać wysuwanego natrysku (prysznicu), czy będzie to model z wylewką na sprężynie musimy pamiętać, że stanowią one ozdobę wnętrza. Producenci oferują wiele modeli z taką funkcjonalnością. Wyróżnia się różne powłoki, kształty oraz kolory. Wykończenie baterii ma również wpływ na sposób czyszczenia, a trzeba zwrócić uwagę, że tego typu baterie wymagają większej staranności oraz posiadają więcej elementów, o które trzeba dbać.

fot.: Deante - Gerbera to nowoczesna bateria w kolorze czarnym posiadająca silikonowy wąż oraz 2-funkcyjną wyciąganą słuchawkę ze strumieniem napowietrzonym i deszczowym

Wybierając baterie z wyciąganą wylewką nie powinniśmy oszczędzać. Ruchome elementy najłatwiej się psują, dlatego musimy mieć pewność, że wybrany model jest solidny i posłuży nam wiele lat bez przykrych awarii.

fot.: Laveo - bateria Daru

Wylewka to najbardziej widoczna część baterii. Do tego to właśnie ona determinuje praktyczność wybranego modelu. Trzeba przy tym pamiętać, że w wylewce ukryte są też ważne mechanizmy i rozwiązania, jak na przykład perlator napowietrzający strumień wody, przez co możliwe jest ograniczenie zużycia tego surowca. No i oczywiście mechanizmy ruchome.

fot.: Deante

 

Ważna wylewka - wyciągana, spreżynowa czy elastyczna

 

Kształt, zasięg i sposób użycia wylewki mają wpływ na efektywność oraz wygodę korzystania ze zlewu. Baterie z wyciąganą słuchawką inaczej nazywane są bateriami z natryskiem i przypominają wersję łazienkową. Oddzielną kategorię stanowią baterie z wylewką sprężynową. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wyciągana wylewka to nie to samo co ruchoma wylewka, która kręci się jedynie wokół własnej osi, ani elastyczna wylewka, którą można wyginać (jak gumę), a nie wyciągać.

fot.: Franke - model Acquario z wyciąganą wylewką fot.: Bateria z elastyczną wylewką Oras Optima

Sprężynowa bateria Gamma marki Armatura Kraków

fot.: Sprężynowa bateria Gamma marki KFA

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ferro, Deante, Luxustrade, Armatura Kraków, Franke, Laveo, Kuchinox, Invena, Schock, Franke

Facebook
Instagram